Massey Ferguson

Ma ima i ovde bajki kolko hoces

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Evo jedne bajke o 34000 radnih sati MF kojem je samo poceo da slini orbitrol , ima jos jedan na internetu ali nazalost nema original sat , nije pipan i napravio 35000 sati , al nazalost sat nije originalan pa nisu sat slikali , a teks ide "tako vlasnik tvrdi" , kao jetti jako mnogo ga je vidjelo ali nisu imali sol kod sebe da .............

A i ovi sto su napravili sa imt i rakovicom 20000 imali sat sa ekstra cifrom da pokazu, unikati, bio jedan kod nas 539 , pricalo se da je specijalna serija sa 1ks jaci od ostalih , zaje*** se u imt kad ga pravili.
 
Poslednja izmena:
Ma desava se to,kao i komunalni 560 sa specijalnim menjacem koji ide 40 na sat

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sarkazam kolega sarkazam.Jesi mislio da u radiju žive mali ljudi? 😂
Svako ima pravo da vjeruje u nesto , evo ja ne vjerujem da je neko napravio 35000 sati i to bez kvara sa traktorom. Takodje ne zamjeram trgovcima koji prodaju polovno, a prodaju i razne price da ce vecno da radi, uostalom od toga zive, nekad se to zvalo EPP.

Nekad davno jos dok su pjevali ...mi ti se kunemo da sa tvoga puta... ja sam studirao polj.tehniku i rac ( i diplomirao). Pa nas tako vodali u Becej,Kovacevic,Vupik,Belje.IMT ,Rakovicu itd. Pricali i drzali predavanja razni mehanizatori i direktori, pokazivali đondire (onda nije bilo privatnih) , prototipe IMT-a i drugih traktora i nesto se ne sjecam da su se spominjale cifre od 30000 radnih sati, a pogotovo bez kvarova ,a u jednoj firmi ako je napravio preko 12000 sati bez generalne dobio novcanu nagradu i pismenu zahvalnicu, a menjali ulje na svakih 100sati , da ne bude zabune ne sa 82-jkom vec sa đondirom .

Evo na americkim forumima i europskim ima tema koliko radnih sati , pa tako jako puno amera prodaje JD vec sa manje od 9000 radnih sati. Ljudi neobavesteni.
 
Kod mog pokojnog strica IMT 533 je pregurao 10000rs uz neko prosecno odrzavanje, bisnovan prednji trap i par puta menjana "pletenica" na zamajcu, nista vise.... i dalje ide, ore, sprema...
 
Kada IMT uradi 5000rh on ako nije zaradio za nov motor, onda bolje ne raditi zemlju. Zao mi je sto fabrika motora Rakovica vise ne radi. To bi bila najbolja solucija imas nov motor u rezervi kada postojeci otkaze, samo zamenis. Ja prvi bi uzeo takav motor, nego remontovao postojeci.
 
Rakovicin "nov" motor za 577 je koštao ~3 vagona kukuruza u jesen 2004-te odnosno 204 000 din (da smo mogli odneti stari onda bi koštalo 102 000. to se smatralo zamenom za remontovan). Previše para ali smo bili prinuđeni da ga uzmemo. Doduše da radi radnju već punih 15 godina, radi. Ali i da su nam uvalili puknut blok, jesu a i čini mi se da su unutra manji klipovi.... Fali snage, rekao bih.
 
Tema jeste o MF traktorima al kad se vec povela diskusija o radnim satima,nzm kakva je situacija sa zapadnjacima al sigurno mogu 20-30 k radnih sati da izguraju uz sitne intervencije .Motori ne verujem da mogu vise od 15-20 k da izguraju al transmisija sigurno.Podrazumeva se uz kvalitetno odrzavanje.Nas zadrugar(landin) ima debelo preko 25 000rs doduse uz 3 generalne motora al u transmisiji(menjac dif b.reduktori) ni jedan jedini deo nije zamenjen za svo to vreme sem lezajeva njih ne racunam.Zapadnjaci su svakako kvalitentije uradjeni i mogu da izguraju navedene satnice al bez ikakvih intervencija do recimo 30k sati u to bas i ne verujem.
 
Da li neko zna na kom principu radi merac goriva na seriji 61xx? Posto mi merac pokazuje gorivo samo kada se zaljulja traktor po njivi i onda se zaljulja kazaljka i opet vrati na nulu a ima goriva?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
pozdrav,prodje eko vreme a ja jos nista ne uradi sa mojim 1114 kojeg sam kupio od prevaranta nevidjenog... otisao zupcanik od 3 i 4,ogrlica,sinhroni,viljuske navarivane,lezajevi ostali bez ulja,zapaljenii neki... tuga.... proveravao cene po evropi ,negde da te glava zaboli tj u austriji... opet u francuskoj druga prica,covek koga sam imao gore kaze zasto trazis delove ovde kada mi to uzimamo u srbiji... i eto,svaki dan te glava boli,raspametis se... odem kod coveka koji ima seriju 30xx kaze covek,kupovao u novom sadu u servisu i pokidao osovinu drugi dan,onda uradi po uzorku kod nas i preko 200 ha uzorao bez ikakve muke... pan motor mi pronaso za pristojne pare delove za nijansu bolji nego sto sam skinuo iz menjaca... pitanje drage kolege i prijatelji da li je ko radio ili zna nekog ko je radio delove po uzorku negde kod nas a da je to skladno ceni i kvalitetu? cuo sam da termometal ada radi to dosta kvalitetno... ima li ko iskustva?
 
Što se tiče izrade zupčanika obrati se firmi Zupčanik-Ada, za ostalo ti ne mogu pomoći ali neko drugi valjda hoće-može. Ne sećam se da si kačio slike.... Aj škljocni neku pa da vidimo o čemu se radi.
 
Termometal Ada je nama pre 2 god. Uradio dosta delova menjaca zubcanika ravnih i kosih zuba i osovina,traktor je napravio preko 1000 motocasova tako da mozemo biti zadovoljni ugradjenim delovima ,inace usteda je bila u odnosu na, uslovno receno originalne delove, oko 3000 evra.I da napomenem da je vecina pozicija bila vec radjena tj. bili su nacrti u komp. tj. nismo bili prvi kojima je to pravljeno.
 
0
0
0
 
Termometal Ada je nama pre 2 god. Uradio dosta delova menjaca zubcanika ravnih i kosih zuba i osovina,traktor je napravio preko 1000 motocasova tako da mozemo biti zadovoljni ugradjenim delovima ,inace usteda je bila u odnosu na, uslovno receno originalne delove, oko 3000 evra.I da napomenem da je vecina pozicija bila vec radjena tj. bili su nacrti u komp. tj. nismo bili prvi kojima je to pravljeno.
kontaktirao sam danas gospodina Firenca,sve mi covek objasnio lepo... ujutru cu otici do ade,180 km imam do tamo. bolje i to nego 4000 eura mi trazili u austriji za dva zupcanika dva sinhrona i ogrlicu
 
Nazad
Vrh