Lucerka

Ја сам из Крушевца али нисам посејао крушевачку. :) Ове године пробамо OS-66 пошто сте је хвалили овде. Због екстремне суше чекали смо да ли уопште да сејемо до 16. априла, тад су најавили кишу и стварно одмах је пала и падала на по пар дана, укупно око 215 литара до данас.

Али ницање је било јако споро и неравномерно тако да нисам знао шта да радим са прскањем против корова. Контактирао сам заштитарку из Агросаве, рекла ми је да због фитотоксије не прскам док сва не буде барем 10цм а може већа али да не крене цветање. Ево сад најмања достиже 10цм али је највећа и преко 30цм.

Да ли је неко прскао у тој висини?

Њена препорука је да радим са Butoxone 2 l/ha + Sinamon (имазамокс) 0,4 l/ha. Пошто ми је парцела такорећи 1кј (58-59 ари), да ли бих смео да смањим Butoxone а да убацим бентазон, нпр. Butoxone 1 l/kj + имазамокс 0,25 l/kj + бентазон 1 l/kj односно Butoxone 1,67 l/ha+ имазамокс 0,41 он 1,67 l/ha?
 
Nema potrebe za tri herbicida, dovoljno je dva.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Tako sam i ja profulao prskanje u mladoj.
Kad je bila za prskanje ja bio zauzet u kukuruzu i suncokretu posle prerasla i ona i korovi i biće kuku-lele za sušenje.
 
Sledeću mladu kad budete zasnivali,posle setve bacite zobi po njoj,ne puno,20ak kg po kj,puno se bolje formira,bude daleko manje korova,uglavnom samo gorušice,i bude otkos dobar sa dosta mase...
 
Ја сам из Крушевца али нисам посејао крушевачку. :) Ове године пробамо OS-66 пошто сте је хвалили овде. Због екстремне суше чекали смо да ли уопште да сејемо до 16. априла, тад су најавили кишу и стварно одмах је пала и падала на по пар дана, укупно око 215 литара до данас.

Али ницање је било јако споро и неравномерно тако да нисам знао шта да радим са прскањем против корова. Контактирао сам заштитарку из Агросаве, рекла ми је да због фитотоксије не прскам док сва не буде барем 10цм а може већа али да не крене цветање. Ево сад најмања достиже 10цм али је највећа и преко 30цм.

Да ли је неко прскао у тој висини?

Њена препорука је да радим са Butoxone 2 l/ha + Sinamon (имазамокс) 0,4 l/ha. Пошто ми је парцела такорећи 1кј (58-59 ари), да ли бих смео да смањим Butoxone а да убацим бентазон, нпр. Butoxone 1 l/kj + имазамокс 0,25 l/kj + бентазон 1 l/kj односно Butoxone 1,67 l/ha+ имазамокс 0,41 он 1,67 l/ha?
Prvu pokosi pa kada krene jednako oko 15cm onda prskanje odvojeno za uskolisnu travu pa posle par dana za širokolisnu + insekticid, ili obrnuto. Ja sam ranije koristio 2l/h bentazon i 2l/h kletodim ili focus ultra. Ove godine sam prskao u februaru protiv širokolisnih a posle prvog košenja kletodim + insekticid.
 
Maticeva "autohtona" lucerka, koju cuva skrto za sebe, ima najdeblju stabljiku. Susi se isto kao i druge i stoka je vrlo rado jede. Sto se tice "Banata 2", "Osjecke66" i "krusevacke 28" to su po meni tri identicne lucerke. Nisam primetio nikakvu razliku medju njima...
 

Evo je autohtona, upravo oborena.Jedina od svih koje imam i koju sam imao da traje između 9 i 10 godina bez problema.Neću još da je ostavljam za seme, ima vremena za to.
Ostavio sam za seme OS 99, to je novitet koga trenutno nema niko.Prošle godine sam izvukao nekako na mišiće osnovno seme kod distributera i zasnovao nekoliko parcela.
 

Evo je autohtona, upravo oborena.Jedina od svih koje imam i koju sam imao da traje između 9 i 10 godina bez problema.Neću još da je ostavljam za seme, ima vremena za to.
Ostavio sam za seme OS 99, to je novitet koga trenutno nema niko.Prošle godine sam izvukao nekako na mišiće osnovno seme kod distributera i zasnovao nekoliko parcela.
Ovo je dobra.Kod nas su loše,uglavnom.
 
Ova je top, polegla skroz, dosta sam se iscimao da je pokosim kako treba.Bolji otkos od prvog kako mi se čini.
 
Nazad
Vrh