MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@slavisa0101
Kao prvo, vlastita imena se pisu velikim slovom,kao drugo,Srecko daje 15 din doplatu i 10 ako nisi uzimao za prevoz i to ne sve u novcu,vec djubrivo i pare,a ovaj moj davao kako je ko hteo
 
Nisam cekao krajnju isplatu,vec sam uzimao posle svakog predavanja,cena se najvise drzala na 160,par puta je bilo 170 i nesto malo po 180 plus prevoz za vilamet i isto tako samo plus 20din/kg za miker
 
Mi smo isplaceni po 177. Kod nas svi prate Stanica,a on je toliko isplatio. Videcemo sta ce biti.
AKo ima neko od Ariljaca mogli bi malo da prokomntarisu imamo li cemu da se nadamo. Pozdrav
 
@slavisa0101
Kao prvo, vlastita imena se pisu velikim slovom,kao drugo,Srecko daje 15 din doplatu i 10 ako nisi uzimao za prevoz i to ne sve u novcu,vec djubrivo i pare,a ovaj moj davao kako je ko hteo
pa ti idi na adresu .www.kakosepise.com pa tamo raspravljaj dali se pise mala ili velika slova,ja ne zelim da pisem ni posle tacke velika slova jer to ovde nije bitno,bitno je sustina a to su maline i sve oko njih,da 15+10 i to svima jer su svi i vozili a vec je dao za prevoz tj tu cenu koju su svi platili tako da je sad ipak srecko najvise ispostovao poljoprivrednike koji pisu MALA SLOVA VLASTITA IMENA.ne zelim da ti trazim gresku ali evo ti jedna (vlastita imena se pisu velikim slovom) VLASTITA IMENA SE PISU TAKO STO JE PRVO SLOVO VELIKO. NIJE NI OVO SIGURNO TACNO A POGOTOVO NE TVOJE.taj tvoj je davao djubrivo ali ima i da je dao pare. hladnjaca u budilovini manje racuna djubrivo jer je ta ruska malo manje od 2500 na jedan dzak a jos ce neko tebi da deli milostinju,zasto nisi uzeo pare?znam da nisi jer eto malo vise znam. marjan koliko sam obavesten 20 din,jer si to upucen?

- - - - - - - - - -

Nisam cekao krajnju isplatu,vec sam uzimao posle svakog predavanja,cena se najvise drzala na 160,par puta je bilo 170 i nesto malo po 180 plus prevoz za vilamet i isto tako samo plus 20din/kg za miker
to sto si ti uzimao na vagi pare nema nikakve veze,srba je davao isto i cak unapred ako nesto investiras ili ti treba i cena je bila 180 okruglo za svako zrno isto i raka ples koji je jako korektan.kupovao je i sto taj tvoj ne moze da primirise.to sto ne kupuje ribizle,visnje ove god je bruka i sramota,pitaj za raku ples ili pecica dali su kupovali ribizle,visnje... a ne sad hocu sad necu
 
Mi smo isplaceni po 177. Kod nas svi prate Stanica,a on je toliko isplatio. Videcemo sta ce biti.
AKo ima neko od Ariljaca mogli bi malo da prokomntarisu imamo li cemu da se nadamo. Pozdrav


Da 177 sa PDV i prevoz ( cena je 158 ). To je kraj , nema doplate. Dali svi prate Stanića to je pitanje. On jeste naj veći otkupljivač ali ima ovde od njega jačih igrača.






Način na koi bi se trebali boriti za bolju cenu bar u ovim našim krajevima koi su ostali uskraćeni za veliki deo cene u odnosu na druge krajeve Srbije. ;

1. Restriktivni sporazumi Pojam i zabrana restriktivnog sporazuma
Član 10
Restriktivni sporazumi su sporazumi između učesnika na tržištu koji imaju za cilj ili posledicu značajno ograničavanje, narušavanje ili sprečavanje, konkurencije na teritoriji Republike Srbije.
Restriktivni sporazumi mogu biti ugovori, pojedine odredbe ugovora, izričiti ili prećutni dogovori, usaglašene prakse, kao i odluke oblika udruživanja učesnika na tržištu


Za sve to je nadležna ;

