Massey Ferguson

Kako vam se čini serija 62? Mom zetu je zapalo za oko jedno crveno iz Kruševca sa utovarivacem mislim da je 6255 model....

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
MF 8220,počelo struganje u getribi,brže se vozim brže struže jako tup zvuk,i iskače iz 1 brzine kad krečem naprijed...sve brzine ima i u svaku se normalno šalta,poveri svi rade,struganje su čuje i kad se traktor izbaci iz brzine..

Dal bi tko mogao reč koji kvar tu može biti ??
 
U mirovanju se ništa ne čuje..Čuje se kad se traktor počne voziti..
Šlepali smo ga doma,kod šlepanja se čulo kao blago lupkanje samo ništa drugo..
Do sad se nije primjetilo ništa,zvuk je došao odjednom..
Parkirani je i čeka bolje dane :)
 
Sta moze biti uzrok, masej 3650, kad dize plug dize polako i posle odjednom kao da otkaci nesto i dize brzo, tako i kad okrece plug polako i posle odjednom brzo...
 
Probali malog u oranju,dve brazde neoseca,sve brzine lepo rade,negreje se
Do sad radio samo setvu psenice i valjanje pa nije bio upregnut kako treba
Zadovoljni sa kupovinom skroz
4fb6405b548ecb35c54122cc13ce0a10.jpg
bdc3da73bc84475d817b0a15d2d63f54.jpg


Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja na potrosnju negledam nesto puno,napunim pa teram dok ima goriva ili dok nezavrsim zapoceto
Sve ispod 20 l/kj je ekstra
Mali je teran samo jedan dan i to mu je oranje dok je kod mene
Od kad radim zemlju samo sam prve godine orao 5 kj sa dvobraznim plugo i sad ovo
Sporo ide nikad njivu da zavrsis

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Jednobraznim smo orali 33kj tamo devedesetih. Nije bilo para za 558 da se kupi zadnja guma, do sledeceg proleca.
 
Ja sam samo prve godine kad sam poceo da radim orao sa 560 i dvobraznim plugom,narednih 5-6 godinama mi je orao teca a ja sam njemu brao kukuruz beracem za oranje,glavu za glavu,zatim sam kupio case i trobrazni vogel........

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Menjao branje za oranje ? :D
Zasto da ne?Tad jos nije bilo ovih stranih hibrida,mozda je i bilo ali nismo sejali i znali za njih,brao se zp ili ns sejan na 28-30
Imt 539 i zmaj 213 ubrzan
Prva brza kipovanje svaki drugi krug na pravu duz
Kod nas je cena branja i oranja uvek bila ista a i nafte se trosilo priblizno isto
Lakse bilo brati nego orati sa 560 i 756 plugom trecom sporom

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh