MAHINDRA

Izgleda po komentarima da je to mahindra sa nekom TYM markom zajedno napravila ovaj model ako sam dobro protumacio a uzgred nije los
 
Meni ova mahindra je ozbiljan traktor,lepo su ga skockali onaj od 100ks je baš lep traktor.
 
Nisam još, nemam prava, zbog neke subvencije koju sam za nju dobio da je prodam još 5-6 meseci, a onda ako si i dalje zainteresovan, nije problem. Taktor inače radi samo u voćnjaku i zaista nema nikakav napor, ima oko 1300 sati, ali otom potom.
 
Video sam neku u oglasu,pa sam mislio da je tvoja...Koje je god i koliko si mislio da cenis? mozes i na pp
 
Malo inovacije na Mahindri...
stoaC.jpg
 
Za cega ce ti sluziti toliki izvodi?
Za kembridž valjak treba dva para za otvaranje i jedan par za prednje ravnjače,hoće nekad da popuste sa vremena na vreme u radu kada ih ne koristiš pa da i njih mogu vratiti u dignuti položaj.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Gde je ono fala na ideji blablabla? :osmeh:
Ovim putem se javno zahvaljujem Goranu Galetinu na angažovanju oko ovog poduhvata,ako neko namerava tako nešto slično da uradi slobodno nek se javi njemu...:osmeh:
 
Prošle god u setvi osetim ja da mi ne odvaja kvačilo kardana ko svet zovem Agropanonku kažu majstori nema štelovanja na kardanskoj lameli samo na vučnoj tamo na polugi papuče kvačila,probam ja tu opet isto,skinem na zvonu odole onu deklu vidi se lamela i jedna i druga i na oko obe imaju (mesa)da guraju još i vidim da postoje šteleri(šrafovi)na kardanskoj lameli,ali ne može da se zavuče ključ da se odpusti šraf fali jedno 2-3cm smeta zvono...gledam mozgam i rešim brusilicu zasečem kolko je moglo tu širinu oko 3cm i donjoj zoni izbušim bušilicom i izvadim to parče zavučem ključ popustim šraf i malo približim žabice druk ležaju probam radi kao podmazano odvaja perfektno čak šta više sad manje i krči pri šaltanju.Vratim deklu kad ona tačno zatvara to parče koje sam isekao a isekao sam između dva šrafa koji drže tu deklu tako da lamela ne mora da se menja još par god sigurno eto jedno sat ipo zajebancije i odloženo menjanje i onako dobre lamele...
 
Zica,koji je razlog prodaje tako mladog i poprilicno dosta placenog traktora.Mislim dati za traktor 23000e pa ga posle 1300 sati prodati za poprilicno manju sumu obzirom da im dosta pada cena kad nije vise nov.Stice se utisak da vi niste u potpunosti niste zadovoljni traktorom.Koje su to realne mane 7030 mahindre osim buke u kabini?po prospektu ovajj traktor ima lepe karakteristikie za traktor srednje klase,mala potrosnja,sinhron menjac,reverzer,velike prednje gume dobar grip,stajerov hidraulik bar tako kazu u panonci.Sta bi to u stvari moglo biti da izaziva nezadovoljstvo vlasnika ovih traktora pa da ih sa malo radnih sati stavljaju u oglase i daju za poprilicno nisku cenu u odnosu na nov?
 
Ja ću moj prodati jer mi postaje preveliki za voćarstvo, a drugim se ne bavim. Trenutno ima oko 1450 sati, do jeseni će napraviti još možda 200 i na jesen, ili eventualno naredne godine ću morati da ga prodam i zamenim ga uskim voćarskim traktorom. Inače danas sam sa njim oprskao 10 hektara višnje i za ručak se vratio kući, nemam ja sanjim nikakve kvarove niti relane zamerke, čak od 4 traktora koje imam, ja lično najradije radim sa njim jer mu, u mom slučaju, uvek pretekne snage pa se ne mučim, a i dosta je okretan i ima reverzer i što je za prskanje u voćnjaku najbitnije, ima uključenje-isključenje kardana bez stajanja. Čak je i potrošnja iznenađujuće mala za težinu i veličinu traktora, jer sa jednim punim rezervoarom od 60-65l, opskam 30 hektara voća iliti skoro 4 osmočasovne smene, doduše ovo važi za poluopterećen traktor, mada mu petoklipna pumpa i elisa ubrzana preko reduktora, kod vučenog atomizera, oduzme prilično snage. ali opet tu nema, realno, nikakvog mučenja. A što se oglasa tiče, nešto ih i nema puno, mislim da 7030 možete da nađete po jedan u oglasima. Ja bih opet kupio Mahindru za voćnjak ali nemaju nikakvu voćarsku varijantu, pogotovu na ovim manjim kabine nisu ni približno kakve bi tebalo da budu.
 
Pa onda uzeš taj manji bez kabine i pravac Padina da ti majstor Ivan uradi uzanu kabinu za vućnjak sa klimom i odvojenog od menjača sa klimom i da prođeš najpovoljnije i da imaš traktor za izložbu :osmeh:
 
Ja ću moj prodati jer mi postaje preveliki za voćarstvo, a drugim se ne bavim. Trenutno ima oko 1450 sati, do jeseni će napraviti još možda 200 i na jesen, ili eventualno naredne godine ću morati da ga prodam i zamenim ga uskim voćarskim traktorom. Inače danas sam sa njim oprskao 10 hektara višnje i za ručak se vratio kući, nemam ja sanjim nikakve kvarove niti relane zamerke, čak od 4 traktora koje imam, ja lično najradije radim sa njim jer mu, u mom slučaju, uvek pretekne snage pa se ne mučim, a i dosta je okretan i ima reverzer i što je za prskanje u voćnjaku najbitnije, ima uključenje-isključenje kardana bez stajanja. Čak je i potrošnja iznenađujuće mala za težinu i veličinu traktora, jer sa jednim punim rezervoarom od 60-65l, opskam 30 hektara voća iliti skoro 4 osmočasovne smene, doduše ovo važi za poluopterećen traktor, mada mu petoklipna pumpa i elisa ubrzana preko reduktora, kod vučenog atomizera, oduzme prilično snage. ali opet tu nema, realno, nikakvog mučenja. A što se oglasa tiče, nešto ih i nema puno, mislim da 7030 možete da nađete po jedan u oglasima. Ja bih opet kupio Mahindru za voćnjak ali nemaju nikakvu voćarsku varijantu, pogotovu na ovim manjim kabine nisu ni približno kakve bi tebalo da budu.

Da li si razmisljao o onoj 4025 sa prednjom vucom tezinu ima,snage bi trebalo da ima trosi ko upaljac verovatno,nosivost .Jedino sto nema bas usku kabinu to stoji ali verujem da moze povuci sa 2500 kg poprilicno.Jedino sto je mozda diskutabilno kod 4025 wd je prednji most koji je slican kao kod rusa,grbav ali oni po stranim forumima kazu da ima veci zaokret ajnslag,nema zglob da se lomi na prednjoj vuci pri skretanju.I jos me jedna stvar interesuje,kako je sa delovima sto se tice nabavke ozbirom da se napisao u nekim prethodnim postoovima da ti je riknula spojnicka kad si cupao neke panjeve i da si morao da cekas deo iz indije.Jel oni u Agropanonki nemaju na lageru delova bar osnovnih obzirom da je dosta Mahindri prodato u Srbiji.Jednom sam na polovnim automobilima snimio da je u isto vreme bilo cak tri mahindre 7030 koje su se prodavale od 10 do 15 hiljada e sa poprilicno malo sati,zato pitam.I da,da li je istina ono sto pise u katalogu da 7030 moze u 4 toj brzini pri 2150 obrtaja motora da dosegne 50 km na sat.To je bas dobra brzina,toliko prze i savremeni traktori vece snage.

jedino ovo sto kaze Attila,kupiti bez kabine pa kod majstor Ivana da udihtuje jos bolju nego Jaris.

