Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih licno bio zadovoljan sa tom cenom od 1.7 eura po kg...
 
Ove godine imam takvu cenu. Naravno uvek sam za veću cenu. Puno zavisi vremenskih uslova koji se odraze na kvalitet i naravno uloženog rada. Treba puno više ozbiljnosti, poštenja i posvećenosti u ovom poslu da bi svima bilo bolje. Mislim i na kartel hladnjača ::lose::. Zasigurno znam da neke maline ne treba platiti ni jedan euro a ima i kvalitenih koje plate isto, a trebalo bi dosta više. ::lose::

Ma mogao bih gajiti svaku sortu ako je neko kupuje i dobro i korektno plaća. O aroniji nisam razmišljao, o borovnicama razmišljam.
:ppozdrav:

Evo nekoliko slika iz rasadika, naravno ne u Srbiji. www.lareault.com

 
Evo ja se jos malo igrao
Meeker sufruj malo po aroniji, iskopaces nesto pa da razmenimo saznanja i uporedimo sa borovnicom
Vidim da biste svi bili zadovoljni cenom od 1.7 eu, koja moze da se izdejstvuje Ako bi svi malinari bili upoznati sa kalkulaciom i realnos. I nekoliko dana pred berbu kad hladnjacari sa njihovim satelitima trckaraju do prizvodaca,(a cim krene berba i odrede cenu. za njih proizvodac kao i da nepostoji,,,) razumno razgovarati i pregovarati.
Izuzetak je hladnjaca TAMISKA koja u toku god min .4 puta okuplja svoje proizvodace na razlicitim lokacijama ( prisustvovao sam kao gost 8 puta). Organizuju razlicita predavanja,,,dogovaranja uz dobru klopu i dobru muziku. Sve besplatno pa i prevoz ( gorivo) naknade.
Za sad toliko
 
pole je napisao(la):
Evo ja se jos malo igrao
Meeker sufruj malo po aroniji, iskopaces nesto pa da razmenimo saznanja i uporedimo sa borovnicom
Vidim da biste svi bili zadovoljni cenom od 1.7 eu, koja moze da se izdejstvuje Ako bi svi malinari bili upoznati sa kalkulaciom i realnos. I nekoliko dana pred berbu kad hladnjacari sa njihovim satelitima trckaraju do prizvodaca,(a cim krene berba i odrede cenu. za njih proizvodac kao i da nepostoji,,,) razumno razgovarati i pregovarati.
Izuzetak je hladnjaca TAMISKA koja u toku god min .4 puta okuplja svoje proizvodace na razlicitim lokacijama ( prisustvovao sam kao gost 8 puta). Organizuju razlicita predavanja,,,dogovaranja uz dobru klopu i dobru muziku. Sve besplatno pa i prevoz ( gorivo) naknade.
Za sad toliko

Sve besplatno pa i prevoz ( gorivo) naknade.
Ne postoji ništa besplatno! Sve to neko plati. Mada moram priznati da je to potez za svaku pohvalu. Moje skromno mišljenje je da se trebamo organizovati i zajednički nastupati. Ne mislim samo na nastup i pregovore sa kartelom hladnjača i izvoznika. Za sve postoje rešenja.
:ppozdrav:
 
malo korigovano nista nije besplatno verovatno placa proizvdac kroz stavku zarada hladnjace( mozda je mnogo al neka im bude) 0.7 eur mada je ta stavka i veca a tek kolika im je kada plate otkupnu cenu ispod 1.7 eur:haha:
Al dobro je kad ima hladnjacara koi hoce da izdvoje i za vvako nesto zbog drtuzenj,predavanja i dogovora
2pzzfqt.jpg
 
pole ne brini
Uradi sve najbolje što možeši kako tehnologija nalaže. Budi posvećen poslu i rezultati neće izostati. Ja se nadam da će ti za 3-5godine krajevi usana ulaziti u uši. :haha: :haha: :haha:
:ppozdrav:
 
Evo samo da se predstavim,Aleksandar,novi clan,krenuo sam sa ortakom u pricu o malini ove godine i to na veliko,posadili smo dosta maline miker u okolini Valjeva u novembru,Vas forum sam skoro ceo procitao u skoro svim oblastima i svaka cast... :bravo: Od proleca krecem u nabavku protivgradnih mreza,direka,navodnjavanja i sve drugo po propisu pa me svaka tema u vezi ovoga itekako interesuje...Toliko od mene za sada,VELIKI POZDRAV ZA SVE... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
oko 2.2ha.pod zasadom,selo Jovanja...
Post je spojen: [time]1293719348[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
 
ibrkic je napisao(la):
Svim malinarima srecna 2011.

Pridružujem se :ppozdrav: :veseljak::

Imam i jedno pitanje, ako je već bilo odgovora, praštajte ali više ne znam ni gde šta čitam. Pošto jagodičasto voće dozreva u turama tokom nekoliko nedelja, koliko mi radnika treba za 1ha da to oberu. U temi o zasadu kupine sam video da piše kako jedan "provereni crnac" može da odradi sam do 15ari, znači jedno 8-9 takvih prekaljenih berača bi bilo dovoljno za hektar :sta:
 
@MALINAR Dobro nam došao :ppozdrav:

@ future Ne znam za kupinu :sta:. Deset berača je više nego malo za 1ha maline. Zavisi i od vremenskih uslova kiša pada :kisa: ::jako_besan::, ne bereš a sve više crvenih :haha:. Koliko kvalitetno ćeš to raditi, trebalo bi svaki drugi dan brati . Imaš nekolike udarne ture kada ti treba dosta više berača. Zavisi i od prinosa, ako je 20t/ha a berač bere recimo u proseku 50kg to je 400 dana, a berba traje oko 30dana i više. I berači se umore bere se svaki dan. Uglavnom je varijabilno. Pogledaš maline i uhvatiš se za glavu kako su toliko sazrele pa u potragu za beračima :haha: :haha:.
:ppozdrav:
 
Pozdrav kolege malinari.



Nije me dilo neko vreme. Vidim imamo i novih , novopecenih malinara ::svaka cast:: ::svaka cast::

Zelim svima sve najlepse u 2011-toj godini , i da nam cena bude sto realnija ::novac:: ::novac:: ::novac:: .
 
Ajde, i ja da vam pozelim SRECNU I BERICETNIJU 2011 GODINU. Puno srece i zdravlja a ostalo ima kod Kineza...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh