Kverneland plugovi

Ima i moj komšija isti kao na slici.Ide u paru sa IMT 5106,ore odlično.
 
Tako je...

Ali u svakom slucaju PLAMENOV dio i neki tamo "lijevi" od nekog kovaca je razlika kao original i plamen, ako ne jos i veca...

Pitam na standu kovaca jednog proljetos jel imaju one deflektore za IMT, treba mi 3 komada. kaze imaju, pitam jel ih kale, kaze JOK, samo ispresamo, obradimo, farbamo i to je to... Uzeo sam tri komada svejedno i kad je malo jaca zemlja ispravljaju se deflektori...

Original je ipak original, ali kad je za prave plugove potrosni materijal skup...


I u PLAMENU igraju cudnu igru... gledam ja daske za IMT 14"-16" i za vogela 12"-14"-16"... imt daska je veca, ima vise rupa na sebi i kosta manje nego daska za vogela koja je i manja i manje rupa ima na sebi... kazu mi da je isti materijal, al posto je ova za vogela, mora biti skuplja?!?
Druze razmisljaj u pravcu da ako oni rade za vogel-da mozda neki procenat cene delova moraju dati u "prave" ruke...a cena daske je u stvari identicna.
 
ima li neko ovakav plug
24ymibc.jpg

ja sam probao taj plug jako se lako vuce i jako lepo zorava, ali je za plice oranje, i malo se uvija treca brazda, bio je bez pretpluznjaka i tocka a radio je kao sat.mogu da zamislim kako radi kada ima sve to.
 
Ne verujem da će prodavati jer radi sa njim.Koliko sam video ne ore plitko a zaorava ne tarupanu kuruzovinu bez problema.Platio ga je oko 600 eura.
 
pa zar se on ne gusi nema kod njega puno prostora od brazde do brazde
ja sam mislio da on tesko zaorava kukuruzovinu a sad kad ti kazes da ore i dublje i da dobro zaorava
imam i ja u ponudi 4x14" ravnjak razmak 80 cm klirens 72 cm ima dobre daske bas su ocuvane 1000 evra covjek trazi po meni nije puno ako moze da zaore kukuruzovinu da valja
 
@MONTOYA: Imao sam takav plug 3x12". Najviše ga je vukao MTZ-892. Probali smo sa njim orati i u agregatu sa MTZ-820 i išlo je odlično, a taj kolega (čija je 820-ka) nije mogao vjerovati kolko se taj moj Kverneland lakše vuče od njegovog Eberhardt-a (isto 3x12", ista klasa plugova). Moj nije imao pretplužnjake niti povišenja dasaka. Najljepše je radio do dubine od 27-28 cm, dublje od toga, ako ima puno mase nije ju mogao najbolje zaorati. Sad sa njim ore čovjek sa Ursusom 4514 (66 ks, 4x4) i kaže mi da je zadovoljan kako ide. Dakle to je plug koji se vrlo lagano vuče i stvarno lijepo slaže brazdu.
 
Drugar moj je imao takav plug 3x30 ali ga je zato sto mu je bio 'mali'. Inace, 577 DV ga je vukao uvek 1. brzom na 25-27cm dubine i kaze da je sa tim plugom najmanje potrosio goriva. Za ovo 'mali' me ne pitajte nista posto je to njegovo objasnjenje.
 
ja sam probao sa tri pluzna tela od po30 cm kazem da nije za duboko jer nam se treca brazda uvijala inace mogao je da ide duboko, i da dobro zaorava, vukao sam ga sa ursusom c-360, ivukao ga je , covek koji je pored nas radio sa vogelom i rusom nije mogao da veruje pa je probao kod nas on da ore, pa je pitao da mi probamo kod njega, da nije razlika u otporu zemljista, medjutim sve isto,a ursus ga vuce?nisam ga uzeo samo zbog te trece brazde koja se uvijala u stvari uvijao se taj deo od grede do panja.
 
ja sam probao sa tri pluzna tela od po30 cm kazem da nije za duboko jer nam se treca brazda uvijala inace mogao je da ide duboko, i da dobro zaorava, vukao sam ga sa ursusom c-360, ivukao ga je , covek koji je pored nas radio sa vogelom i rusom nije mogao da veruje pa je probao kod nas on da ore, pa je pitao da mi probamo kod njega, da nije razlika u otporu zemljista, medjutim sve isto,a ursus ga vuce?

nisam ga uzeo samo zbog te trece brazde koja se uvijala u stvari uvijao se taj deo od grede do panja.



Pa si se uplasio da ce se polomiti :osmeh:........e pa ne lomi se to tek tako.
 
Pozdrav ljudi , a kakvi su Kyllingstad plugovi?? jesu to stari Kverneland ili nesto drugo? imam ponudu za jedan 4 stelujuce glave 10,12,14,16 coli a nikad nisam ni cuo za ovu marku. Pa ako moze neki savet.
 
No čija, to je moje čudo od traktora.

---------- Poruka napisana u 21:45 ---------- Prethodna poruka je at 21:40 ----------

Evo ga u radu
 
Nazad
Vrh