Meni se licno dopada 4025,prednosti koje daje su dobra tezina,skladni prednji tockovi naspram zadnjih,tier 4 motor koji smatram da trosi kao upaljac sto je veoma bitno,izgledan traktor,stabilan,poprilicna nosivost hidraulike,prednja vuca naravno.Mane i dalje ostaju menjac nesinhronizovan klasican,ne bas dobra izolacija kabine od motornog prostora,i taj prednji most sa tim zupcanicima i prenosima,pitanje je koliko je to trajno ali poprilicno daje prohodnost prednjem delu traktora.

I po tvom misljenju neznam da li si radio ali da li baratas sa podacima koliko trosi 7030 na sat pri opterecenju i koliko bi mogao da trosi po hektaru sa dvobraznim plugom 2*12,niko jos nije izneo taj podatak.
 
Ta Mahindra 4025 4wd ima motor euro4 i to mu je mnogo podiglo cijenu, kod mene je 16000 e bez kabine a toliko košta i Deutz Fahr Agrolux 55ks 4wd sa euro1 motorom i sinhro mjenjačem.
 
Što se delova za 7030 tiče, nisam siguran, jer osim tog jednog kvara, za ovih 5 godina nisam imao ništa drugo. Filtere su mi ionako dali uz traktor punu torbu, imam još za par godina. To za brzinu sam i ja čuo ali nisam baš uveren, tj. nikad nisam merio, ne izgleda mi toliko brza, ali pre svega je na tim obrtajima prebučna da bi se mogla duže voziti. Njoj je idealno da radi na 1200 do 1300 obrtaja, tu je najtiša a ima dosta snage, eventualno 1500 da zapne a preko toga će se stvarno retko ukazati potreba. Što se potrošnje tiče, ja radim isključivo voće sa njom i nemam provereni podatak za oranje, jedino znam da troši manje od YTO 504 za dan kad rade isti posao, i ja je ne smatram velikim potrošačem.
Što se tiče ovog 4025, ja bi ga rado uzeo ali to jednostavno nije traktor za voćnjak, ne samo zbog kabine, koja mora da bude vrhunski zadihtovana i da ima karbon filtere kao i nadpritisak, već i zbog menjača, malo brzina, nepostojanja više brzina na kardanu, uključenje kardana bez stajanja i sl. Jednostavno traktor je ratarski, i eventualno za neke voćare sa manjim površinama. Takođe to je mala snaga za 1500 litara vučeni atomizer u brdu, iako je moje iskustvo sa 7030 da ima izobilje snage ipak kod ovog malog je to dosta manje, mada nikad ga nisam probao pa da ne sudim na neviđeno.
 
Na sajtu Agrosimeks Bijeljina pod opcijom katalozi ima detaljno uputstvo o karakteristikama i koriscenju tog traktora,citao sam neke tablice pa zato pitam.Stvar se u sustini svodi da je taj 7030 dobar i izdrzljiv traktor sa malom potrosnjom i dobrim karakteristikama.Najveci nedostatak onda i jeste ta Turska kabina koja ne izoluje bas savrseno buku od motora a u sustini mu lepo stoji na izgled.I da,kazi mi posle 1300 radnih sati,da li se razradio malo onaj menjac,ja kad sam ga probao u panonci cinilo mi se da malo teze ide u brzine,ne da krci nego kao da ima neki otpor.

U Panonki je ta 4025 sa kabinom 16500e,sad na sajmu u maju ce verovatno biti popusta mozda i do 1000eura.
 
Menjač NIKAD ne krči, ali malo teže ulazi, mada je sinhronizovan, nije to baš kao na najnovijim traktorima. Reverzer takođe ne krči i ne zapinje, ali reduktor za spore brze hoće nekad da malo zarezi ako traktor nije umiren. Mana kabine je u tome što to nije fabrička kabina koja se izrađuje kompletno sa prednjom armaturom oko volana, pa da mima zvučnu izolaciju i one plastike na blatobranima, kao i komande odozgo, već je to kabina koja se A. panonci montira i puna je lima unutra a one obloge na krilima se odmah razlepe, i dosta je bučna, takođe komande ventilacije su toliko loše odrađene da se prekidač zaglavio a posle i slomio. Nije ni baš najbolje zadihtovana oko ručica hidraulike, PTo-a i sl se proviri napolju. To je ono što razdvaja ovaj traktor od premijuma a mehanika i motorizacija su bez zamerke.
 
Nazad
Vrh