Lombardini motori (LDA) u poljoprivredi

Skini na pr. auspuh, pa ako kroz rupu gde je bio auspuh vidis klip [ lagano okretajuci remenicu na motoru ili polako povlaceci uze zs paljenje] onda je dvo-taktni moror [ znaci trosi mesavinu ]. U suprotnom bi morao vodeti izduvni ventil ili ga prstom napipati.
Sta mu je taj predhodni vlasnik sipao u rezervoar?
 
Ne cetvorotaktan je motor .
Danas sam ga pogledao . Dosad ga nisam video , a gazda kaze da ne zna sta trosi.


Cist benzin pije i ima sopstveni karter.
 
imam problem na agregatu koji nosi lombardinijev dizel motor izbija mi ulje na odusak iako sam zamijenio karike nakon 3 sata rada ponovo poceo da izbija
 
na tom odisku izlazi uljna para,tako da mora malo da vlazi,ali nikako da "izbija ulje",verovatno karcinenje nije dovoljno da ipak mora generalna
 
danas sam ga rasklopio karike u cilindru stoje dobro zazor je mali nisam imao cim da izmjerim u cilindru i ponovo sklopio upalio ali sam na cepu sto ima onaj saraf otpustio maximalno i kad sam ga upalio radio je jedno 40 min. nije bacio nista onda sam ponovo tajsaraf zategao kako je bio prije i nakon 6-7 min poceo pomalo da izbija ulje pa sam ga ugasio i ponovo odvrnuo saraf na odusku i upalio i tad je odradio jos oko pola sata i nije ni truna bacio e sad moj zakljucak je da bi mogo cep daje pravoi problem ali nist ne mogu reci dok nebi odradio 2-3 sata pa da budem sikuran u to
 
mladene dali pričaš o odušku na poklopcu ventila ako je tako taj odušak se kod mog brata začepio od piljevine i izbilo mu je ulje skinuo sam taj odušak rasklopio dobro oprao ponovo sastavio i posle toga radi normalno moj predlog prvo proveri da nije upala prljavština u njega i da nije zapekao pa tek onda ostalo
 
proveri da nije zapekao ili zaprljan jer kroz njega mora da cirkuliše vazduh to mu je funkcija
 
Eto vidiš sitnica a neće bez toga dobro je da je samo to :osmeh:
 
kako skinuti zamajac sa 6LD 360

Zdravo,
Taj model je slican modelu 530, a i ostalima koji se srecu kod nas. Zanima me kako da skinem zamajac. Mislio sam da stavim neku polugu izmedju onih krilca na zamajcu pa da odvrnem centralni zavrtanj, ali nisam siguran koliko su jaka ta krilca, da ih ne polomim.
Zna li neko kako?
I jos jedno pitanje, da li neko zna ko radi obradu glava tih Lombardini motora u Beogradu? MR mozda, ali ih moram zvati. Treba da se promene vodjice ventila.
 
ne mogu bas tacno da se setim (davno je bilo),ali mislim da sam improvizao radapciger (par jakih vlahova sa rupom) pomocu onoh srafova sto drzre remenicu za paljenje i osovine zamajca

- - - - - - - - - -

ili ako ima gde da se zakace nokti od klasicnog radapcigera na zamajcu,pa sa njim polako
 
Nazad
Vrh