Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pređi ove teme o ceni maline 2009 i 2010 god. Pronaći ćeš slike.
 
nije kasna ni prolecna sadnja ako se sve dobro odradi,ionako u drugoj godini sadnje dobijas skoro 100% rod ako sve uradis kako treba tako nije bitno dal ces u jesen ili prolece vazno je da sve uradis kako treba
 
Hvala Cunami!

Jer bio sam u dilemi posto sam cuo da je bolja jesenja sadnja,ali ako ti tako kazes a smatram da imas znanja i potrebnog iskustva sada mi je lakse,posto nisam od onih koji prepustaju slucaju pa sta se desi volim da bude sve kako se kaze po P.S -u.Cim dobijem rezultate uzoraka preduzecu sve sto je potrebno da pripremim zemlju za proljetnu sadnju,to mi je i Meeker savjetovao.Reci mi samo za proljetnu sadnju jeli rano posaditi vec negdje u martu ili treba jos malo sacekati..
 
ja to radim kad povezem stari malinjak, zatim nakopam sebi oko 400 dobri lastara iskopam rupu i ssve lastare stavim u rupu zatrpam , i kad tanjiram za setvu kukuruza tada tanjram i za jedan red malina , sadim isti dan tako sto tanjiracama napravim bank gde ce mi biti red , na sred banka samo iskosim tanjracu i niz red pravim kanal dubine 15-20 cm do pola ga punim glisenjakom, jedno ispred mene postavlja sadnice ( 4-5 kom na 1 m duzni), zatim zatrpam opet glisenjakom razvucem sistem kap po kap i po potrebi zalivam prehranjujem, i 8 16 24 u malim dozama preko godine u 2 navrata i folijarno kad se vrse tretmani i za staru malinu . u medjuradni prostor posejem bele bundeve iz tog razloga sto prve godine nesme da se koristi hrbicid za suzbijanje korova ja sam to koristio i moze da se odradi al za to treba biti pravi profesionalac i tebi kao pocetniku nebi preporucio aa i zasto se nebi malo oznoio oko toga. sto je bolje pripremis u prvoj godini bice ti lakse raditi za kasnije svatices to i sam
 
Ljudi recite mi koliko kod vas kostaju sadnice meeker i vilamet maline sa papirima (kada kazem kod vas mislim na srbiju,u eurima)?

Meeker malinjak ti je za svaku pohvalu,nemam rijeci.
 
Pozdrav svima,

Forum i tema su odlicni.Posedujem malinjak od 15 ari sorte Vilamet.Nalazi se u okolini Ivanjice jedan kilometar u parku prirode i rezervatru biosvere Golija.U prelepom i zdravom kraju.Iako malinjak nije veliki on je od zivotnog znacaja za mene i moju porodicu.Posedujem dosta iskustva u gajenju malina pa imam zelju da to podelim sa Vama i da od Vas naucim nesto novo.Inace pored ovog malinjaka i moji roditelji poseduju oko dvadesetak ari kao i roditelji od moje supruge isto toliko.Prvi malinjaci u mom kraju zasadjeni su 1977-78.
Sto se tice prinosa nije nikakva laz, prinos od 200 kg po aru ima vise od trecine ljudi, a mogu se naci malinjaci u kojima je prinos i 250 kg.U mom malinjaku ove godine prinos je bio 215 kg.Sve to uz veliki rad i ulaganje.
Pored ovog malinjaka imam parcelu od 15 ari na kojoj imam nameru da ove godine zasadim sortu miker.Interesujeme od ljudi koji imaju vise iskustva sa mikerom da li ce doci do oprasivanja mikera vilametom ako su zasadi tako blizu.
 
Nemam Vilameta u neposrednoj blizini pa nemam iskustva sa takvim situacijama.

Svi proširuju zasade ili podižu nove pa sam i ja krenuo sa pripremama za sadnju. Sadiću na jesen 2011. ili proleće 2012.
slikano danas


:ppozdrav:
 
Za jelisija kontaktirao sam skoro sve rasadnike koi imaju certifikovane sadnice cene su za miker .i tulamin 25 din u krupnju do 30 din a u vajlevu idr 0.30 eur
Post je spojen: [time]1289943584[/time]
_________________________________________________
za gole i cunamija vidao sam kod ozbiljnog malinara koi ima i 3 rasadnika video sam vilamet i tulamiin na istoj parceli a miker u neposrednoj blizini :haha::haha:?
 
Za Mikera,
Da li u tvom malinjaku ima sadnica i kolika bi bila cena da ih ja iskopam ili sa tvojim kopanjem.
Kad ovako divno izgledaju verovatno su zdrave.
Za Pola,
Hvala puno na informaciji.Sadim miker odmah ili na prolece ako me sneg sada spreci.
Post je spojen: [time]среда, 17. новембар 2010. 02:02:08 CST[/time]
_________________________________________________
Ljudi imate li informacije sta rade hladnjacari.Da li se roba prodaje i da li cemo velikom sadnjom povecati toliko produkciju da necemo moci da prodajemo maline.
Da li uopste na evropskom trzistu nasa malina postoji kao brend?Da li se upotrebljava u farmaceutskoj industriji?
Post je spojen: [time]1289981519[/time]
_________________________________________________
Za cunamija

Tacno je da ce poljske maline biti bolje od nasih kad krava poleti, a krava nece poleteti nikad.
Za ono sto sam video na slikama moj malinjak je za one poljske park princeva.
 
Pole hvala ti na tvom trudu. ::svaka cast::


Meeker reci mi zasto sadis tek krajem 2011. ili pocetkom 2012.jel zbog pripreme samog zemljista ili ti se nezuri pa ti to natenane? :ppozdrav:
 
Mada je vec mozda kasno,pogotovo ako padne sneg,ali me interesuje da li neko u arilju ili okolini ima sadnica za jesenju sadnju ,sorta vilamet.Moze iz rasadnika ili malinjaka koji je u rodu.Kolika je cena sadnice.
 
http://poljoinfo.com/index.php?action=profile;u=8547;sa=pictures;view=2272
 
komšija, kada udješ u svoj profil imaš u ježičku izmeni profil odaberi "informacije profila na forumu" i tu imaš opciju dostaviću svoj sliku ideš na Choose File i dodaš sliku... ::namigivanje:: Šta se radi u Kotraži ::namigivanje::
 
@ Vidosavce
Ako je neka zahtevnija slika nece nekad da je stavi, ja recimo ne mogu da stavim bilo koju sliku iz kompa...
 
Zdravo Malinari!!! Spremam se da na prolece zasadim 50a maline vilamet.Znam da je bolja jesenja sadnja,ali nisam stigao.Zemljiste se polako priprema i tako.Moji buduci redovi maline bice dugi oko 50 metara,a razmak izmedju redova bice 2m.Da li je dovoljan razmak?Koliko bi mi po vasoj strucnoj proceni trebalo sadnica ?Ja sam nesto racunao oko 7500 sadnica,a? Posto bi stavio protivgradnu mrezu,zanima me koja cena mreze?Hvala unapred!!!! FORUM JE SUPER :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh