Massey Ferguson

Jesu, pregledali su sve. Sve je super.
Delove ovih dana kupujem, pa cu javiti. Danas smo ga rasturali
 
Dole sa desne strane imaš dva elektromagnetna ventila koji odradjuju dinašift. KOmbinacija ta dva ventila daje te brzine ABCD . Kada su oba bez struje tj isključena onda je D . Kada je jedan uklj a drugi isklj onda je C , obrnuto je B , i kad su oba uključena tj pod naponom onda je A brzina . Znači jedan od ta dva ventila ti ne radi . ILI je problem u džeku ili izvrni taj ventil i očisti ga detaljno i spoji ga na akumulator van traktora i provjeri kako odradjuje . Znaćeš koji je problematičan tako da odvojiš jedan pa kasnije drugi i biće ti jasno koji je u "kvaru" .
 
14 100.00 din. kosta komad lamela za kocenje u Jugometal Svilajnac,ima li negde nesto povoljnije,s'obzirom da isti problem imam i ja sa kocnicama kao Aca 97?
 
Koliko ima smisla remontovati postojece,tj. poslati stare na reparaciju s'obzirom da tvrde da rade ferode sa garancijom?
 
Planiram da odradim servis na svom nedavno kupljenom 8240 pa me zanima koje ulje da mu sipam?

Poslato iz ravnoga Banata
 
Da li ima jos neki dobavljac rez.delova filtera itd ili samo masferg agro iz N.Sada?

Poslato iz ravnoga Banata
 
Dole sa desne strane imaš dva elektromagnetna ventila koji odradjuju dinašift. KOmbinacija ta dva ventila daje te brzine ABCD . Kada su oba bez struje tj isključena onda je D . Kada je jedan uklj a drugi isklj onda je C , obrnuto je B , i kad su oba uključena tj pod naponom onda je A brzina . Znači jedan od ta dva ventila ti ne radi . ILI je problem u džeku ili izvrni taj ventil i očisti ga detaljno i spoji ga na akumulator van traktora i provjeri kako odradjuje . Znaćeš koji je problematičan tako da odvojiš jedan pa kasnije drugi i biće ti jasno koji je u "kvaru" .
Да ли може слика тог вентила пошто их има више?
 
Elektro ventili su u redu,ali sam sam utvrdio da do jednog ne dolazi struja,proverio sam sve dzekove i kablove, nista nisam primetio da je neki otkininut i sl.... da li znate sta drugo moze biti?
 
a da ti nije mozda salter u kabini u prekidu

- - - - - - - - - -

mada ja i dalje sumnjam na instalaciju ja sve probleme koje sam imao na mome MF6180 to da radi neradi nesto bilo je vezano za instalaciju ,i dok nisam zvao elektricara i oprostio se od 500e za novu instalaciju ,dve godine sam se patio
 
Nazad
Vrh