lle de france rasa ovaca

I u okolini Valjeva otprilike je ta cena za prodaju van klanica, čuo sam da su negde nakupci plaćali i 320 din./kg. Što se tiče prodajnih težina i ovde se traže težine od 30-35kg, a ako nema jagnjadi sve prolazi. Ako imate veće količine može malo da se koriguju otkupne težine i cena. Mene lično više nervira zatezanje oko otkupne težine nego niža cena. Ako je pre trebalo jagnjetu pramenke sa lošijom ishranom 10-ak meseci da dobije 40-50kg težine i ono nije smatrano mladim jagnjetom, sada tu težinu jagnjad dostižu duplo brže odnosno duplo su mlađa. Razumem kafedžije i pečenjare da traže manje težine da bi prodali i da im ne ostane mesa, ali klanice prodaju marketima meso koje ide na kilo, mesare takođe, ne vidim razlog da izbegavaju težine od 40-50kg.
 
Srećna Nova godina svima!
Puno zdravlja, ljubavi, sreće, pune štale, rodne njive...
Živeli ! :ppozdrav:
1j9kx3.jpg

33zfupy.jpg

am5xc1.jpg

2wpi5ox.jpg

30jocht.jpg

1ew7js.jpg

mh3bb7.jpg
 
Pozdrav!Jedno pitanje, da li je neko od forumasa uvezao rase IL DE FRANCE?Koliko izlazi po komadu zna neko?Ja bih hteo ove godine ako da Bog da uvezem par desetina komada mozda i stotinak.
Sto se tice prava preceg zakupa kod umaticenih ovaca, koliko ide 1umaticena ovca ide na 1ha zemlje jel tako?
 
Koloko sam cuo sada mogu da se umatice samo autohtone rase. Ove strane i sve ostale(ukrstene) dobice svaka mozda 1000din. Tako nesto je u rumuniji.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ma nije tako kod njih, idem ja cesto tamo svake nedelje drugacije je i bolje je naravno.

Ma ove da se uvezu iz francuske IL DE FRANCE.
 
Kazem ti sta sam cuo, a verovatno da ce tako biti. Mogu da se umatice samo autohtone sorte zbog ocuvanja resursa. Sve ostale dobijaju subvenciju na usnu markicu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav!Jedno pitanje, da li je neko od forumasa uvezao rase IL DE FRANCE?Koliko izlazi po komadu zna neko?Ja bih hteo ove godine ako da Bog da uvezem par desetina komada mozda i stotinak.
Sto se tice prava preceg zakupa kod umaticenih ovaca, koliko ide 1umaticena ovca ide na 1ha zemlje jel tako?
Ma jok brale, jedna ovca ide na deset hektara
 
Kazem ti sta sam cuo, a verovatno da ce tako biti. Mogu da se umatice samo autohtone sorte zbog ocuvanja resursa. Sve ostale dobijaju subvenciju na usnu markicu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Gde si cuo, pred prodavnicom? Onda mora da je sto posto provereno posto jos nije uredba donesena, mora da si dobar prijatelj sa ministrima.
Da pogadjam, ne drzis "strane: rase i ne dobijas subvencije?
 
Pozdrav!Jedno pitanje, da li je neko od forumasa uvezao rase IL DE FRANCE?Koliko izlazi po komadu zna neko?Ja bih hteo ove godine ako da Bog da uvezem par desetina komada mozda i stotinak.
Sto se tice prava preceg zakupa kod umaticenih ovaca, koliko ide 1umaticena ovca ide na 1ha zemlje jel tako?

Uvezao je Stanić, izjado se čovek javno na televiziju kako su ga ojadili ovi naši paraziti, pa farmbois, pa...
 
Kazem ti sta sam cuo, a verovatno da ce tako biti. Mogu da se umatice samo autohtone sorte zbog ocuvanja resursa. Sve ostale dobijaju subvenciju na usnu markicu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Nisi dobro cuo,ostaju subvencije za sve umaticene ovce,ocuvanje genetskih resursa nema veze sa maticenjem i subvencionisanjem rasa iz inostranstva,ipak je npr cigaja prevazidjena po mnogim kriterijumima u odnosu na npr ile de france.
 
Dobro neka bude kako vi kazete. Kolega @davidovic spusti malo loptu, nisi najpametniji.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Spustio sam ja loptu odavno. Hvala na komplimentu.

Sta ti je mentalitet. Ja nemam a drugi imaju. I toliko me to muci da se podsvesno nadam da i oni nece imati. I to me toliko muci da pocinjem da mislim da je to istina. Sta su vam ljudi krivi sto dobijaju subvencije meni stvarno nije jasno? Prodaj ovce, kupi umaticena grla i imaces i ti i neces moliti boga svako vece pred spavanje da ukinu drugima zato sto je tebi zao da das pare za kvalitetno umaticeno grlo. Nagomilali ste svega i svacega , bez ikakokvog znanja i znanja o poreklu, ukrstali ste u srodstvu sve i svasta samo da bi nabili broj bez kvaliteta i selekcije i sad zinula guzica za subvencijama.. E pa ne ide to tako lako.
 
Poslednja izmena:
Koji si ti lik jbt, mora da bijes belo cim me napadas tako a nemas pojma. Ja ne dobijam nikakve subvencije za ovce niti me to zanima, drzim ovce cisto za sebe(meso, sir) a to sam cuo od coveka koji se bavi maticenjem ovaca.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Stanić se jadao jer je u cenu ovce računao i bundu za ženu , parfem za majku , bombonjere za decu. Skup put a u Francusku nije išao već sve na noge dobio zahvaljujući drugom coveku , tako da pustite te markentiske poteze koje on vuče. Priča ljudima kako su mu sve ovce u stali iz uvoza a uvezao 4 ovce i nijednog ovna, a svi jaganjci koje dobije su od elitnog ovna , ma da , price za malu decu koju mnogi progutaju.
 
