Lav ili Jelen, a možda nešto treće pitanje je sad ?

Prosle godine mi rodjak bio u Nirnbergu, i donese mi jedno 10 vrsta piva koja se proizvode u lokalnim pivarama u Nirnbergu i okolini. Posle par dana me nazove i pita kakva su piva, ja odgovaram:"Jako sam se razocarao.", na to ce on:"Sto, zar ne valjaju?" a ja mu odgovaram:"Tek sam sad svestan kakve pomije od piva mi pijemo ovde, nasa piva ni ne mogu da primirisu ovim pivima sto si ti meni doneo." Kod mene svako pivo moze da prodje, ne biram osim obicnog Lava i Zrenjaninskog (koji se isto puni u Celarevu), cak i Lav Premium nije los. A sto se tice ovih "socijalnih" piva tipa Merak, Carsko, Moravsko itd. isto nisam gadljiv, samo da je dobro ohladjeno.
 
Uglavnom sva piva koje pijemo su od kukuruzne krupice, jecmenog slada i hmelja ima samo na etiketi gde pise "Sastav"
 
Prosle godine mi rodjak bio u Nirnbergu, i donese mi jedno 10 vrsta piva koja se proizvode u lokalnim pivarama u Nirnbergu i okolini...............Tek sam sad svestan kakve pomije od piva mi pijemo ovde, nasa piva ni ne mogu da primirisu ovim pivima sto si ti meni doneo."

........................ nijedno uvozno pivo iz Nemačke, čak ni ono najjeftnije nema kukuruznu krupicu u sebi....................

.....................Nezvanično, četvrtina svog alkohola u pivima u Srbiji zapravo dolazi iz kukuruza, a ne iz ječma.............

............................ na mnogim pivima ne piše da sadrže krupicu, već samo da "sadrže proizvode od ječma"....................


Istina o pivu u Srbiji


 
........................ nijedno uvozno pivo iz Nemačke, čak ni ono najjeftnije nema kukuruznu krupicu u sebi....................

.....................Nezvanično, četvrtina svog alkohola u pivima u Srbiji zapravo dolazi iz kukuruza, a ne iz ječma.............

............................ na mnogim pivima ne piše da sadrže krupicu, već samo da "sadrže proizvode od ječma"....................


Istina o pivu u Srbiji



Druze nisi ti mene razumeo, to pivo sto sam pio se proizvodi za lokalne potrebe nije uvozno, jer se uopste ne izvozi. U Nemackoj svako selo ima svoju lokalnu pivaru, i kao sto je tradicija kod nas da skoro svaka kuca ima kazan za rakiju, tako je i kod njih da svako selo ima pivaru i za lokalno stanovnistvo proizvodi preko cele godine.


Da li je pio neko psenicno pivo?
Pio sam Zajecarac, i nemacki Pauliner, to su ta takozvana mutna piva. Ja licno nisam ljubitelj tih piva, a nisam ni ljubitelj crnog piva. Jedino crno pivo koje sam voleo da pijem je nase lokalno Porter koje je proizvodila zrenjaninska pivara dok nisu dobili katanac.
 
U zadnje vreme od kako je Valjevsku pivaru kupio vlasnik ZZ Trlica i njegov ortak Blizanjac, su poradili na pivu i znacajno su promenili recept, sada je pivo osetno sladje i prilicno je pitko.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
U zadnje vreme od kako je Valjevsku pivaru kupio vlasnik ZZ Trlica i njegov ortak Blizanjac, su poradili na pivu i znacajno su promenili recept, sada je pivo osetno sladje i prilicno je pitko.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Pre par godina sam dobio informaciju da Valjevska pivara je zdrzala staru tradiciju proizvodnje jer nije bila privatizovana, i stvarno je jedno od lepsih piva koje sam pio. Kod nas je veoma retko, ali svaki put kada sam letovao u banju Vrujci samo sam Valjevsko pio.
 
Prosle godine pocetkom jeseni je privatizovana, prpdata je za 7 miliona evra...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Druze nisi ti mene razumeo, to pivo sto sam pio se proizvodi za lokalne potrebe nije uvozno, jer se uopste ne izvozi...................................
Bilo da se izvozi ili ne sve jedno je , koriscenje kukuruzne krupice u proizvodnji piva je zakonom zabranjeno u Nemackoj i Ceskoj .

Kukuruzna krupica znatno ubrzava i pojeftinjuje proizvodnju piva ali na zalost utice i na kvalitet i ukus istog .

Ali sustina je u tome da jeftina piva, koja sadrze, KUKURUZNU KRUPICU i EKSTRAKT HMELJA, nisu zdrava, niti ukusna, kao prava piva proizvedena na tradicionlni nacin...
Jbga , za 50-tak dindzi i ne mozemo ocekivati neki bog-zna kakav kvalitet

Da li je pio neko psenicno pivo?

poodavno sam ga probao ( bas kada je izaslo ) i bilo mi je grozno .
 
Poslednja izmena:
Cena našeg piva za široku potrošnju od 50+ dinara je previsoka u odnosu na cene u Nemačkoj.
Imate dosta pakovanja od 10 boca za oko 3€. Naša domaća piva nebi smela biti skuplja od 20-30 din. Ali valda kao i što imamo najskuplje gorivo, tako radi akciza moramo piti i skupo socijalno pivo..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ma ajde sta ti znas, tu je cika laza monah da te prosvetli 😂
U lokalnoj kafani od "lupam" 50 posetilaca, nas dvojica pijemo Jelen, jer mi odgovara gorci ukus a ne sladunjav. Al u sustini sve su to krs piva koja ne bi trebala da kostaju vise od 20dindzi. Zato dajem prednos svakom kraft pivu jer ne mogu da se porede, jes da su im nagruvane cene ali njima kao i nama naj manje ostane u toj celoj prici.
 
Nazad
Vrh