Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
takodje se pridruzyjem chestitkama i da u ovoj 2011 godini bude vishe sunca
 
30ikjtj.jpg
 
Srecna Nova Godina svim malinarima i posetiocima ovog foruma !!
puno zdravlja i srece i bozije pomoci u 2011...
 
Prijatelji,da li neko zna kakvu godinu javljaju meteorolozi... :kisa: :cool: ...Ima li negde neka dugorocna prognoza da znamo sta nas ceka...pozdrav svima :cao:
Post je spojen: [time]1293903600[/time]
_________________________________________________
IMG]http://i55.tinypic.com/2djorkl.jpg[/IMG]



evo malo slika mog imanja...
Post je spojen: [time]1293929073[/time]
_________________________________________________
http://tinypic.com/view.php?pic=289j0wx&s=7
289j0wx.jpg
xp34lj.jpg

Post je spojen: [time]1293954640[/time]
_________________________________________________
Ukupna povrsina imanja je blizu 6ha.,posadio sam 25 000kom sadnica sorte MEEKER,sertifikovane,na oko 2,2ha ogradio sve zicom,razmak mi je oko 3 metra izmedju redova i tako... pozdrav
Post je spojen: [time]1293979882[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav: :cao:
 
Pa na drugoj slici nije bunar,ne znam tacno ni ja sta je to je kao neka betonska kaca dubine oko 3metra,tako je bilo kad smo kupili...
Sto se tice direka i zice ja bih to postavljao sto pre ali sam hteo ujedno da mi svaki drugi direk bude 4metra zbog protivgradne mreze kasnije,Treba mi oko 1000direka pola bagrem -2,5metara- a pola npr hrast -4metra-,tesko je naci toliku kolicinu a i cena...Sta mislis moze li hrast pa da potapam u preradjeno ulje..Da li ce da sluzi dugo,kakva su vasa iskustva pozdrav
:ppozdrav:
 
Nisam razmišljao o protivgradnoj mreži :sta: . Zadnjih desetak godina me nije omlatio. Pogledaj ovaj link za stubove:
http://www.kolibica.com/drveni-stubovi/drveni-stubovi-za-vinograde.html
Nisam koristio hrast pa ne mogu ništa reći. Bagrem je odličan. Kod mene stoji kao prvog dana već jedno 8g. ništa nisam pipnuo samo dotegnem žicu. Nisam ništa radio na stubovima (impregnacija). Desi se da se po neki iskrivi zbog napona u drvetu al nije to mnogo i ne smeta osim estetski. Pitaj starije ljude u kraju odakle bagrem za stubove ima razlika značajnih.
:ppozdrav:
 
Hvala za link,vec sam ga video i ranije,skupi su i njihovi i stubovi drugih firmi...Prijatelju,na protivgradnoj mrezi MORAMO svi raditi u bliskoj buducnosti videces,znas kakva su leta sve gora,prakticno sad imamo samo dva godisnja doba... :cool: :kisa: :cool: :kisa: .Ako nas pobije grad samo JEDNOM,domacinski,mi smo zavrsili pricu oko maline naredne 2-3godine,to osiguranje ne pokriva a plus sto gubimo kupce itd...Trebalo bi naci model da se postave te mreze ali na neki nacin da to mnooooogo manje kosta...Impregnisani stubovi su po mojim informacijama oko 850din ::lose:: ::lose:: ::lose:: ......
POZDRAV :ppozdrav:
 

Malina pojeftinila i u Becu sa 2,49€ za pakovanje 125gr na 1,79€ ako kupite dva pakovanja video sam i susenu u kesici slicne cene sto moze da bude interesantno jer naravno nema sezonu
Pozdrav
 
Ja mislim da je suva malina odvratna za jelo . Ima one kostice , i kada se osusi to tek nelici ni na sta . Ista prica kada osusis grozdje a ne izvadis one kostice unutra. :nono: :nono:

:cao:
 
Nisam rekao da je suva kao grozdje ili smokva nego je dehidrirana 100% tako da zvecka u kesici i mislim da je oko 2,5€ mozda 50gr bem li ga nije vise prospe se u ciniju doda topla voda i pretpostavljam da je za spremanje kolaca i sl. ali mogu bas i da je malo bolje prostudiram :ppozdrav:
 
kicca je napisao(la):

Malina pojeftinila i u Becu sa 2,49€ za pakovanje 125gr na 1,79€ ako kupite dva pakovanja video sam i susenu u kesici slicne cene sto moze da bude interesantno jer naravno nema sezonu
Pozdrav

kicca

Pa mogao si nam drugačije čestitati novu godinu :haha: :haha:
:ppozdrav:
dule
Postoje sorte grožđa bez semenki koriste se za sušenje.
:ppozdrav:
 
@meeker
druze nije nista strasko to da malina sa 19,92€/kg padne na "samo" 14,32€/kg a to je trenutna akcija za bozic i novu godinu ne brini ponovo ce na 20€/kg :ppozdrav: :ppozdrav:
 
kicca
Ma ta sveža malina sa nema veze nema mi smo "pametni" pa je zaledimo da bude jeftinija i duže traje :haha: :haha:
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Baš dobro što ste pomenuli sušenje, ne znam za malinu ali bio je jedan snimak o proizvodnji borovnice u nemačkoj, čovek je kalibrirao plod i sve što nije prva klasa ide u mini sušaru. Pošto znamo kakvi su nemci, zanimljivo je da im se više isplati plasman sušene nego sveže. :sta: Nemački razumem tek po koju reč pa ako kolega markodanube čita, ne bi bilo loše da ponovo ubaci klip i kaže nam o čemu se tu radi :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh