Kverneland plugovi

Prosle jeseni je poceo da me zeza tocak od pluga. Desava se da ostane neokrenut. Nesto smo muljali i dopunjavali cilindar sa uljem ali nista nismo postigli. Da li neko zna kakvo se ulje sipa u taj cilindar ( mislim na gustinu ulja ) ?
 
jel može neko da mi kaže koja je visina i razmak od glave do glave za Kverneland VD 85 3 brazde
unapred hvala:ppozdrav:
Ove jeseni sam ja uzeo Kvernelanda sa oznakom VD 93, i razmak od tačke jedne glave do tačke druge je tačno 93cm što navodi da bi tom plugu trebalo biti 85cm, visina je 70 cm i to je isto na svim plugovima serije VD, karakteristično za ove plugove da su izuzetno laki za vući, predvidjeno je 25 Ks po plužnom telu, ja imam daske 8 i one rade dobro do 30cm dubine, jako je fin na podešavanju naspram vogela pre njega što sam imao gde sam topling okrenu ceo krug ovde je dovoljna trećina pa da se vidi na oranju.
 
Prosle jeseni je poceo da me zeza tocak od pluga. Desava se da ostane neokrenut. Nesto smo muljali i dopunjavali cilindar sa uljem ali nista nismo postigli. Da li neko zna kakvo se ulje sipa u taj cilindar ( mislim na gustinu ulja ) ?

Mozda grijesim, ali zar cilindar na tocku na sluzu samo kao ublazivac udarca? Tocak se treba okretati pod svojom tezinom, i najprije ga probaj podici sam (nije valjda toliko tezak) i to sa skinutim cilindrom, pa ces vidjeti jel zeza osovina oko koje se tocak okrece, ili je bas do cilindra. U biti, okreni plug do pola, pa neces morati dizati tocak, moci ces ga cimali lijevo desno, pa vidi gdje zapinje, ali kako rece, mislim da nije do cilindra, jer sam vidjao slika da se tockove nekad zaglavljuju od blata i nepodmazivanja "okretista"...
 
gde da kupim gumu spoljnu 200/60-14.5 za kverneland plug?...hvala

probaš neku standardniju npr 205 60 15 možda paše a ima kod vulkanizera polovnih brdo
jedino dali auto guma može da izdrži to opterećenje
ta dimenzija 14.5 je najbitnija a ostale širina i profil mogu i malo da variraju
 
probaš neku standardniju npr 205 60 15 možda paše a ima kod vulkanizera polovnih brdo
jedino dali auto guma može da izdrži to opterećenje
ta dimenzija 14.5 je najbitnija a ostale širina i profil mogu i malo da variraju


ne moze se na felnu 14.5 staviti guma koja ide na felnu 15. Takva guma kosta 400 - 500 eura zato sto je ne proizvodi barum, stomil i ostali proizvodjaci cije su gume jeftinije
 
A zasto u nekoj nedodjiji,pa ako zivis u Novom Beceju mislis da si u centru sveta.Svako zivi gde moze pa makar to bilo i severnom polu.
 
ne moze se na felnu 14.5 staviti guma koja ide na felnu 15. Takva guma kosta 400 - 500 eura zato sto je ne proizvodi barum, stomil i ostali proizvodjaci cije su gume jeftinije

znam druže ali neka proba
ako je mera u colima 0.5 je 1.25mm a to je složićeš se zanemarlivo osim ako ta guma nema neki poseban obruč
 
Nazad
Vrh