Massey Ferguson

males

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2015
Poruka
51
Nebi trebao hidrol ako ide i u hidrauliku i u mjenjac , pogotovo ako ima power ili slicno nesto .
Power nema. E sad zasto sam ja isao sa hidrol, posto namena ulje u menjacu da podmazuje i hladi menjac to bi radio i hidrol 68, ali nisam bas siguran kako bi se pumpa ponasala sa traktol 80. Nisam mehanicar i neznam pa ako moze da pojasnite. Traktor do sad nije imao problem ni sa menjac ni sa hidrauliku, isto tako i kipovanje je ok.

p4vle

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2016
Poruka
206
Ja sam imao taj problem, kod mene je uzrok bila žica koju je kukuruzovina iščupala. Ne znam koja žica, niti sa čega, ne sećam se a nisam ni ja popravljao :D Tako da vidi da li su sve žice na svojim mestima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
1.744
To ide + na onaj prekidač ispod menjača.Mene je to zezalo i ja onda nosio žicu i direktan +dam na tu drugu žicu.Bio negde kontakt zezalo a ja nisam imao vremena da ispratim,posle par meseci počelo da radi normalno.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
16.194
Prvo skini dzek sa mikroprekidaca dole iza mjesta gdje rucica mjenjaca ulazi u okrugli dekl pa nakratko kratko spoji dva izvoda u dzeku . Dok motor radi , i ako ti tad prebaci nasao si kvar.

Mihajlo966

Član
Učlanjen(a)
24 Mar 2018
Poruka
61
Oce da se desi i elektroventil da zeza,ja sam imao skoro isti problem,probao da vidim dal je oko dzek i zice neki problem,video da nije i prebacio sam na drugi elektroventil i to sad radi,probaj cisto,ja sam tako uradio i vredelo je

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
16.194
To u stvari nije elektroventil jer spore brze ne prebacuje preko hidraulike ,nego mehanicki ,tj elektro aktuator da ga tako nazovem pomjeri viljusku.

Vrh