Lovačka tema

biber99

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2016
Poruka
442
Ima da se kupi isti kao metalni samo je od drveta ima i pretinac pod kljucem za municiju

worm

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2010
Poruka
2.616
Zakon o oružju i municiji ti ne ograničava da li je drveni ili metalni malo je glupo napisan jer piše da je bezbedan da se ne može obiti priručnim alatom a to što može da ga uprti svako i odnese celog pa natenane otvara nikom ništa. Tolerišu i drvene samo je bitno da je municija posebno odvojena od oružja i da se zaključava posebnim ključem od pušaka i pištolja...

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.393
Sta 1.8mm ?.
Inace drveni orman za oruzje haha,nzm ko je izmislio taj zakon,bolje onda ostaviti oruzje na izvolte.Brze razlupati orman nogama nego otvoriti katanac-bravu kljucem :haha: .

AcA OPEL

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2012
Poruka
3.852
Komsiji skoro bili u kontrolu za lovacke puske koje ima. On nije bio kuci nego mu majka bila i ovaj policajac joj trazio puske da pogleda i ona uzme i iznese pred njega.:haha: Ovaj joj kaze da je to klopka i da ona ne sme da uzima oruzje, a ova udari kukanje. Cirkus ljudi moji. U tome stigo i komsa i nekako sredi stvar, ali pod hitno ormar da nabavi i pod kljuc. Onda je se razleteo ceo dan i jedva sklepa od drveta nesto. Tako da moze i od drveta.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.393
Ne ona,nego niko u kuci sem njega ne sme da ima mogucnost da pipne oruzje.Za mislim 8k dinara ima metalni ormani novi ,za 2 ili 3 puske,sta ces vise.

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
5.532
Orman je da bude sigurno od ukucana,dece itd,kljuc kod tebe ili samo da ti znas gde je...A od lopova,pa bas i nisu nesto zainteresovani,kome to prodati kad je pod "lupom",a retko ko ima nesto u kvalitetu.
Kod nas npr mora metalni orman,ne moze drveni,kredenac ili tako nesto.
Municija odvojena od pusaka i pod kljucem.

nesic

Član
Učlanjen(a)
4 Okt 2010
Poruka
495
Ja sam letos uzeo metalni orman za 4 puske od neke firme iz Kragujevca(Unios ili tako nesto) i totalno se razocarao..jedva stane karabin sa optikom.. Jedva sam 3 puske spakovao, sra*e zivo.

DraleTD

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2017
Poruka
1.123
Trudio sam se vecina materijala je bila u radionici lim je 2,3mm ostalo od stranica za traktor,a trebalo je biti 2,5mm ali jbg lopovi kao i svugde. Mada ja sam prezadovoljan kako je ispao pravili smo ga otac i ja nekih 5 dana ne efektivno nego svako vece po par sati.Posle sam skontao da smo ga mogli i na laksi nacin uraditi ali jbg odlican je zadovoljava sve standarde zakljucavanje u tri tacke i zaseban pretinac za municiju.A kolekcija je onako prosecna od svega po nesto mozda je povecam za jednu kombinaciju ili drilinga,a moguce je i jedan 22hornet ali otom-potom.

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
3.834
Kako nisi uzeo onaj orman iz firmi?
Sve gotovo a cena 40_50e
A svaka čast na trudu!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom

DraleTD

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2017
Poruka
1.123
Onaj htz orman mi nekako slabasan i neozbiljan ali prolazi kod policije hteo sam onu kasu orman dvokrilni da uzmem ali kad je moja gospodja videla kolika je odlepila!

Vrh