Leska - opšta tema

Ma nista bez traktorskog atomizera.Na stranu sto sa ledjnim ide pa jedno bar deset puta sporije, nego kada budete imali problem treba brzo odreagovati a na leto to mozete iskljucivo nocu.....kad to stici.Drugo o trovanju da se ne prica.Udisati nesto pola sata ili deset sati ,bez obzira na zastitu ,masku......vrlo zeznuto.Jos se kretati sa natovarenim ledjima i maskom na licu....uh. A i zanimalo bi me za koliko bi se vremena mogao opskati zbun od 5-7m visine. Ko ima traktor ne vidim razlog da kupuje lednji atomizer jer polovan noseci u dobrom stanju moze naci do max 500e.
 
Na sajmu sam ove godine gledao moravin nov od 400l cini mi se zaista dobar za 110000 din a drzava daje subvencije od 45% sto znaci da te izadje nov novcat oko 500€. Firma je davala svu potrebnu dokumentaciju i svako ko ima regiatrovano gazdinstvo moze da iskoristi te pogodnosti. Jeste da se novac moze cekati i do godinu dana ali ako moze novo zasto polovno ja sam ipak ove godine koristio ledjni atomizer jer mi je razlika izmedju 100 i 500e velika s obzirom da skoro jos nevu videti prihoda od lesnika a treba odrzavati kako valja, ograditi i jos stosta..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Gde si ti video taj atomizer za 110000? Ja ovu konfigurqciju koju sam trazio kosta oko 150000.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Gde si ti video taj atomizer za 110000? Ja ovu konfigurqciju koju sam trazio kosta oko 150000.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Na novosadskom poljoprivrednom sajmu, 2 god zaredom ga gledam, mozda je to sajamska cena. Imam kuci flajer pa cu pogledati kako se zove firma..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ma nista bez traktorskog atomizera.Na stranu sto sa ledjnim ide pa jedno bar deset puta sporije, nego kada budete imali problem treba brzo odreagovati a na leto to mozete iskljucivo nocu.....kad to stici.Drugo o trovanju da se ne prica.Udisati nesto pola sata ili deset sati ,bez obzira na zastitu ,masku......vrlo zeznuto.Jos se kretati sa natovarenim ledjima i maskom na licu....uh. A i zanimalo bi me za koliko bi se vremena mogao opskati zbun od 5-7m visine. Ko ima traktor ne vidim razlog da kupuje lednji atomizer jer polovan noseci u dobrom stanju moze naci do max 500e.

Tad kad budu te visine imacu ih 100ak komada :),tako da cu valjda stizati jebes ga...

- - - - - - - - - -

A mozda do tad i sevne neko traktorce...:),malecko...
 
Pozdrav forumasi :cao:.Posto sam nova na forumu da li moze neko da mi odgovori na sledece pitanje?Zasadila bi 7-8 stabla lesnika iza kuce za sopstvene potrebe (za torte i kolace).Sta mi vi preporucujete koje sorte lesnika da kupim?
 
Veleprodajna 9e, maloprodajna 12,5e pijaca u Banja Luci. Jako losi po meni sitni i bezukusni nejednaki. Navodno ih nabavljaju iz Srbije.
806c404d37df9e23efce89b291cb6801.jpg


Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Dakle nigde dzentlmena (izumrli ko dinosaurusi) da odgovore jednoj dami ili su to veliiiiki pljoprivrednici pa neca sa nama sitnima da se bakcu.Inace sam procitala svih 150 strana i pokupila sve pametne ihfo.sta,kad i kako.
 
Dakle nigde dzentlmena (izumrli ko dinosaurusi) da odgovore jednoj dami ili su to veliiiiki pljoprivrednici pa neca sa nama sitnima da se bakcu.Inace sam procitala svih 150 strana i pokupila sve pametne ihfo.sta,kad i kako.
Isuvise malo znam da bih se o tome izjasnjavao

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
To je puna cena akcijska na novosadskom sajmu. Nisam nepismen da ne znam razliku.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Ok poštujem... zadnje 2-3godine su neke kolege sa foruma a i ja kupili atomizere i donja cenovna granica je bila oko 1500e za Moravu, Batu, Agromehaniku... tako da mi ta cena deluje ne realno a uklapa se odprilike u 1500e minus subvencija. Ali ako je tako kupuj i nećeš pogrešiti.
 
Dakle nigde dzentlmena (izumrli ko dinosaurusi) da odgovore jednoj dami ili su to veliiiiki pljoprivrednici pa neca sa nama sitnima da se bakcu.Inace sam procitala svih 150 strana i pokupila sve pametne ihfo.sta,kad i kako.

Nema tu mnogo filozofije... kad budete kupovali višnje neka vam taj rasadničar pošalje po dve tri sadnice leske - žbunasti tip - što više sorti da bi se međusobno oprašivali i posadite na isti način kao i višnje. Razmak 5-6 metara ako imate mesta u suprotnom manje ali je generalno preporuka da grm ima dovoljno prostora. Ostavite tako da rastu i za par godina će biti po koji plod. U desetoj će dostići stabilan rod. Do tada redovno kosite i đubrite po savesti da li organsko ili veštački.... Za orezivanje ne brinite nećete naći neke konkretne savete. Ostavite 3-5 izdanka da se lepo rasporede u prostoru i da hvataju sunčevu svetlost. Poželjno je da grm bude što više izložen suncu. Novoizašle izdanke uklanjate a onda jedno 5 godina pre nego odlučite da menjate stare izdanke ostavite izdanke za zamenu....
 
Nazad
Vrh