Lucerka

Potvrđujem da jeste.Ne smem je ispustiti iz sortimenta jer je više neću naći.
 
Maticeva "autohtona" lucerka, koju cuva skrto za sebe, ima najdeblju stabljiku. Susi se isto kao i druge i stoka je vrlo rado jede. Sto se tice "Banata 2", "Osjecke66" i "krusevacke 28" to su po meni tri identicne lucerke. Nisam primetio nikakvu razliku medju njima...
Onda meni nije prodao seme autohtone lucerke. Stablo tanko, kao noge bulimične manekenke 🤣. Sreća dobar prinos.
 
Nisam, tebi je pripala OS 66 kao i većini jer tada nisam imao drugu.Ovu autohtonu sam imao do 2017 pa sam prešao na OS 66 i OS 99 prošle godine.Čuvao sam džak od 50 kg semena u sefu 🤣 pa zasnovao 5 k.j pretprošle godine a neću da je ostavljam za seme dok se ne razredi jer polegne pa je rizik.
 
Mi juce skinuli drugu,nikad gora detelina. 8 bala sa 2 kj. Kako stvari stoje bicu u debelom deficitu sa detelinom.
 
Ma misevi je jesenas ubili dodatno + prosle godine prskao od uskolisnih korova i sad ima za jedno pola jutra gde je maltene gola zemlja i gde po koja stabljika deteline.
 
To je definitivno od miševa.Ja sam trovao, ubio sam se k'o Nemac a koliko je otišlo mamaka nemam pojma, znam da je radnica apoteke čim me vidi pitala koliko ti sada treba kila. 🤣
 
50 kg je otislo otrova ali kasno sam bacio... setva,usluge,oranje pa tek onda doslo na red trovanje... Sta je tu je,morace se naci alternativa.
 
Otisla i ova po 1900din
Kilaza ista kao i prvo kosenje
PcPL2zN.jpeg
 
Ми смо покосили онај покушај заснивања луцерке. Од кад су кренуле температуре вегетација је експлодирала па тако и корови. Где је прво никло ту је више од хаубе на ферги. Барем да искористимо температуре да ово осушимо, а луцерка...
 
Nazad
Vrh