Mak

Malo temu da osvežimo...danas išla zaštita...
7de5175a41c6e2d7706fba54a46f3fa1.jpg
b976ed330f4d49ab6d689a511901efaa.jpg
74e5f3a6e30c8720d017b6b1efdfc249.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Kad se se zasecaju čaure? :) :D :)

Za šta se uopšte gaji mak kod nas? Sem za kolače, to znam. Da li se čaure prodaju farmako mafiji ... ovaj industriji?

Jel stvarno tako komplikovano dobiti dozvolu za gajenje? Jbg. kad se nismo ko Afgani uortacili (doduše nisu ih ni pitali) sa CIA i DEA pa da pršti mak po vojvodini na sve strane. :)

Nego najzanimljivije mi što ljudi uopšte ne kometarišu ove moje poruku u kojima se očigledno šalim. Jel to bre stvarno toliko zaeban biznis?

Evo sad ozbiljno. Jel neko misli da će neko drugi stvarno da proizvodi opijum kod nas? Pa ne bi ga ni Aganistanci prozvodili da nemaju radnike koji rade ceo dan za 2$. Da ne pominjem ostale komplikacije sa pomenutom granom ilgalne industrije koja može biti i legalan, a može i negde izmedju.
 
kod nas i nije neki problem, treba valjda ispuniti neki papir, i prijaviti..... pa osigurati otkupljivača, i tako, pitao prije par godina..... al neznam odakle da uzmem sjeme, da je original...... možda bi mogao posijati pneumatskom sijačicom, kao uljanu repicu, na 44cm međuredno, pa bi se mogla i špartati....
 
Mi drugu godinu imamo mak posejan, nikakve dozvole nista niko ne trazi. A šogori seju mak dosta godina unazad, ni njima niko nikad problem nije pravio.

Čaure deo ostane na njivi izbaci kombajn, a ono što izbaci selektor opet bacimo.

Jedino je isplativo od kuce prodavati, ovo na veliko po 250 din je pitanje.

Prosle godine smo imali nekih 15kj, 500kg rodilo, na 15kj. Seme nije pokrilo.

Ali smo resili 3 godine da sejemo pa da sumiramo utiske.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Mi drugu godinu imamo mak posejan, nikakve dozvole nista niko ne trazi. A šogori seju mak dosta godina unazad, ni njima niko nikad problem nije pravio.

Čaure deo ostane na njivi izbaci kombajn, a ono što izbaci selektor opet bacimo.

Jedino je isplativo od kuce prodavati, ovo na veliko po 250 din je pitanje.

Prosle godine smo imali nekih 15kj, 500kg rodilo, na 15kj. Seme nije pokrilo.

Ali smo resili 3 godine da sejemo pa da sumiramo utiske.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
prolecni je problematican ,,,sve zavisi od rasporeda padavina stose tice jesenjeg tuje malo bolja situacija ako prezimi a o ceni trenutno steta i pricati sad ide dosta ispod 200din...znaci naspram drugih kultura jako upitna dalja proizvodnja zbog isplativosti...
 
Prosle godine smo imali jesenji, suva jesen, slabo niklo pa presejali prolecnim pa ni taj nije bio bas neki.

Ove godine jesenji imao vlage pa je lepo nikao.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pored već uobičajenih kultura, lepo je videti ovakvu njivu sa tim lepim jorgovan cvetovima.
 
moramo samo naci onog ko prodaje po toj ceni jer trenutno (n)(n)nesto se suska oko 200 din na veliko ne na kilu dve a onda ce u prodavnicama biti oko 600 pa eto cist bizbis
 
Lepo je nikao, kod nas ima dosta lošeg nicanja. Ja sam se dvoumio dali ću sejati i na kraju odustao. Kojom mašinom si sejao?
 
Lako je tako sejati. Kreneš na njivu, staviš u džep kesu sa semenom i poseješ hektar.;)
 
Nazad
Vrh