Leska - opšta tema

Ja sa quadrisom nisam nesto bio zadovoljan ljetos.ovo je Nenadovo iskustvo za bakar pa preracunaj dozu za 10 litara.
23d9f5fc5ccb7f235f8f1b531c77d041.jpg


Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Danas odem da spremam leskar za jesenje radove i u povratku prodjem pored jednog komsijskog i vidim da je covek lepo orezao sadnice koje su u 5 god i to tako sto je otklonio sve ovogodisnje izbojke, ocistio unitrasnjost od viska grana i skinuo sve grančice na 30-40 cm od zemlje.. Bas lepo izgledaju i zdravo i bujno samo me je zbunilo to sto je odradio to sada?! Kakvo je vase iskustvo sa jesenjom rezidbom?
Definitivno je lakse odraditi sada nego u februaru na - 6 c°

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Danas odem da spremam leskar za jesenje radove i u povratku prodjem pored jednog komsijskog i vidim da je covek lepo orezao sadnice koje su u 5 god i to tako sto je otklonio sve ovogodisnje izbojke, ocistio unitrasnjost od viska grana i skinuo sve grančice na 30-40 cm od zemlje.. Bas lepo izgledaju i zdravo i bujno samo me je zbunilo to sto je odradio to sada?! Kakvo je vase iskustvo sa jesenjom rezidbom?
Definitivno je lakse odraditi sada nego u februaru na - 6 c°

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Мислим да већ неко писао у претходним коментарима да је почео тек са резидбом у 5 или 6 години и то у 9 и 10 месецу па мислим да је то у реду. Може ли један фото тог орезаног лешника.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Мислим да већ неко писао у претходним коментарима да је почео тек са резидбом у 5 или 6 години и то у 9 и 10 месецу па мислим да је то у реду. Може ли један фото тог орезаног лешника.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
Slikacu sutra kad budem u prolazu..

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
tikitak, kod mene u susednom selu poznanik doneo mašinu iz Nemačke. Ne znam kolikog je kapaciteta i da li zgodna za veći biznis. Ne krcka lešnike već ih lupa o unutrašnji zid koliko sam razumeo. Izgleda kao bubanj u kome se odozgore kroz rupu sipa lešnik. Kada uleti unutra, biva velikom brzinom zarotiran, gde prilikom udara u zid omotač puca i to dole ispada u kofu. Nema nikakvog kalibrisanja prema veličini lešnika. Ja sam probao sa par lešnika i kod svih je omot pukao na dva dela. Plod je bio neoštećen. Čuje se samo jak prasak što može da zasmeta kada se duže radi. Ima displej sa tipkama preko koga se podešava broj obrtaja. Platio je polovnu oko 700-800e. Ima nacrte od nje i kaže da može da je napravi. Napravio je sam drugu mašinu za duvanje u koju sipa razbijen lešnik. Meni su se svidele te spravice. Ne bi me izašle puno a mislim da mogu da odrade posao kod manjih količina. Imam negde slike pa ću ih okačiti kasnije...

slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]
Kakva su iskustva sa ovom krckalicom? Da li neko ima planove za izradu koje bi podelio?
 
I kolege leskari na kraju kakav je rod za ovu godinu ?
Kod mene loše , biće oko 700-750 kg/ha u ljusci . Mnogo loša godina .
Još kad krene lupanje , nadam se da neće doći do nekog iznenadjenja .
 
Ceo cosak zasada, 40ak zbunova, svaki lesnik skrcan i nema jezgre, mladi su, 30ak plodova po zbunu. Znao sam da nose, al da krcaju na licu mesta..Veverica ili nesto drugo? Pozdrav

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ceo cosak zasada, 40ak zbunova, svaki lesnik skrcan i nema jezgre, mladi su, 30ak plodova po zbunu. Znao sam da nose, al da krcaju na licu mesta..Veverica ili nesto drugo? Pozdrav