KOMISIJA ZA ZAŠTITU KONKURENCIJE

Komisija je nadležna da:
1) rešava o pravima i obavezama učesnika na tržištu u skladu sa zakonom;
2) određuje upravne mere u skladu sa ovim zakonom; ..........itd

Da je ovo pravna država već bi ovo bilo rešeno kao na primer u Nemačkoj; http://www.google.com/url?sa=t&rct=...KXoyEv3sk2jyYiEJSDYBMHQ&bvm=bv.85761416,d.bGQ





http://www.google.com/url?sa=t&rct=...Y7wYk4AnRF1x4KQ&bvm=bv.85761416,d.bGQ&cad=rja
 
Svi u Ivanjici ,a i sire prate Stanica. On ti je drzavni covek za malinu za celu Srbiju.
Celo prolece ti je on po ministarstvima tako da se verovatno on i ne pita za cenu nego samo radi sta mu se kaze.
 
Fecha: 15-01-2015

ARANDANOS Y FRAMBUESAS 2014-15: El segundo tiempo

foto%20FH.jpg
“El mercado para la fruta tardía que se cosecha en Chile a partir del 15 de enero, se ve muy auspicioso y por primera vez creo que valdrá la pena, a partir de la próxima semana empezar a sacrificar fr

Felipe Hidalgo Bustos
Director Ejecutivo Agrofine Consulting
fhidalgo@agrofine.cl

La ola llegó y está pasando rápido. Más de 70 millones de kilos de arándano fresco chileno ya están en los principales mercados del mundo: Asia, EEUU, Canadá, Europa. Si bien los precios estuvieron bajos las últimas 2 semanas y la actual, ya hay bastante especulación en el mercado, pensando en un repunte para los primeros días de febrero. Ya está partiendo la temporada en Mexico y en Florida, sin embargo los volúmenes son menores por lo que el mercado quedará vacío debido a que este año las cosechas en nuestro país, se adelantaron y se terminarán de golpe esta semana. Sólo quedaremos con las rabbiteyes, las occlockonies y la fruta del sur (Osorno). El segundo tiempo, la fruta tardía que se cosecha en Chile a partir del 15 de enero, se ve muy auspicioso y por primera vez creo que valdrá la pena, a partir de la próxima semana empezar a sacrificar fruta orgánica para ser mandada como convencional a EEUU, mercado el cual estará caliente por falta de fruta. Febrero se ve despejado en los mercados de destino. Tuvimos una partida muy buena de temporada, un peak marcado en destino (semanas 1, 2 y 3) con mucha fruta y tendremos un cierre muy bueno también. La lástima es que el grueso de los kilos se juntó, y como el mercado obedece a la oferta y la demanda tendremos mucha fruta a malos precios que tendrán un mejoramiento en los promedios de precio de venta gracias al inicio y al termino de temporada que promete bastante. Además, contamos con un tipo de cambio bueno que ayudará también a compensar. Este segundo tiempo se visualiza bien para los arándanos y mejor para las frambuesas de congelado. Ya se habla de $1800 pesos por el kilo de frambuesa en segunda flor y $2600 para el kilo de frambuesa orgánica lo que es realmente bueno. Con todo, Chile seguirá posicionado como el principal exportador de berries del Hemisferio Sur. No sólo es el número uno del mundo de arándanos de exportación, sino que además es el tercero en frambuesas después de Serbia y Polonia. Hoy, el país realiza envíos por cerca de 160 mil toneladas de berries, principalmente a Estados Unidos y Canadá (77%), Europa (16%), Asia y Sudamérica (7%). Sin embargo, para mantener las cifras y seguir siendo la potencia que actualmente es, requiere navegar en la ola de la tecnología, incluyendo recambio de variedades por las que sean más rentables, apetecidas por el consumidor y con un proceso agronómico más simple y de menores costos. La gestión de cosecha es clave y la coordinación entre exportadores y productores debe ser diaria y muy fluida para saber el destino de la fruta: orgánica, orgánica sacrificada post fumigación, IQF, cosecha dirigida por cuarteles, etc… El productor debe conocer a diario los resultados de análisis de calidad que entregan las diferentes plantas, para ir apretando cada vez más la mano en la cosecha. La calidad y la inocuidad son lo temas más importantes en la fruta y para ello debe existir un compromiso entre ambos actores: productor y exportador. Esperamos que el clima se mantenga bueno como ha sido hasta la fecha y que podamos mantener el acelerador a fondo en lo que queda de la temporada. prevesti sa spanskog i videti da cena obecava
 
Hvala Cunami covek verovatno govori o uspesnoj berbi i izvozu Cileanske maline , a gde da nadjemo prevodioca ?
 
