MAHINDRA

Juče mi Mahindra 595 ostane u prvoj brzini nisam dovoljno stisnuo kvačilo i u istom momentu povukao polugu menjača uvratine katastrofalne i jbg.Ništa skine se dekla menjača sa palicama i poslažu se poluge kao i viljuške da svaka ide na svoje mesto,posla oko 40min...

Grunte kako izgleda pogled na menjac,to jest zupanike.Jel su masivni jel valja to cemu?
 
Ima li ko od clanova foruma da je pazario mahindru 4025 4wd,kakvi su prvi utisci,sta moze taj traktor uraditi i povuci.Na izgled jako skladna masina,menadzer u Panonki kaze da se najvise prodaju dole po jugu Srbije,bas te 4025 4wd a da je 595 turbo najprodavanija.Cena je tacno 16500eura,ima tier 4 motor i klasican menjac kao i 595 di.Na you tube ima poprilicno malo video klipova verodostojnih koji bi mogli ukazati sta taj traktor moze.Na izgled veoma lep traktorrcic,lepo mu lezi i ta turska kabina,nema vazdusni filter iznad haube i nema auspuh iznad haube,ima rasterecen motor od 2700 kubika i razvija oko 40 konjskih snaga i predpostavljam da je veoma mali potrosac.precnik klipa mu je isti kao i kod mahindre 595 stim sto nema turbo.Ne bi bilo lose da ako je neko ima napise neke utiske.Cena je poprilicno velika i navodno da je to zbog savremenog motora i prednje vuce.
 
Znas kako ja to Grunte gledam.Ako taj traktor na manjim povrsinama moze da obavi sve poslove sa adekvatnim alatom uz minimalnu potrosnju goriva onda tu ima neke logike.Ja smatram da ovaj traktor moze da obavi sve osim oranja sa dvobraznim plugom 2*12 i kao takav mi je privukao paznju sto ne znaci da bih ga ja kupio sutra.Meni u sustini treba traktor koji u svakodnevnom zujanju nece potrositi velike kolicine goriva a obzirom da nemam neke vece kolicine zemlje netreba mi mrcina neka.Uostalom ta 4025 ima isti promer klipa i stepen kompresija kao i taj tvoj 595 osim turba.Ako taj nedostatak turba nadoknadjuje 12-cama gumama onda je to ok.I prednja vuca moze da posluzi u nekim situacijama tako da se ne cini kao los izbor.Jedino sta je ovde po meni je lose u startu je cena od 16500e.Ovaj moj vladimirec u sustini moze da obavi sve osim dvobraznog oranja,verujem da je ova mahindra itekako sposobnija od njega.iskreno smatram da je ono sto smo ja i ti pricali ursus sposobniji i nesto jaci od ove mahindre,ali pojede ga godiste.Zato bih i voleo da neko ovde iznese iskustva o ovom traktoru cisto informativno ,ako ga neko uopste i ima na forumu a nesto SUMNJAM i da ga imaju.Na stranim forumima je hvale,ali nema bas puno informacija o tome sta ona konkretno moze.Od tih Indijskih marki mislim da je Mahindra napravljenija i od Tafe i od Solis traktora,to je neko moje licno misljenje od onog sto sam video.
 
Poslednja izmena:
Pre bih dodao jos 800e i uzeo fotona lovola 50ks, koji ce moci da radi i sa tim plugom 2*12 a i dosta ozbiljnijih poslova. Dosta je bolje opremljen i bolje odradjen.
 
Dosta je bolje opremljen to stoji,slazem se sa tim i bolje odradjen mozda samo na izgled.moje misljenje je da su kineski traktori isto kao i kineski skuteri,radi do dobro na pocetku ali je dugotrajnost upitna.Uostalom pricao sam sa par ljudi koji pored mahindri imaju i kineze koji kazu da kinezi posle par godina postaju veoma kvarljiva roba,dok za mahindre ne kukaju toliko osim da nevaljaju creva i neke sitnice.Mozda taj Foton i jeste daleko bolji za te pare,ali ja nisam pristalica Kineza i smatram da je Mahindra nesto kvalitetnija robna marka od Fotona.to je samo moje skromno misljenje,osnovano na iskustvima drugih vlasnika ja traktore nisam probao.Zato me bas veoma zanima iskustvo nekog ko ima Mahindru 4025 ovde kod nas a ne u inostranstvu,kao mali i kompaktan traktor sa prednjom vucom najvise mi paznju privlaci ta 4025 4wd,ali me i najvise odbija cena koja bi trebala biti oko 14500e sa kabinom.A kad kazemo za cega ti treba traktor u mom slucaju to je obrada par hektara zemlje,malo u sumu i svakodnevnu upotrebu,da ima robustan i ne komplikovan menjac i mora da trosi sto se ono kaze kao upaljac,to su moji kriterijumi.Ja imam imt 560 i vladimirca pa sam razmisljao da tog vladimirca zamenim Mahindrom sto ne znaci da cu se zaletati kao zdrebe pred rudu i sutra je kupiti.Interes i mogucnost postoji,ali bez detaljnijih iskustava postojecih korisnika tog traktora ne bih je uzimao.
 
I ja sam malo posmatrao taj traktor, kod mene je 16000 e bez kabine ali sam ipak odustao i naručio Deutz Fahr Agrolux 60 (55ks) 4wd bez kabine cijena je 16500e.
 
I ja sam malo posmatrao taj traktor, kod mene je 16000 e bez kabine ali sam ipak odustao i naručio Deutz Fahr Agrolux 60 (55ks) 4wd bez kabine cijena je 16500e.

Slazem se da je Deutz apsolutno bolji izbor za te pare,ali bez kabine traktor sto se mene tice ne dolazi u obzir,dosta sam se ja vlage vetra i hladnoce na vladimircu navukao.A sto je ta Mahindra kod vas tako skupa?to sa kabinom izadje oko 18500eura turskom sto je stvarno nerealno puno para za traktor od 41 konjsku snagu.U Panonki je trenutno ravno 16500e stim da je kamata ako se uzme na kredit od 3 godine 1 posto a na 5 godina 1.5 posto.ucesce 20 ili 30 posto cini mi se da mi je rekao menadzer.
 
Poslednja izmena:
Meni nije odgovarala originalna kabina zato što ja radim plastenike i svake godine moram da skidam kabinu pa ću naručiti negdje jednostavniju kabinu da je mogu brzo skinuti i postaviti, sad ovu kabinu na torpedu skinem za pola sata.
 
Mislim da je ta mala Mahindra namenski traktor voćari,vinogradari itd mislim da kad su je pravili nije im ciljna grupa bila ratarstvo...Ove ostale da ali ta NE kao i onaj mali mtz traktor od 60-ak ks...A i brate cena je da se upiškiš.
 
A po cemu se ona razlikuje od tih ostalih,koji to kriterijum razdvaja ratarski traktor od vocarskih,ja licno smatram da mahindra kod nas i nema vocarskih traktora u ponudi . Jel mislis i da je i 595 di vocarski traktor? ova 4025je po gabaritima apsolutno ista kao 595,duzina,visina,sirina sve isto kao i tezina,cak imaju i iste klipove i borung cilindra.Na hidraulici imoze da podigne 1600kg toliko dize i 595 di.Po gabaritima apsolutno nema odstupanja izmedju ova dva traktora.razlika je u gumama a i to nije velika razlika,gledao samih jednog pored drugog. e sad da li je taj motor od 41 konjskih snaga uz pomoc prednje vuce,manjih guma i savremenijeg motora sposoban da nosi taj traktor od 2500kg kako treba,to ja neznam i bas me zivo interesuje.Cena jeste velika ali to navodno tvrde da je zbog savremenijeg tier 4 motora,koji jednostavno podize cenu traktora.Meni je iskreno lepsa od svih tih manjih modela mahindri,ali cena jeste prevelika tu bih tesko prelomio.

https://www.youtube.com/watch?v=whWH_HOA0JQ&t=412s
https://www.youtube.com/watch?v=Vkf5mIdsYGk
https://www.youtube.com/watch?v=02Xf5zkfSd0

Nije to toliko lose na izgled,mada ima jako slabo klipova ovog traktora u radu sa drljacom,nekim plugom itd.

Znaci da ne bude zablude 4025 i 595 su po gabaritima apsolutno isti traktori,isti menjac,razlika je u prednjoj vuci i turbu koji 595 ima.Cak su i precnici klipova kod ova dva traktora ISTI, ova 4025 ima vecu zapreminu motora to jest kubikazu od 595 di.


 
Poslednja izmena:
Trakotrče jeste kompaktno, ali sa ovom kabinom za voćnjak bi bilo kao slon u staklarskoj radnji. Mahindra nema voćarske trektore a ovaj model je prišao najbliže tome, s tim da se ugradi daleko manja kabina, skrate blatobrani, i da mu se oproste nedostaci oko reverzera, uključenja kardana i još po nešto.
 
Trakotrče jeste kompaktno, ali sa ovom kabinom za voćnjak bi bilo kao slon u staklarskoj radnji. Mahindra nema voćarske trektore a ovaj model je prišao najbliže tome, s tim da se ugradi daleko manja kabina, skrate blatobrani, i da mu se oproste nedostaci oko reverzera, uključenja kardana i još po nešto.

Slazem se u potpunosti.I tvrdim da je ta 4025 zbog tih nedostataka koje si naveo traktor namenjen iskljucivo za ratarstvo u klasi imt-a 542 od kojeg je pretpostavljam sposobniji a mozda i gresim.
 
malo slika sa sajma sa 4025,malo sam zagledao traktor,palio osmatrao,sve je to ok samo sto ni onaj iz agropanonke promoter kaze da nezna sta taj traktor moze povuci jer su ih zasad malo prodali po Srbiji.












 
Poslednja izmena:
Kabina otpozadi ima neki najlon, nema ni limove, tako da se o prskanju ne može ni pomišljati, takođe dimenzije kabine prevelike.
 
Malo je problem 540 obrtaja na izlazu, pa mora veći gas, inače nećete je ugušiti i na manjem gasu, Ovom traktoru najbolje leži 100-1300 obrtaja, i onda je stvarno razuman potrošač
 
Nazad
Vrh