Massey Ferguson

Pa ako sam lepo razumeo prijatelja koji je bio tamo, ti razgledaš i licitiraš

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nije samo oznaka ista ,isti je proizvođač.Znači sve isto a razlika ogromna :sta:Ovaj ležaj je u pitanju.
Zavisi od cega je...znam da na 8160 kada smo radili bio slican problem...fabricki lezaj je bio 13 mm sirine,dok u slobodnoj prodaji se mogao samo naci 12 i 15 mm...uzet je taj od 12 mm i napravljena distant platna od 1 mm...i evo radi vec godinama.
 
Neko specijalizovan radi ležajeve za njih,ne rade ih sami .U menjaču su bili Timken .Ipak mislim da je ovo originalan ležaj .Ležaj tih dimezija se pojavljuje samo kod SNR-a.Moje mišljenje ali ne mora da bude tako.
 
Mi kad smo mijenjali lezajeve na mjenjacu Jd, bili su Skf lezajevi i Koyo lezajevi. Odem u Skf, decko je zvao cak i Francusku, nemaju takvih lezajeva. Narucimo u Jd lezajeve, stigli za 4-5 dana. Identicni kao sto su i bili na mjenjacu, oznaka Skf i Koyo. Mislim da se ti lezajevi rade namjenski ( neku razlicitu sitnicu od standardnih ), i da ih nema u slobodnoj prodaji..
 
То је вероватно онај фазон.....само за мене (пошто сам ја ЈД), ником више чак ни за тебе, радиш лежајеве у тој димензији. А ако продаш неком отказујем све и ове које сам ти дужан, нећу платити а приде иде и тужба по уговору.
Онако само наглас размишљам.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
То је вероватно онај фазон.....само за мене (пошто сам ја ЈД), ником више чак ни за тебе, радиш лежајеве у тој димензији. А ако продаш неком отказујем све и ове које сам ти дужан, нећу платити а приде иде и тужба по уговору.
Онако само наглас размишљам.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Ako sam razumeo prodavca ležajeva, tužili su ga iz nekog zastupništva stranih traktora ,navodno zbog prodaje ležajeva ispod cene (nešto u tom stilu).
 
Опасни су на западу по том питању.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
MF 8220,počelo struganje u getribi,brže se vozim brže struže jako tup zvuk,i iskače iz 1 brzine kad krečem naprijed...sve brzine ima i u svaku se normalno šalta,poveri svi rade,struganje su čuje i kad se traktor izbaci iz brzine..

Dal bi tko mogao reč koji kvar tu može biti ??
Kad se skinuo poklopac sastrane:
81243370_460853364862295_7958951875573710848_n.jpg

I završilo ovako:
82906194_722888961569972_2726613889981612032_n.jpg


Jako slično kao i na ovome gore 6180..
Puknuta bila cijev od podmazivanja getriba i nije mazalo kaktreba,puknuli zupčanici,oštetilo osovinu,puknuti sinhroni,lamele slabe,damper loš..
Radit če se cijeli mjenjač kompletno..
 
Mi kad smo mijenjali lezajeve na mjenjacu Jd, bili su Skf lezajevi i Koyo lezajevi. Odem u Skf, decko je zvao cak i Francusku, nemaju takvih lezajeva. Narucimo u Jd lezajeve, stigli za 4-5 dana. Identicni kao sto su i bili na mjenjacu, oznaka Skf i Koyo. Mislim da se ti lezajevi rade namjenski ( neku razlicitu sitnicu od standardnih ), i da ih nema u slobodnoj prodaji..

Nije uvijek tako , u Case mjenjacu sferni lezaj ,SKF , postoji u katalogu , moze se naci u slobodnoj prodaji UK ,Njemacka , brze bilo naruciti u Case servisu (dobijes u roku 3 dana) nego placat karticama i cekati da stigne postom , sa postarinom izadje isto.
 
Nije u vezi MFa ali kad se priča o dijelovima i ležajevima , danas trebao kolegi ležaj neki u diferencijalu , obični colovni konusno valjkasti,Fend favorit vario , Timken ga radi . Inače sam u tom poslu ali sa autodijelovima i sada imam plan da se uključim u nabavku traktorskih dijelova , pogotovo onih koje je teže naći , ali otom potom , nego sve pretražimo i samo ima u Fr Strazbur ležaj bez vanjske košuljice a vanjska košuljica se mora poručiti iz USA. 130e plus vanjska košuljica za koju nema ni cijene bez upita . Kasnije nadjemo u nekoj firmi u NJemačkoj "samo" oko 300e.
 
Nazad
Vrh