Mak

Za ovu godinu to je to još samo da pokisne i nikne :osmeh: setvena norma 1,5kg po kj masina rucni rad
3647013c3bf7efded5bbe23a21dd07d9.jpg
51f8a374a54f76277aa2902eeb438955.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugar seje,čini mi se ispod 0,5kg/kj. Da li je njegovo malo ili tvoje Skal puno nzm,ali sejalica je originalna skroz i mene zanima kako izgleda mehanizam.
 
ja nemogu smanjiti prosto tako je ispalo da mi iseje 1,5kg al zato idem uvek pola mak i pola palentu mesam tako da ispade cist mak oko 750grama i to je onda ok.
al masimu koristim samo za mak zato je napravljene drugo nemoze sejati tj nisam probo stose tice mehanizma nista posebno slican patent ovome samo malo preradeno da odgovara mojim potrebama i u jednom prohodu da odradi sve a za ostala pitanja, moze na p,poruke da neopterecujemo temu
tb_oglas-37209_1.jpg
tb_oglas-37704_2.jpg
 
Poslednja izmena:
Ове сејалице су злата вредне и ако се паметно користе могу да свашта посеју.Мало преправљене раде нанизане на једну осовину и само се осовина мења у зависности од величине семена.Има их две врсте и мања сеје на 5 см а већа на 12 см.Праве их Румуни.
 
Вршац или још боље Бела црква па наручити од Румуна да донесу.Кад ти буду у рукама засуци рукаве ,опљуни у дланове,и уз стрпљење и мало нервирања(мора тако)и пар проба стићи ће за пролеће "љута" направа.
 
to mozes i sam napraviti za sitan novac ako znas malo sa bravarijom,,,a ovako samo da poredjas jednu do druge ,,,tesko jer ovo sa slika je samo za rucnu varijantu no sve se to moze uz prepravku uraditi i za traktor
 
Da malo osvežimo temu...malo kasni al ove kiše mu pomažu...
f4ce09c1c00adb4c46b2e6f1df068170.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
prinos neznam danas je skinut kvalitet je odlican posto je to bio semenski 0 reprodukcia a stose tice zadovoljstva kasno je dosla s proleca kisa tako da malo mije ostao..tojest u selu je ostao samo meni,,sve u svemu :osmeh::bravo::osmeh:
 
I neces. Prije ces dobiti papire da otvoris legalno kucu sa cevenim fenjerom nego dobiti dozvolu za gajenje maka.
 
Ostaje opcija uzeti izvana..... Prije 2g kod nas kažu da papiri nisu problem, sve se uredno prijavi, al nisam probao, baš me zanima kako to ide.....
 
Nikakav problem nema sto se tiče dozvole gajenja maka. To je nekad bilo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh