Kverneland plugovi

Posto sam se licno uverio s godinama da vecina(90%) poljoprivrednika kod mene u selu i okruzenju uopste nezna sta je radni zahvat pluga,gde se meri colaza na plugu,koliki je col,zasto plug postoji sa vise brazdi itd.necu dalje komentarisati.Svi znaju za IMT 755,756,757 i tu je kraj.
 
Znaci komso zato ti trazis obrtaca.Jos da kupis neku ljutu masinu od 100 konja i trobrazni obrtac:osmeh:I nije neka investicija:osmeh:
 
ovaj plug nema zagusenja, razmak pl. tela 110cm, daske ne znam koji model

sxkmqh.jpg
 
Trebao bi da menjas ovu prvu dasku , da ti ne stvara nepotrebno opterecenje.
 
Ne stvara ovaj prekid daske posebno vece optereceje jer je prednji deo sastava stariji od zadnjeg pa zamlja klizi lakse . Svidja mi se kada neko prilagodi sadasnjim potrebama stare proverene stvari i resi dodano nastale probleme tipa gusenje itd . Sa ovim plugom je dobio plug dosta velikog zahvata koji se izuzetno lako vuce, ne gusi u kukuruzistu zadovoljavajuce jacine tela pluga za male novce . Vlasniku skidam kapu .
 
Lalo vidim da menjaš plug za veći.koji je razlog konkretno. Ja sam hteo takav ali nisam našao.Kod mene bi bio idealan jer je dosta teška zemlja.
 
Razlog je taj sto hocu 4 ili jos bolje 3+1, je u polje moze ici sa 4*35, u rit bi isao sa 4*30 ili 3*35-3*40. Ja nikad nisam ovim smanjivao zahvat zbog traktora, vuce on, vec zbog pluga.
 
Pa ima i onih malo laksih koji su za manje traktore. Orao sam nekoliko dana sa mojim bez tegova na traktoru i kada sam prelazio brazdu dizao je prednji kraj traktora. Ovaj moj je dugacak kao petobrazdni jer je prva glava tacno na toj daljini od traktora kao kod normalnog pluga ( koji nema autoreset ) druga glava.
 
Nazad
Vrh