Lucerka

I kod nas je 15 din po bali,utovar i istovar. Ali je problem sto smo spali na rad sa ciganima. A cigan ko cigan kad ima novaca nece da radi. Odes dan pre da ih rezervises svi ti obecaju,ja npr uzimam 4-toricu,radi brzeg utovara istovara,sutra dan u dogovoreno vreme dodje 1 ili 2 ostali bili pijani pa ne mogu da ustanu ili imaju nekih neodloznih obaveza do grada,pa ti poremete ceo sistem i organizaciju... I onda nastaje problem,a uvek kad se radi detelina ko za inat pocne da se oblaci i vuce vreme na kisu...
 
Kod nas je par stočara prešlo na rol bale,jedan moj komšija gledam ide sam, vuče prikolice i polako tovari pa doveze ,istovari,nema stresa sa radnicima a po mojoj proceni odradi vremenski isto kao i sa njima .
Ja se baš ne razumem u prese ali gledajući njega vidim da će velika većina da se preorijentiše na takve prese.
 
Upravo zbog radne snage ja I otac odlucili I kupili rolo balirku. Jeste da je investicija jer treba I utovarivac za traktor I mala dorada prikolice za prevoz ali ce biti manje kicma trans. Malo teze ce ici dok ne uhvatimo merku koliko da dajemo kao dosad ove kockaste ali navicicemo se. Ranije dok sam isao u srednju skolu I par godina posle nje pomagali su nam dosta moji drugari. Skupimo se 5-6 nas I udri u posao I zezanje. Cale im uvek posteno plati I srecni oni makar sa dzeparcem za izlazaske ako nista drugo a zadovoljni I mi zbog brzo zavrsenog posle. Vremenom su krenuli ljudi da rade pa ne mogu da dolaze uvek. A bice generalno sve manje radne snage a bogami I stoke.
 
Kod nas je par stočara prešlo na rol bale,jedan moj komšija gledam ide sam, vuče prikolice i polako tovari pa doveze ,istovari,nema stresa sa radnicima a po mojoj proceni odradi vremenski isto kao i sa njima .
Ja se baš ne razumem u prese ali gledajući njega vidim da će velika većina da se preorijentiše na takve prese.

E upravo zbog te radne snage sam i ja od prosle godine poceo razmisljati o tim solucijama. Jedino me muci prakticnost i upotreba tih bala...
 
Vidim da oni CH stočari svi teraju te rol prese,ne verujem da su zbog mode nego zbog praktičnosti samo što to nosi niz dodataka,frontal,prikolice,skladište mesto za manipulaciju itd.
 
Prvi bi presao na rolku da presujem samo sebi, ovako ljudima sto radim za stajnjak ni u ludilu ne mogu sa rolkama da rade! A pogotovo lucerka za prodaju.
Ispaljivanje od strane radnika resavam tako da ako ima da se radi i sutra-prekosutra ne isplacujem ih dok se ne zavrsi posao do kraja, eventualno dam im uvece za cigarete ko bas nema. Ako se radi cele nedelje isplata u subotu, tako kod nas rade majstori gradjevinci, antlageri se placaju subotom. Pa nije niko lud da ga neki nepismeni zajebava danas dodje sutra te ispali, oce malo Dzoku sto kaze jedan nas clan :osmeh:
 
Kod mene kocke rade samo oni koji su svojevremeno kupovali nove prese pa i dalje koriste istu mašinu.

Svi ostali su na rol bali i prednjem utovarivaču.

Najpraktičnije za skladištenju su rol sa mrežicom, ne zakišnjavaju. A od zemlje ih odignu na palete ili sličnu drvenu podlogu.
 
Moze i ovako,bez radnika i nervoze
e286d639dd22e6168de931dbe83443c7.jpg
cce293f0858a7f1ecd59b8c0f1ef02a9.jpg
15f38295003474133ca2f4c553e76fe7.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
имала је једна свилајнцу али је била папрено скупа...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Nazad
Vrh