Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja cu ,kad mi bude stigao prvi rod,sigurno pakovati u slicne kutice po 200-300gr.Do tada cu resiti pitanje skladistenja...


:ppozdrav:
 
Evo obećanog linka:
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/136189/Preti+nam+zabrana+izvoza+malina+u+EU!.html

Vest je obično đubre :udri: O komentarima prosudite sami (ljudi su čudo).
:ppozdrav:
 
procitao sam ovaj clanak , imislim da mozda ima takvih malina ,ali kada se ta kolicina uporedi sa 63000tona, to je smesno , za mene mislim da sam savestan proizvodjac , i da se pridrzavam karance, jer dokle god imamo najbolju robu imacemo i dobre cene i potraznju, a sto se tice pakovanja u male kutice nama ja to kada i kome da radim ,srbija izvozi 95% roda maline,skoro sve zaledjena, a srbi po potrosnji maline su medju zadnjim u svetu.
 
Pa ne bi bilo zgore da se otkupljuje po 0,80 eura... Jeste, SIO MI GA DJURA... Ma gomila gluposti, a i vest je bajata, od oktobra, pred samu isplatu doplate za maline, pa je zato i servirana...
 
29ohbwz.jpg

2vulxyt.jpg


i danasnja slika

a5j75x.jpg
 
pole je napisao(la):
malinar
koju sortu sadis, i kako pitanje skladista resiti
Jesenas sam posadio 2.2ha.mikera,pakovacu u male kutice,skladistiti ili u hladnjacu neku pod ugovor ili cu sam uraditi mini hladnjacicu,montaznu...ne znam videcu ima do branja jos dugo...
pozdrav pole :ppozdrav:
 
sve si to lepo smislio samo me taj plasman brine,
Post je spojen: [time]1296841117[/time]
_________________________________________________
tomazu mislim da rano zakidas lastare, tj imas smetnje u berbi koliko vidim na slici, vidim da su poveliki u berbi, a imas sistem za navodnjavane ja moje zakidam zadnji put oko 20 maja ,(nez kako se to na hrvatskom kaze) jer ti debeli lastari nisu nizasta a i zarazeni su sa crvicima, tako da ja moje prvi put kada prskam od korovi ,poprskam i njih, zatim cupam jos jednom, a zadnji put oko 20 maja
 
Jesenas sam posadio 2.2ha.mikera,pakovacu u male kutice,skladistiti ili u hladnjacu neku pod ugovor ili cu sam uraditi mini hladnjacicu,montaznu...ne znam videcu ima do branja jos dugo...
pozdrav pole :ppozdrav:
[/quote]
Mene zanima kako se ponasa meker na neka +5 stupnja C najme ja hladim tulamen na tolko i izdrzi dva-tri dana. kolko drzi tulamen ako je neko isprobao?
 
cunami je napisao(la):
sve si to lepo smislio samo me taj plasman brine,
Post je spojen: [time]Fri Feb 4 11:38:37 2011[/time]
_________________________________________________
tomazu mislim da rano zakidas lastare, tj imas smetnje u berbi koliko vidim na slici, vidim da su poveliki u berbi, a imas sistem za navodnjavane ja moje zakidam zadnji put oko 20 maja ,(nez kako se to na hrvatskom kaze) jer ti debeli lastari nisu nizasta a i zarazeni su sa crvicima, tako da ja moje prvi put kada prskam od korovi ,poprskam i njih, zatim cupam jos jednom, a zadnji put oko 20 maja
Ne shvacam zasto nista ne vrjedi? mladice su cupane do skoro 7 mj, tek onda sam ih pustao
kakve smetnje u berbi?
 
to je moje strucno mislenje, probaj jos malo kasnije jer povecavas vise rod ako ih jos jednom zakidas slika mi kaze sve al pitaj jos neke malinare po meni ja bi to zakido skoro do berbe ima vremena da lastar izraste a nezavisis od kise
 
I ja mislim da su lastari preveliki i prave veliki splet i u slucaju kise dolazi do truljenja malina...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh