LTZ

dali bi t40 odgovarala kuka od fergusona
 
Ja bih iz ove perspektive rekao da su kod vladj-a standardne gume za t 40,zadnje 13.6/38 i prednje 8.3/20.
 
vladj
user-offline.png


Koja je velicina zadnjih guma kod tebe,a i prednje.Meni odgovarale bi takve posto su sire od moje.

Prednje su 7.50-20 a zadnje moram po danu videti.

- - - - - - - - - -

dali bi t40 odgovarala kuka od fergusona

Da uz dosta prepravki.
 
Meni se licno ne svidja sto je farban,i to je prilicno aljkavo uradjeno,samo jedna prednja guma je nova,ostale su prilicno potrosene,no svidja mi se sto je kompletan sa delovima,ima kompresor,tegove (fale 2),blatobrane,nigde nije krivljen udaran,sta znam,moja procena je ako su menjac i motor dobri,da ide cena 200 e dole,mogao bi ovo biti dobar traktor.
 
Pa neznam po prilicno je dobro ofarban nije lose,a i sto kazes kompletan je.. E sad mi se nikako ne svidja krov kabine.. To mora da se preradi.. A cena malo da se spusti naravno...
 
Zavisi sta je za koga dobro,ali za mene je lose ofarban kad vidim da nista nije demontirao,nego udario boju preko svega,a cisto sumnjam da je lepo ocistio sve i matirao staru,prefarbana su sva creva,kaisevi,svi kablovi.
 
Pricte o farbi, a sta je sa motorom, menjacem i potrosenim gumama?? Farba za njega je 6000-7000 din, a zadnje gume 60000-70000 din. Nije sve u estetici.
 
Meni se licno ne svidja sto je farban,i to je prilicno aljkavo uradjeno,samo jedna prednja guma je nova,ostale su prilicno potrosene,no svidja mi se sto je kompletan sa delovima,ima kompresor,tegove (fale 2),blatobrane,nigde nije krivljen udaran,sta znam,moja procena je ako su menjac i motor dobri,da ide cena 200 e dole,mogao bi ovo biti dobar traktor.

Ne pricamo samo o farbi...Ali je vrlo cesto nasi prodavci i preprodavci koriste kao dobro oruzje kod nedovoljno strucnih ljudi,da prikriju nedostatke,ne uvek,ali prilicno cesto.
Recimo moj T 40 naspram ovog spolja ne izgleda nikako farba je matirala,iskrivljen je jedan zadnji blatobran malo vise,drugi malo,nema tegove napred i blatobrane,ali zato motor i menjac rade kao sat i sve cetiri gume su skoro kao nove.
 
Ma za mene je farbanje naj manja investicija jer i ja radim farbanje,ali nemogu oceniti na slici kako je ofarban,ali imate pravo,ofarban je tako ama nista nije demontirano.. Znaci ovaj nije vredan tih para.. Naj veci problem je kada sam bio po banatu nemaju papire nego vlasnik je onaj onaj,treba da idem cak u suboticu da ga nadjem,ja odmah odustanem od toga.... :
 
Moj neki drugarski savet u vezi toga bi ti bio:
1)Za stvarno dobar traktor vredi otici i na drugi kraj drzave,jer bi tek video sta su muke da uzmes nekog krsa
2)Izbegavaj sve sto nema regularne papire,imao sam tu muku kada sam uzimao moj,regularan je bio,ali izgubljena saobracajna,vlasnik umro,prodaje ga njegova sestra...U svakom slucaju 3 puta sam morao da se vracam na mesto gde sam ga kupio...
 
Ma za dobar ne zalim ali proputovao sam ceo banat uzduz i popreko 3 puta i sve krsevi sa papirima,i sve malo bolji bez papira,pa sam odustao sam ce da padne a i ne zuri mi se do leta cu da kupim... Sada listam oglase i cekam priliku,netreba meni nasminkan ja i tako imam planove za njega da ga komplet remontujem nebitno stanje i da ga vratim u fabricko stanje...:ppozdrav:
 
Taj iz Adasevaca je natovaren proslu nedelju na kamion navece,ne znam za koje pare ali je otisao. Zanimljivo majstora nije video od kad je izasao iz fabrike,samo ga poslepa i tera.


Za svetu Petku sam prodao kroz Adasevce i video pred kucom taj traktor.Vala jeste groblje i bas se pitah sta li se desilo sa njim.Kad sam se vratio kuci gledam neke gume da nadjem za rusa pa reko da vidim oglase kad ono on.Bila mu je cena 600 evra ja mislim kad je postavljen oglas.Reko ako ima icemu zadnje gume ja bi ga uzeo.Ali nista i digao sam ruke.
 
Ja sam moj T40DV nasledio od dede bez kuke. Od 1980-te sav teret vozi na hidraulici i ni jednom nije imao problem sa hidraulikom. Vozio sam u jednoosovinskoj prikolici i po 3 kubika mokrog sljunka bez problema. Vozio sam po 5t repe. Izlazio uz brdo sa tim teretom, nikad se nije podigao. Znam da nije preporucljivo, ali radi :D . Rakovica moze samo da sanja takav teret, ne i da podigne na polugama. Kod nje se dize prednji kraj sa teretom.
Za drva je takvo kacenje zakon. Uvek mozes da spustis rudu kad zagusti niz breg :D
 
Ja sam doterao pre neki dan 2 kubika, nepuna prikolica tenje sa Morave. Po putu je isao bez propinjanja ali dok sam manevrisao po dvoristu bilo je dizanja na zadnje. Meni je inace t40 2x4 a bez tegova. Resio sam da pravim automatsku kuku svakako.
 
Ma kod mene ni jedan traktor nije video sumu a nece ni T40.. Ja bi njega uzeo da ga teram u berac najvise...
 
Nazad
Vrh