LTZ

Koliko je stvarno prednost prednje vuce u odnosu na 2x4 na primer u oranju i jos nekim slicnim tezim operacijama na ravnom iliti u njivi? Cene su stvarno jako pristupacne za t40 pa cak i sa kompletnom generalnom covek moze da se obezbedi korisnom radnom masinom do 2500 e.
 
Razlika je ogromna. Za oranje teske zemlje, ako nije kaljavo, blokirac uopste nije potreban. Za bilo kakvo izvlacenje tereta po blatu 4x4 je odlicna kombinacija. Niska cena je zbog godista i "slabog menjaca" kako mnogi kazu jer ga je lako unistiti, mada ne postoji menjac koji se nemoze satreti ako je vozac manijak. Za normalni rad i izbegavanje koriscenja reduktora pri vecem naprezanju (jer reduktor ima lose odradjeno podnazivanje) menjac moze sluziti ko zna koliko a on ima 6 brzih koje mozes koristiti za najveca opterecenja, a uoliko 1 nije dovoljno spora mozete koristiti riverc + revers hod za napred bez problema. Inace za svaki posao se moze koristiti.
 
Eventualna prednost t40 bez prednje vuce bi bila veci anslah narocito kod nas po centralnoj Srbiji na manjim parcelama a opet u nekim normalnim uslovima ekspoatacije. Sto rece Vladj svaki menjac je moguce unistiti kao i sto vecina moze da se tera do besvesti ako se pravilno rukuje i odrzava. Fakat je da se Vladanko i T40 nalaze za jako male pare u usporedbi sa 539 na primer koji izgleda ima status golfa 2 a mnogo manje moze da uradi od ruske ekipe.
 
Pozdrav svim forumasima od novog clana. Imam par pitanja za sve vlasnike t 40 traktora.
1. kakva je razlika (ako je uopste ima) sto se tice motora na t40 i t40a (sa i bez prednje vuce)?
2. kakva je razlika izmedju t40a i t40 a super?
3. sta mislite o kupovini t40 bez prednje vuce, mislim s obzirom da su jeftini, godiste 70 i neko, ima li racuna to sredjivati?
Usput kao i mnogi na forumu i ja sam vlasnik T 40 dv i vladimirca
t40a poseduje jaci motor nego ovaj drugi,tako da pumpe vp ne odgovaraju jedan na drugi,zatimizmedju a i asuper je razlika u opremljenosti kako samog traktora,tako i motora(dupli kais na radilici,pumpa vp,felne,tip brisaca itd).t40 bez prednje kupujte samo ako mislite da ga koristite u laksim radovima,posto bez prednjeg pogona(kao i svi ostali traktori)on nema ucinak.takodje je to izrazeno zbog odnosa masa zadnja-prednja osovina(citaj izjednacenost masa),koja je veca nego vecini traktora.
 
ja imam t40 bez prenje vuce sa njim radim 11jutra svoje zemlje plus 10jutra rodbini sto radim i sve na vreme stignem nikada nisam imo vece probleme sa njim jedina mana je bila malena kabina ali i to sam resio skinuo sam kabinu i namotiro na njega od 82 kabinu i mogu da kazem da izgleda sa kabinom lepo i preglednos je dosta veca od one njegove original
 
malo muke oko kabine dok se ne upasuje al dobro kad se sve zavrsilo lepo je ispalo hteo sam jos i haubu da produzim do tegova onda bih izgledao mocno ali sam odustao ima dosta posla oko haube dok se sve produzi pa teba i ojacati ima tu posla tako da lepo stoji i stara hauba,ovom traktoru se ne znam broj radni sati ja sam preprosle zime uradeo komplet generalnu mogao je ona jos ici bar 5-6 god al reko aj da ga sad sredim kad sam zavriso sa njim poslove imao sam vec nove delove pa reko ajde da ga sredim pa sam miran dok sam ziv jedino sto je bio kvar pre jedno nedelju dana je bio puko sraf na zabici i otiso druk lezaj pa kvacilo propalo ali i to je sredjeno i imam jos da zamenim sve srafove na diznama i to bi bilo to od sredjivanja na njemu,
 
Poslednja izmena:
Odlicno izgleda, svka cast! Koliko je bilo potrebno vremena za ovu modifikaciju?
 
u je...ti ja ovakvu kabinu prodao u staro gvozdje mogao sam nekom dati da preradi.lepo mu stoji
 
potrebno ti je mesec dana na ovoj kabini je moj deda bio prvi koji je zapoco posao i zamislio je kako ce stajati a inace nas 4 smo radili tu kabinu i sve zavisi u kakom je stanju kabina
 
Poslednja izmena:
malo muke oko kabine dok se ne upasuje al dobro kad se sve zavrsilo lepo je ispalo hteo sam jos i haubu da produzim do tegova onda bih izgledao mocno ali sam odustao ima dosta posla oko haube dok se sve produzi pa teba i ojacati ima tu posla tako da lepo stoji i stara hauba,ovom traktoru se ne znam broj radni sati ja sam preprosle zime uradeo komplet generalnu mogao je ona jos ici bar 5-6 god al reko aj da ga sad sredim kad sam zavriso sa njim poslove imao sam vec nove delove pa reko ajde da ga sredim pa sam miran dok sam ziv jedino sto je bio kvar pre jedno nedelju dana je bio puko sraf na zabici i otiso druk lezaj pa kvacilo propalo ali i to je sredjeno i imam jos da zamenim sve srafove na diznama i to bi bilo to od sredjivanja na njemu,


Bogami lepo sredjen i utegnut ovako na prvi pogled. Svaka cast domacine. Koliko kosta (otprilike) generalna za T40 ako nisam indiskretan.
 
sve delove je deda kupio pre jedno 7-8 godina i to je stajalo zamotano i podmazano dok nije stavljano.Kad je sve uradjeno bila negde 1300-1400eura ja koliko se secam da je sve toliko kostalo
 
izvinjavam se,nije bilo namerno,zeleo bi samo da mi neko da informaciju postoji li mogucnost da na doticnom traktoru ugradim polugu za rucno ukljucivanje prednje vuce.unapred Hvala!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh