LTZ

zasto mi je na ltz pukao kardan za prednju vucu?
Ako si menjao gume i stavio drugi profil moguce je da nije uskladjena brzina okretaja tockova.Moguce je da si naseo recimo na nesto sto je izmenilo ravan samog vratila pa ga je izbacio iz balansa ilij ednostavno sa jednog terena je prednji trap usao ili zadnji na drugi teren tvrdje kategorije i to je to
 
U T40 fabricki idu dva akumulatora po 6 volti i treci se dodaje u zimskim periodima za to postoji specijalna prikljucnica u kabini ispod volana odmah iza vrata na limu nesto kao uticnica za kucne potrebe od 220 volti.
 
brkaš

t-40 je LTZ i ima i LTZ-55 (Липецкий Тракторный Завод)

Т-40М, Т-40АМ, Т-40АНМ
t40.gif


ЛТЗ-55, ЛТЗ-55Н, ЛТЗ-55А, ЛТЗ-55АН
55.gif


a VTZ je samo vladimirec (Владимирский Тракторный Завод)
i neprave ništa drugo sem tog traktora i njegovih mnogobrojnih varijacija
Т-25А, Т-25А2, Т-25 А3
t25a.gif



a postoji i sličan model ali
ЮМЗ-6Л, 6М (Южный Машиностроительный Завод)
6.gif


Nema ga medju ovde nabrojanim pa me interesuje misljenje o LTZ 65AB
 
Nisu se baš nešto proslavili, zato su tako jeftini naspram godišta. Pisano je o njima, nisam siguran u kojoj temi.
 
Ti kardani su na skoro svim traktorima u okolini popucali,pa neki ojacavali,pa varili,pa stavljali zglobove...i opet isto...moje je misljenje da je to do slabog podmazivanja prednjeg mosta(nedostatka ulja)pa da je unutar mosta nesto po sredi...nas kardan je jos ceo fabricki od 77.
 
Buraz je taj kardan za prednju vucu prepravio na rucno ukljucivanje dodao je na kardan mehanizam koji pomicu jedne rucice koju je postavio u kabinu ukljucije i iskljucije prednju vucu ,a dok je bila stalno ukljucena ,pucao je kardan. Sad ima problem sa menjacem,nema spori brzina,pa treba da radi menjac. Nisam ga ispitivao detaljno sta treba da radi meni pade na pamet njegov traktor pa sam zato postavio pitanje kakv je jer ga nije puno platio ,mislim da je 2002 godiste a placen je pre 3 godine 5500 evra,stim da su nesto menjali na motoru neke gumice,a najgori znak koji je pokazivao je dim koji je bio kao iz termoelektrane a bilo je u pitanju samo dizne i zbog tako nekih sitnica njegov prosli vlasnik prodao jeftinije,al kao sto rekoste da nije neki traktor nije samo zato jeftiniji
 
Letos je jedan Ltz Tornado prodat za 3000 evra. Zaboravio sam godište, ali nije bio jako mator, manje od 10 godina je imao, lepo je izgledao, ali se gazdi zgadio...
 
Mnogo je ružan šta god da je. Originalni T40 je simpatičan sa svojim drevnim ruskim šmekom, al ovo je baš neukusna budževina.
 
@tpetrac
Moje saucesce , nisam cuo da se neko proslavio tim traktorima , znam da LTZ 60 sigurno nevalja za nista.
Ja ti zelim da te dobro i dugo sluzi , budi nezan sa njim osetljiv je
 
Nemoj bre da demoralises coveka odmah ! Samo polako sa njim i nemoj da ga silujes ,i neka te dugo sluzi .Pozdrav
 
Nazad
Vrh