Ya se habla de $1800 pesos por el kilo de frambuesa pominje se cena od 1800 pesosa za 1 kg malina a to mu dodje oko 2,5 eura,
 
kada imamo kvalitet (bez ostataka pesticida) a na drugim trzistima nema maline cena nije problem opet ono moje ponuda i potraznja... ponuda u ovom trenutku slaba potraznja velika.. zakljucak o ceni za sledecu godinu napravite sami nemoram sve da vam crtam isto pisem svih ovih godina u nazad ....
 
Nema pravila

Svi proizvodjaci prizeljkuju sto vecu cenu maline,ali sve zavisi.Ovo je zemlja Srbija! U njoj je sve moguce!?Cesto ni ono "ponuda i potraznja",pa cak ni kvalitet neigra ulogu.Primer od letos:Barem u ovom mom okruzenju,Azbukovici,Podgorini,Valjevskom kraju,a koliko znam i sire, gde je cena sa 200 din.za dan skinuta na 150.A to znaci kad GLOBALISTICKA BURZOAZIJA SRBIJE,sedne za sto i napravi dogovor,presavije tabak i GVOZDENOM rukom odredi cenu,dzaba ponuda i potraznja,dzaba kvalitet,dzaba cene, prinos i berba u Cileu i Poljskoj.Nezelim da obeshrabrim proizvodjace,ali samo iznosim istinu takva kakva je.U svom ovom crnilu malina je ipak najsvetlija tacka.
::novac::
 
Da Taso to je tako kako je. Malina je odavno u privredi i zivotu Srbije velika svetla tacka. Tu se namece mnogo pitanja ali je tesko doci do valjanih odgovora ,a vec o pravim resenjima da i ne govorimo. Sta u svemu tome proizvodjaci treba i mogu da urade? Imam abar iz Uzickog kraja za letosnje proteste tamo zbog cene maline. Tamo su veliki igraci bili spremni da plate 200 din.ali kada su videli da je slab odziv protestanata ostali su pri datoj ceni. To govori o mnogo cemu ....
 
NIJE ONO STO BI STE VOLELI DA JE,VEC JE ONO STO JE!!(moja izreka),Jedno je sta se trazi,a drugo je sta ce ponuditi.Ova cena je bar psiholoski dobra,daje proizvodjacima elan za jos,za vise,za dalje.U Srbiji bi najzadovoljniji trebali biti proizvodjaci Sapca i okoline!? Gotovo konstantno godinama imaju najacu cenu,neznam koji im je prosek bijo letos,ali znam da je cena dostizala 230 dinara.Moj prosek je izasao 184 din.
 
Poslednja izmena:
Ovi ljudi u udruzenjima su tolike budale da meni nije jasno po kom osnovu on tamo sedi. Pa ko ce da mu plati 2,3 EVRA.
Svake godine slusam ove u najmanju ruku LUDACKE zahteve iz svih udruzenja koja predstavljaju nas,sve malinare.
Pa zar nije bilo dovoljno da dobijemo istu cenu u celoj Srbiji nego sad se pojavljuje neka tamo cena od 2.3 evra koje je NEREALNA.
NIko nam nece dati tolike pare ,a mislim da to ovaj bogdanovic i zna nego samo mlate kao da je covek placen od hladjacara da nas ocrni.
I zna se makar ovde kod nas da cena griza u predhodnoj sezoni odredjuje okvirnu cenu maline za sledecu a ne za sezonu koja je prosla.


DA me neko pogresno ne razume ja bih prvi hteo da mi isplate 2.3 evra ali realno gledano kada bih dobio onih 207din od pre dve sezone bio bih preserecan.
To je i trebala da bude cena ove godine ali je neko tu umesao prste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh