Lombardini motori (LDA) u poljoprivredi

Firmu Ruggerini je preuzeo Lombardini zato se pozanimaj za trgovinu koja drži delove od Lombardinija i tam če ti reč kako doč do delova.Ja sam kod nas pito za Kpl klipove za Rugg.(na TVeu imam taj motor) u jednoj agro prodavnici i može se naručit nema problema.
 
Imam Aran motor skinuo sa krunjaca nije mogao da upali posto kod mene se pali samo u jesen i u prolece. U jesen da prevejem zrno koje pokupim sa prikolica a u prolece krunimo kukuruz. Prosle jeseni nije mogao da upali pa sam morao krunjac da prepravim na traktor. Zao mi da bacim motor da li neko ima neku literaturu o tim motorima i da li neko drzi delove za te motore.

Mislim da se tebi tu nije nista pokvarilo, treba samo da ga neki staromodni strucnjak malo pregleda.
Po meni su tu nema sta pokvatiti..
 
Mirosti kada sam kupio masinu nacinio sam gresku pa nisam menjao i stublinu nego samo klip i karike posto je stari klip pukao. Moglo se noktom napipati koliko je potrosena stublina. Ako budem imao volje ( sredstava ) uradio bih i stublinu i karike i klip ako treba i onda neka stoji mozda nekad bude nekom trebao kao pogon neke pumpe ili tako nesto ...
 
Aran je mnogo dobra masina, i po meni svakako je treba srediti.
Mozda sada nema neku vrednost, ali jednog dana ce vredeti mnogo vise..
Odlicno se secam njegovog rada kada sam bio jako mlad. Bio je glavna pogonska snaga za vecinu radnih masina:vrsalice, gateri, elektroagregati, neki su cak pravili i traktore sa njim..
Za mene njegov zvuk lepse zvuci nego rad motora najmodernijeg sadasnjeg dizela..
 
Pa koliko je tebi godina kada ti je pradeda koristio Arana? Izgleda da si mnogo mlad:osmeh:
Moj pradeda je bio 1886 godiste i za vreme njegove radne karijere Arana nije bilo. U nasim krajevima su poceli da se koriste 60-tih godina..
 
Moj je 1895.,radio je sa vršalicama, drešom, kasnije i kombajnom od 1926. godine,prvo su bile parne mašine, pa kasnije redom šta je stizalo to je kupovao.
 
E, ajde zaobidji me...kakav kombajn "tako rano", ono 1926. se odnosilo kad je čovek počeo da radi taj posao (od parne mašine do kombajna), znaš ti dobro kad su se pojavili prvi kombajni, već je bio u godinama,ali je radio vršaj i sa njima, bio prvi u nekoliko sela u svemu, ali ti si verovatno najpametniji čovek ovde, pa ne bih dalje sa tobom u polemiku.
 
Najpametniji posle tebe..
Tako si napisao, a ja sam mislio da je ozbiljno. Nisam imao nameru da podj...vam.
No hard feelings..
 
Da malo oživimo i ovu temu. Imam neku rotacionu kosilicu za travu i na njoj dizel motor, mislim da je LDA 450. Kosi dok se ne zagrije a onda smanji gas, broj obrtaja padne kao kad radi na leru, i tako radi, ne gasi se. Uopšte ne reaguje na ručicu gasa. Kad se ohladi radi normalno. Tu se ne događa kad god se ugrije. Nekad radi dobro i sat dva pa tek kad smanjim gas nemogu ga ponovo dodati. Šta bi trebalo popravljati?
 
Da malo oživimo i ovu temu. Imam neku rotacionu kosilicu za travu i na njoj dizel motor, mislim da je LDA 450. Kosi dok se ne zagrije a onda smanji gas, broj obrtaja padne kao kad radi na leru, i tako radi, ne gasi se. Uopšte ne reaguje na ručicu gasa. Kad se ohladi radi normalno. Tu se ne događa kad god se ugrije. Nekad radi dobro i sat dva pa tek kad smanjim gas nemogu ga ponovo dodati. Šta bi trebalo popravljati?
Imao sam isti problem na istom motoru, pumpa je u pitanju
 
Skini rezervoar, operi ga vodom, povari, osmirglaj, ofarbaj i namesti... to ne mozes naci nigde sem kod trgovaca, a imajuci iskustva sa njima, znam da ce to biti jako skupo...
 
Najrentabilnije resenje, jedno vece i cao, dovidjenja...
Ubaci slike kad zavrsis

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Posedujem benassi kultivator sa ld520 motorom. Motor ne prima gas, neravnomerno radi u leru, sajla je ok. Molim za savet sta je uzrok kvara. Filter za gorivo promenjen pre 2god. Povremeno se gasila sama od sebe prethodne godine ali je radila.
 
Nazad
Vrh