Koji si ti lik jbt, mora da bijes belo cim me napadas tako a nemas pojma. Ja ne dobijam nikakve subvencije za ovce niti me to zanima, drzim ovce cisto za sebe(meso, sir) a to sam cuo od coveka koji se bavi maticenjem ovaca.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

niti sam pametan a sad i belo bijem a iz prve sam te procitao kao bukvar LMFAO Toliko
 
Uvezao je Stanić, izjado se čovek javno na televiziju kako su ga ojadili ovi naši paraziti, pa farmbois, pa...
Dragi kolega, nijednog momenta nisam spomenuo da me je ojadio kolega sa foruma, kako ste Vi napisali "farmbois" , a kako ne bih morao da se pravdam, imate sve lepo na stranici 136 u ovoj temi, gde mozete procitati da sam rekao da svi koji smo uvezli 2016-e i ljudi koji su uvezli 2017-e od istog kolege iz Francuske treba da se zahvalimo upravo kolegi @framboise koji je docekivao ljude u svoj dom i vodio ih svugde, cak upoznao sa covekom od kog su ovce uvezene. Da su me ojadili ti neki paraziti kako kazete, jesu, da sam placao i sto treba i sto ne treba znaju svi koji su tada uvezli, ali to je proslo, sada se ulozeno isplacuje i srecan sam. Malo je to do drzave bilo, malo do malog broja uvezenih zivotinja i tada je i cena prevoza bila visoka, kao i ostale stvari. Inace, spomenuti kolega @framboise je moj prijatelj, tako da...niste dobro procitali, ili culi.

- - - - - - - - - -

Stanić se jadao jer je u cenu ovce računao i bundu za ženu , parfem za majku , bombonjere za decu. Skup put a u Francusku nije išao već sve na noge dobio zahvaljujući drugom coveku , tako da pustite te markentiske poteze koje on vuče. Priča ljudima kako su mu sve ovce u stali iz uvoza a uvezao 4 ovce i nijednog ovna, a svi jaganjci koje dobije su od elitnog ovna , ma da , price za malu decu koju mnogi progutaju.
Dejane, ovo prevazilazi cak i tvoje sposobnosti i mogucnosti. Hranis se time sto napadas druge. Nismo ti i ja delili dedovinu, pa da se ovako ponasas. Verovatno ces imati hrabrosti sve to u lice da mi kazes, jednom prilikom...kad bude. Evo, javno te pozivam na pice, rucak i razgovor o cemu god hoces da pricamo. Da ti znas drugacije, sada bi setao neku devojku, umesto depresije, zavrsio neku skolu koju si sa uspehom vodio kao i ostale stvari u zivotu, sada ne bi spominjao moju zenu, vec bi mozda imao svoju i lakse bi ti bilo. Ruzno je sto spominjes moju majku i moju decu, ali to i prilici tebi, zbog istih stvari si vec banovan. Zao mi je sto znas sve, a pravis se mutav, isto koliko mi je zao sto je doticni cirkuzant izmanipulisao da se snimak napravi onako kako je napravljen, ali to su stvari za koje ne treba da se pravdam...valjda. Super, ako mi samo to zameras...nije neka mrlja, priznaces? Znaju ljudi koji su kod mene bili da imam ovce dobijene iz 7-8 tura vestackog osemenjavanja, znaju da imam uvozne ovce i nisi dobro informisan za deo oko ovna, jer u kranatinu je uvozni ovan pario i moje ovce i od njih imam potomke. Da, znaju da je takodje bio ovan koji ima u pedigreu ELITA, koji je bio kod mene pozajmljen od jednog prijatelja, inace clana foruma. Znaju ljudi i nema potrebe da nasedaju, nisam prevarant, doduse u tvojim ocima jesam, ali sta da radim? Poklonicu ti musko i zensko jagnje, da ponovo krenes u ovcarstvo, bice ti lakse.
No, razmisljam da li sluzbenu belesku javno da okacim na internet, u kojoj se vidi da mi je neko iz okoline Panceva, okoline Vladimirovca pokusao uci na mail, cak i provalio sifru, kao i da ponovo dobijam pretece sms poruke. Sve to je doslo, kao rezultat mojih pisanja na drugom forumu u kojem sam spomenuo stvari koje smatram prevarom, muljanjem sa jaganjcima, muljanjem sa papirima, prodajom klanicne robe kao priplodne, maticnjene mrtvih jaganjac koji u medjuvremenu prezive, prodajom siljegica od 7 meseci koje se ojagnje kroz nedelju dana...Bolje se time bavi inspektore Dejane, koji se ovde potpisujes kao Rengi , jer si hrabar i sada se hranis dok citas ovo, posto eto... Nikola se iznervirao. Nisam druze, zalim te... To su teme koje su zanimljive i o kojima vecina dosta zna, neki cak i sve, ali nemaju hrabrosti da pisu. Onda ja napisem i kriv sam. Neka, priznajem...neko je morao. Na kraju krajeva, svaka roba ima svog kupca, pa polako. Nema tu price za malu decu kako ti kazes, ne dolaze mi deca u kupovinu ovaca, nema nicega da se guta, svaka ovca u mom stadu je umaticena, dakle poseduje pedigre u kojem sve uredno pise, svako jagnje je obelezeno, opcije potencijalnog kupca su uzmi ili ostavi i nema ljutnje nikada.
 
Poslednja izmena:
Staniću, ajd polako i smireno pročitaj šta sam napisao. Živ čovek pogreši, ja se ne ljutim, idemo dalje. :cao:
 
Nazad
Vrh