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Сигурно птица детлић. Код мене исто има таквих плодова.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Dobar dan svim clanovima foruma javljao sam se pre koju stranicu sa svojim problemom i dokentovao stanje sa par fotografija... Prskao sam mangokal 80 pre 1 mesec pa posle 7 dana jos jedanput pre dve nedelje sam prskao plavim uljem,i resio sam da prskam samo bakrom kada odpadne 2/3 lista... Ovako izgleda zasad sada ,iskreno neobicno mi je sto je neka zlatna boja prisutnana stablu i sto su se pojavile rese na nekim "zbunovima",u prilog saljem slike pa mi recite da li ima tu nesro neobicno..
fb079d190b91062ca2cd03883de440c2.jpg
e139f837ad29e30a3c540f84333d8ea7.jpg
19642321462d423267d9cfab01386f0f.jpg
f30b5a489b5df843883b0977096f1309.jpg
9794e4c505647da8f17119f590ff0f72.jpg
ed4b641c3ec8239d5ca486351173516c.jpg
b8b56a949379d7ed2acd048f8428d7a0.jpg
97502132e2338f755d93be0e5b5ce7f2.jpg
9077fc4ca290448ca214ead637a07d5d.jpg
7b0fe2af6846872f8d14359014384b85.jpg
8058c4ac33244364b9d86bfe696629bc.jpg
6ebc7e4ef1786297fce3f45833060613.jpg
42ffd6d74a093c2b0ce1fd7cec62fecd.jpg


Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Danas odem da spremam leskar za jesenje radove i u povratku prodjem pored jednog komsijskog i vidim da je covek lepo orezao sadnice koje su u 5 god i to tako sto je otklonio sve ovogodisnje izbojke, ocistio unitrasnjost od viska grana i skinuo sve grančice na 30-40 cm od zemlje.. Bas lepo izgledaju i zdravo i bujno samo me je zbunilo to sto je odradio to sada?! Kakvo je vase iskustvo sa jesenjom rezidbom?
Definitivno je lakse odraditi sada nego u februaru na - 6 c°

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Ne znam kako to utice na zdravlje biljke jer vegetacija jos nije zavrsila, ali ono sto sam primjetio jeste da je ozbiljnu rezidbu teze izvesti ovako rano. List prakticno nije ni poceo opadati pa je tesko imati pravu sliku zbuna. Ja sam prosle godine jednu manju rezidbu radio u decembru, pred drugo prskanje bakrom. Ove godine planiram izbaciti centralnu granu na vecini zbunova i to cu raditi kad list skroz ode.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Danas odem da spremam leskar za jesenje radove i u povratku prodjem pored jednog komsijskog i vidim da je covek lepo orezao sadnice koje su u 5 god i to tako sto je otklonio sve ovogodisnje izbojke, ocistio unitrasnjost od viska grana i skinuo sve grančice na 30-40 cm od zemlje.. Bas lepo izgledaju i zdravo i bujno samo me je zbunilo to sto je odradio to sada?! Kakvo je vase iskustvo sa jesenjom rezidbom?
Definitivno je lakse odraditi sada nego u februaru na - 6 c°

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
48930109248_58a9f5211b_h.jpg


Nije jedini
 
Znaci ipak makaze ruke. Negdje ste ranije pisali da na jesen ne bacate NPK djubrivo vec u proljece idete sa nekim kompleksnim. Da li je ta praksa ostala i koje bi djubrivo preporucili za mladi nasad?

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Iskreno ja sam isao sa visoko koncetrovanim azotnim djubrivom krajem avgusta , u jesen npk 8:16:24 cini mi se , i na prolece yara complex (kojim sam odusevljen cini mi se da je to blaga rec).. zasad je napredovao bujnoscu za 1 godinu i jedva cekam prolece da vidim kako ce sadnice reagovati , ako me nije neka bolest napala s obzirom na slike koje sam prethodno postavio...

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Ja sam iskoristio ovaj suncani dan i prije prskanja bakrom orezivao. Iskreno ne znam na sta bi to licilo u 5.oj godini jer sam evo u drugoj vegetaciji orezao 5 punih radnih kolica grana, sa samo 55 zbunova. Tamo gdje su bile dvogodisnje sadnice sam izbacio centralnu granu, svima sam orezao bocne grane do visine od nekih pola metra, prozracio sredinu. Zbunovi su bili tako gusti i zarasli da je dosta grana koje su zbog nedostatka prostora rasle nepravilno, prema dole ili su se krivile. Ramene grane koje sam ostavio je ta gusta sredina taman pogurala ka spolja, pa su uglavnom zauzele onaj fini polozaj od nekih 45%. Bice tu jos posla jer na dosta zbunova nisam bio siguran sta da ostavim, pa sad stoji i 10ak izbojaka. Uglavnom jos jedno prskanje bakrom, kad se okisa NPK i ja sam za ovu sezonu zavrsio. Okacicu par slicica sutra.
 
Nazad
Vrh