Kupus -- opšta tema

Zna li neko sta da radim sa kupusom kod kog su listovi sve 'izgrickani', a ne znam sta je u pitanju, koji li je to insekt, buba...Ima li nesto prirodno cim bi se kupus isprskao ? Izgrickani deovi su u obliku sitnih krugova.
 
Zna li neko sta da radim sa kupusom kod kog su listovi sve 'izgrickani', a ne znam sta je u pitanju, koji li je to insekt, buba...Ima li nesto prirodno cim bi se kupus isprskao ? Izgrickani deovi su u obliku sitnih krugova.
Verovatno buvač,poprskajte sa Nurell D ili slicnim sredstvom. Vidite u poljoapoteci.
 
Poštovane kolege!
Kupus Bravo je u pitanju. Zašto tera po 3-4 izdanka? Na njivi sam mislio da je zec pregrizao sredinu, ali ima toga i kući u bašti, gde sam siguran da nema zeca.....?
 
Hvala na odgovoru! I ja sumnjam na seme. mada sam skupo platio, misleći da je vrhunsko seme.
Ovo je Clause. Koje da kupim sledeće godine?
Није до семена као семена него су ти врв увалили старо или препаковано семе. Када купујемо,увјек купујемо директ у Де или Холандији.
 
Herbicid Galera super, koji se koristi u uljanoj rečici, da li se moze koristiti u kupusu, da li je neko probao? Lontrel sam probao i moze, kupus ga lagano podnese.
 
Može saditi kupus ko god hoće. Velike teško to da zanima kada je radni sat došao do 500dinara.... Takođe bez sistema za navodnjavanje ne vredi ni pokušavati..... A neki amater početnik sa 10-20-30kj zemlje što obrađuje, jednostavno nema sada da ulupa 10-12k€ u sistem za navodnjavanje, bunar sadilica. + što 101% nema mehanizaciju da spremi sada ovako suvu zemlju posle ječma/pšenice.... A sigurno je nije ostavio praznu.... Tako da ne mora da znači da će ga seći....
Izgleda da ipak i pocetnici koji imaju svoj tifon, sadilicu, rasadnik, njivu spremnu za sadnju i sve ostalo sto je potrebno za proizvodnju seku kupus..
01a02d895e2821b8d913ce9bdbec1ae5.jpg
b749bf962deec15731de8004d727c091.jpg
6dd99036bc73148b3d44a0dd2278ae3c.jpg
d4dd6b4196a317e2fb1eb5e8c9e531ca.jpg


Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
@Savic83 Uz dužno poštovanje. Daleko je to još od kupusa. Treba tu još vremena i vremena da bude glavica. Mi naš sečemo i ribamo za prodaju uveliko. Dok tvoj dođe taman za seču, moj će uveliko već biti na dnu brazde. :)
 
2-3 kg po glavici cemu vise da raste nema potrebe.. Ovo je slikano pre 10 dana

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
7f113da1fe6d107212abf63dda3e31f5.jpg
d3b933db82ee5e301393876e6e106ef7.jpg
 
Da li je neko probao direktmu setvu kupusa? Nailazim na internetu da su radjeni ogledi, i da su rezultati dobri, ali ne mogu nista konkretno naci!
Ја сам данас први пут посејао оглед за своје потребе. Сутра би требало да опрскам Рафалом али из искуства знам да је више него скроман. Друга ствар је не знам како да га одбраним летос од скакаваца. Бар 3 врсте се појаве преко лета у задње 3-4 године.
 
Ipak sam posejao za rasad u plastenik. Hibrid Bravo, 42500 komada sam stavio za 1,25 kj. Valjda cu imati dovoljno, planirao sam na 70x30 cm da idem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh