Lovačka tema

Lov na srne u selu,sneg pokrio, došao gost iz NS krem duštva, političar, vadi karabin neki hromiran AMERČKI opremu čuda muda mi gledamo, pokazuje nam karabin, daljinomer, optiku, municija neka hromirane čaure kaže 3,5e komad
Mi kao oStaci JNA, raspasani, sa vašara obučeni, čizme za štalu crne tigar, imamo kojekakve NOŽINE sami pravili, britve sa vašara, od oruzja od M24-m48-papovke ili zastavinih karabina retko ko ima optiku
Municija neko ima svetleći,neko sečeni, neko pancirni, a neko i lovački metak

Našli mi krdo gost meri daljinu ja mu lepo kažem 360_380m on misli da zajebavam ali znam po njivama
Izdrko on daljinu, kuxac vetar ovo ono i promašiva 2_3 metka ranjava već je trk, pita jedan dečko jel mogu ja pucat kaže gost ajde, on dečko ima M48 FNRJ žig
Kad je ošurio onu srnu mekim zrnom iskostio je
Džaba i EXCALIBUR ako ne znaš mačevanje


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Evo npr ja sa MP 153 nisam mogao ništa da odstrelim a tošio sam municije kao omanja armija hteli da mi nastruzu KONTRA ČOK da POLIVA
Sa iž 58 znam da bliže od 25_30m ne vredi pucati, idealno 40_60m uvek RC patrona
Isto tako znam da moram preticati i pucati višlje!
Komšija ima KRIVU pušku ruska 12 bokerica TOZ
Bila iza sedišta u R65 on orao digao poluge i ramena iskrive pušku
Ali on sa njom krivom puca već 30g i zna gde nosi, a čovek puca sa kuka i pogadja uvek!!!!
Nema tu pravila ili ti nešto leži ili ne!!!
A kad navikneš na jednu pušku i municiju NE MENJAJ!!!!!!!
kod puške je bitno da nema zastoja i odrzavanja!! Kao i svaka radna mašina i alat!!



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Hunter99 da ne citiram ceo post ali oko balistike jako mnogo znam iako ti kazes da nisam strucan i da nisam iskusan ne bitno tvoje misljenje.Mehanicke nisane sam koristi mnogo,mnogo dok sam se bavio streljastvom da imalo poznajes balistiku kao sto mi naprica u onom kilometarskom postu znao bi zasto 7.62x39 nije za lov divljih svinja to sto padaju od njih nije merilo za lov.Balisticke tablice jako dobro poznajem za mnoge kalibre i mogu da ti pricam o mnogim kalibrima koje sam licno koristio,a ima ih mnogo.Mnogo karabina sam do sada upucao i nikad se niko nije pozalio na moje upucavanje tako da sam i danas bas dva upucavao vrlo uspesno vlasnik otisao prezadovoljan i najbitnije radim to za dz.Najveca cast mi je kad su vlasnici prezadovoljni i kada odstrele divljac sa karabinima koje im ja upucavam.A kad sa 700m pogodis metu ne na jezeru vec na postolju onda pricaj o preciznosti puske za PAP je misaona imenica 700m znaci kad se na papiru vidi gde je pogodak na 700m onda mozes reci da je to precizna puska.Da je to toliko precizna puska pa svi bi je koristili za long range streljastvo ne bi se koristili 8x57,308,300w,7.62x54r i u poslednje vreme sve vise 270w.Da ne gvorim o mnogo sifisticranijim kalibrima 6,5mm koji sve vise preuzimaju primat .Sto se tica koje kalibre vojska koristi pa svi ali skoro svi kalibri su iz vojnih namena ili su bili predvidjeni za vojsku pa su ispali iz igre zbog nekih razloga kao 7x64 Breneeke.Ali dok vi jos lovite siljatim zrnima i pucate iz papovki po 10 metaka i to smatrate prednoscu onda vam je i lovacka etika jako na visokom nivou i samo poimanje papovke kao lovacko oruzije koje na sve lici samo ne na lovacki karabin pa da je i ne znam ko preradi i dotera.I kazem ti licno imam tu skalameriju od puske eno je preradjena kao da lici na lovacki karabin stoji u ormanu za ne daj Boze i ni zasta drugo lovio sam u pocetku sa njom dok sam bio mlad i zelen i dok se nisam izsenlucio i shvatio da nije ni za **greška.
 
Da znas sa razumevanjem da procitas i razumes kao sto upucavas onda ne bi ni vodili ovu polemiku.
AMAN COVECE o kojoj preciznosti za PAP pricas. Pa gde sam ja to napisao o nekakvoj preciznosti PAP-ovke. O tome dogadjaju na 700m sam napisao iz razloga da ti docaram da ta puska uopste nije samo za "u kuci za ne daj boze", a drugo i sam si rekao da je za srnecu divljac i predatore za ostalo nije. Aj sto moje ne citas, vidi sam sta si napisao.
I znam zasto 7,62x39 nije za lov na DS i to sam rekao jos u prvom postu ali opet si i sam rekao da si gledao kako ljudi s njom obaraju svinje?!? Znaci moze. Ovo sto pises o long range i ostalo ne bih komentarisao. Ja to pominjao nisam.
To sto je moje misljenje takvo kakvo jeste o tebi druze je samo zato sto si napisao ono sto si napisao o TRAJEKTORIJI, pa o mehanickom nisanu kako TO NISTA NE VREDI pa o kalibru 8x57 itd. Pa nisi mi ti komsija da se znamo pa da imam neko misljenje vec po onome sto pises.
Covek koji ima toliko znanje i iskustvo i da tvrdi da poznaje BALISTICKE TABLICE a izvali onako nesto da citiram "8x57 da ima takvu trajektoriju kao sto pricas ne bi ga koristili u vojsci kao snajperski metak"- kakvo bi ti misljenje stekao o coveku koji ovako nesto kaze. Taj 8x57 bez korekcije na 300m "pada" pola metra, kakva je to TRAJEKTORIJA??? Pa nijedan projektil na svetu nema pravolinijsku putanju ni u jednom kalibru vec je to putanja PARABOLE kako ti to kazes trajektorija.
Ali ti to znas, sta ja ovde tupim nego dobro krijes sva je prilika. Lepo od tebe sto ljudima upucavas oruzje za dz, ali to opet ne znaci da znas ista o spoljnoj balistici projekila, verovacu ti na rec mada...
A o etici i o siljatoj municiji prvo je glupo sta si napisao a jos gluplje da ti odgovorim.

Tako i za PAP-ovku podigni gajku na 2 i gadjaj na 200m mozda ne bude lose. Dobar pogled i u lovu i u citanju postova...
A ono o Mandusicu Vuku se zavrsava ovako: ...svaka puska bice ubojita.
 
Ja mislim da jedan 8x57 zavrsava posao i sto kaze kolega Drale moze ga sada eto takvim slucajem nabaviti za 50-100e
 
Zato i ne volim 8x57 zbog te parabole,putanje ili kako vec zovete,do 100m i nekako posle spakuj i baci..
A zato sam i spomenuo ostale kalibre koji su mnogooo bolji i sigurniji.
 
Видим ја, овде пуно ловаца а мало правих стрелаца
Нисам ловац и нећу никад бити, уствари хоћу, када се буде ловило само и само, ножем, секиром, копљем и тако тим хладним оружјем или евентуално луком и стрелом.....па да видимо ко ће ловити на дохват руке и колико успешан ће бити.....и ко ће смети ловити

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Zato i ne volim 8x57 zbog te parabole,putanje ili kako vec zovete,do 100m i nekako posle spakuj i baci..
A zato sam i spomenuo ostale kalibre koji su mnogooo bolji i sigurniji.
Veruj da grešiš!!
Uz dobru municiju, PPU zaboravi!!
Ali uz dobru municiju odlično ruši i na 350_400m

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom

Evo šta očekuvati od municije sa slike???
Ali nemože mi niko reći da su to loši kalibri i karabini!!!!
Postoje bolji! Ali i mnogo lošiji postoje!
To su sasvim super kalibri!!
Ppu municija je SMEĆE svaki metak druga priča!!!

805b2698bb42afc0f6e92714a44ec9d3.jpg
6b9fba57dafda9274203d9881b8e4485.jpg
89b70bb4f02999dc7910ec2a0e98132a.jpg
baf7753d3793876fe5f56d2a303110ff.jpg
24451eba326d81f56a268655d47e7121.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da jedan 8x57 zavrsava posao i sto kaze kolega Drale moze ga sada eto takvim slucajem nabaviti za 50-100e
Zavrsava sigurno, jos ako nadjes da je bio vojni m48 pun pogodak. Njemu je mana (ako je mana) to sto ima jedan obarac, nema ono "meko okidanje" ali ima gajku s kojom ces biti uspesan i na vecim daljinama a orginal lovacki to nema vec fiksni zadnji nisan, vidi se na Lukinim slikama.
 
Frenki ja sam dobio kad god komplet sanfuk ovih WERMAHT metaka
Ali M76 svadbe, oproštajne, rodjenja, prašenja krmače
Jbg smelo se rokati tada, sad je već "VUNA KIĆO VUNA"!!
Tako sam imao manevaraca za papovku pun džak od 50kg
Toliko zaprlja pušku da smo je u naftu potapali kad čistimo
Redovno je bilo za 8x57 snajperski metak što dobiješ po selu od učesnika ratova 90ih
A bilo je i svetlećih, pancirnih, slabo se kupovala municija!!
A za 16-ku sam kupovao RC za lov
Belot kuglu i 3ured
A za dogadjaje STEPSKI SOKO ubedljivo naj lošija municija a i naj jeftinija karton patrona oko 500din je bila kutija 25kom!!!!!!
A jesmo rokali kao TALIBANI


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Može i drveni, drugar ima vojni sanduk od raketnog bacača sa 2 katanca
Imam i ja držim ureznice i nareznice
Cela veka je kod dede u 'odniku visila puščetina zastava petlara i redenik pun patrona
Nikad niko nije stradao od nas 5 unučadi!!!
Ko je smeo da je pipne teška ruka paorska, kočijaš bio kat ti sastavi šamar odmah te RESETUJE


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh