Massey Ferguson

Postoji normalna verzija Maseja od 80ks samo mu je cijena malo paprena, oko 50 i nesto plus pdv. Deutz te snage kosta 31500 plus pdv.
To je ovakav macan, od opreme nema sta nema, stvarno su ga napravili "kako Bog zapoveda" ali ipak je to preskupo za nas (bar za mene)

svbo.jpg
 
Kako vam se cini da li ovaj traktor http://www.polovniautomobili.com/oglas4343894/massey_ferguson_3080/ vredi te pare ?? Moj rodjak je zainteresovan za kupovinu nekog MF od 100 do 120 pa cu mozda ici sa njim da mu pravim drustvo u narednih nekoliko dana da pogleda ovaj traktor i ako se nadje jos neki negde u blizoj okolini. Pa me interesuje posto mu se najvise svidjaju 3080 i 6170 kakvi su sto se tice delova kod nas i sta najcesce crkava kod njih ?? I jel zna neko kakvi su traktori u Jarku posto video na oglasima da ima neko koji prodaje dosta MF iz uvoza ??
 
Kad smo kod dijelova za starije mf , čovjek ovde traži konusni i tanjirasti zupčanik za prednju vuču za MF135 , šta mislite gdje bi najpovoljnije moglo da se nadje ?
 
Sta znas cvejo mozda se i moze naci,dal mislis da je dobar za pocetak?Inace model je ili massey ferguson 35 deluxe ili massey ferguson 30
 
precesljavao sam forum i video ovu tabelu,ja imam maseja 3050 ali ima turbo a ovde ga nisu naveli pa me buni to malo i jos nesto,jel on ima samo onaj jedan filter hidraulike sa strane ili ima jos neki unutar menjaca i jel njemu isto ulje u menjacu i za hidraulik i za podmazivanje menjaca?
 
Postoje modeli MF 3050 sa običnim i turbo motorima. Motor je Perkins, četiri cilindra i nosi oznaku A4.236.Što se filtera hidraulike i menjača ima samo jedan filter koji se nalazi sa desne strane traktora, a ulje koje se nalazi unutra služi za menjač, hidraulik, volan, mokre kočnice, bočne reduktore i spoljnu hidrauliku. U menjač se uglavnom sipa ulje UTTO ili STOU.
 
hvala kolega panonstib,a sto se ulja tice ja koristim neko famovo 10w30 za menjace ima one parametre koje zahteva massey ferguson i cini mi se da nije lose,ja sam sa njime stvarno za sada zadovoljan pu pu da ga ne ureknem :) jos samo da mu resim oranje,msm stelovanje pluga i to je to... sto je mercedes za automobile to je massey za trakt. to je moje misljenje i sa menjacem nezno i nema brige...
 
massey uber alles по маркозетор6245....има један малко бољи трактор зелене је боје и име му је ФЕНДТ...

леп масеј комбајнеро, само му братац набаци предње блатобране, некако културније изгледа са њима...
 
Poslednja izmena od urednika:
да тешко их је наћи, али теби требају само они челични носачи, пластике су за све тракторе исте, тј. за одређене димензије гума на тракторима...питаћу ја мог пријатеа где је он купио и носаче и пластике (блатобране)
 
Nazad
Vrh