Massey Ferguson

da osvjezimo malo temu.
i kao sto sam rekao,u transport je vec krenula masina.

2j3jt5e.jpg

1z1uvio.jpg

2v1krk9.jpg

1z1uvio.jpg
 
Massey Ferfuson

Evo da se i ja ukljucim u ovu temu. Ovog leta sam kupio MF traktore pa sam vrlo zainteresovan za sve informacije u vezi njih.
 
Kupio sam MF 3125 i 3060 bez prednje vuce. Interesuje me servisiranje i koje su im lose strane.
 
Što se tiče 3xxx serije, čuo sam da imaju osjetljivu hidrauliku, tj. traži da se dobro održava (zamjena ulja, filtera, mora biti redovna i sa kvalitetnim dijelovima). Nisam čuo za druge posebne mane.
 
Gde se kupuju delovi, ko radi servise, gde mogu da nabavim knjigu o rukovanju, rezervnim delovima.

3060 sam platio 10600 eura, a 3125 16000 eura i eberhard D 110 M trobrazni prevrtac 2200 eura.
 
prosle godine mi je crko viskoventilator i kao posledica toga probio mi je dihtung glave na spolja.nemesa vodu i ulje a curenje je zanemarljivo.jako ruzno izgleda pa sam resio da ga promenim.
ztldz.jpg

ip1ir7.jpg

moze li mi neko reci sta je bilo na ovom zatvorenom delu koji izlazi iz cevi auspuha i ovom na filteru za vazduh
2j6akic.jpg

fvbmhe.jpg
 
Najverovatnije sistem za izvlačenje prljavštine iz filtera.Negde ima slika kako je to rešeno na kombajnu.
 
Gospodin @Kiraj je u pravu.Taj deo koji je kod Vas "blindiran" služi za izvlačenje krupnih čestica prašine iz filtera i tako mu produži vreme čišćenja, a i sam vek filtera,
mf3125.jpg
 
meni se cini da je to povrat nesagorelih izduvnih gasova iz auspuha,jer to samo obicno imaju turbo motori kako sam ja primjecivao,ali opet neznam mozda lupam.
ali sam vidjeo da to ima i traktor koji sad duzim i vozim,ali kad bude dolazio serviser bas cu da ga pitam cemu to sluzi.
 
Nazad
Vrh