Kverneland plugovi

Komso, samo opusteno :).... Jel ima negde na prodaju dvobrazni Kvernelad obrtac 12 coli zahvata ?
Komso,tesko,slabo pratim obrtace.Jel mora bas kverneland ili moze i nesto drugo.

---------- Poruka napisana u 19:33 ---------- Prethodna poruka je at 19:29 ----------

A sto se ti palis,ako neznas koja je pozadina price?
Zato sto nas ima puno koji nezivimo u velikim mestima.Kod mene ko god da je dosao iz nekog veceg mesta rekao mi je da zivim na kraj sveta,sve sama gospoda.E zato pisem zato sto nas ima na ovom forumu sa svih strana Srbije.:ppozdrav:Necemo u OFF
 
dobar je to plug,imam 4 brazde ravnjak,pozdravljam sve ucesnike,treba mi pomoc ,gde se moze nabaviti vucna osovina pluga:haha:
 
Poslednja izmena:
sad sam zvao ovoga ali za kabinu iza pluga.prodana:sta:
Kabina je bila 800eura i to polupana.Po meni je to jaka lova.

---------- Poruka napisana u 01:01 ---------- Prethodna poruka je at 00:59 ----------

PA ne mora bas Kverneland, razmisljao sam mozda da uzmem dvobraznog obrtaca, pa sad gledam ima li ih i kakve su cene
Nesto se ranije komentarisalo ovde da je problem obrtac na IMT azdaje manje od 100konja.Nisam probo pa neznam u praksi kako ide.
 
Ma neki problem oko obrtanja.Sad neznam tacno posto me obrtaci slabo interesovali.Zar ti nije bolje da uzmes neki ravnjak trobrazni.Brze ces da zavrsavas posao.
 
Pa oranje,kod nas su vecinom manje njive pa nema toliko potrebe za obrtacima.Ko ima 2-3 hektara u komadu to je pun pogodak.E sad ko ima vise da se nevrti u krug sa ravnjakom to je OK.
 
Pa baš se sa obtačem kolko tolko brže završi, a pogotovo je dobar za manje njive i neprvilnog oblika ,ne razmišljaš dal će razor izaći ravan,samo kreneš od jednog kraja i slažeš.Jedini nedostatak obrtača je što je skuplji , a uglavnom ako traktor može da ore sa npr dvobraznim onda može i da nosi 2br obrtač.
 
Pa valjda se brze uzore sa trobraznim 3x10-12coli,nego sa dvobraznim(ravnjakom ili obrtacem) 2x12coli.
 
Mirko, usporedba ti ne stoji... A i koliko znam da se u oranju ne gleda brzina rada vec kvaliteta odradjenog posla.
 
Pa probao sam naravno,sa ravnjacima.Normalno da se brze uzore sa trobraznim 3x12 nego sa dvobraznim 2x12 na neku dubinu od 25cm.A ako je obrtac 2x12 kako moze brze da odradi posao od ravnjaka 3x12,kad je na 2x12 manji zahvat.Uz naravno adekvatan traktor od 70 konja.
 
Nazad
Vrh