Kupina 2015.Cena,radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa prskaj sad tako,ovo je normalna godina,ali pazi na inskekte i crve da ti ne zaviju list.mozda i malo prehrane preko lista i kad je dobra godina,sta mislis?cisto da list bude malo bolji jer ce bolje da napreduje biljka
 
Ono je program zastite,a ne prihrane.Ne znam kakva najezda buba moze da se pojavi kad je vecina skinuta mineralnim uljem.Sve sto doleti za mesec dana ne moze da se razmnozi u nekom znacajnijem broju.
 
Pa nije bas isto,Teatar plus sadrzi i Difenokonazol,fungicid iz grupe Triazola koji su u stvari lek za zutu rdju.Propikonazol iz Tilta ,ili Presinga je najdelotvorniji,ali sme samo dva puta da se koristi u jednoj godini.Plavi kamen,krec itd su kontaktni i pomazu samo pre ostvarene zaraze.
Ne znam sta je cudno,od pocetka listanja do faze jasno izdvajanje cvetova ima oko mesec dana,U normalnoj godini i ne treba cesce prskanje

Slažem se za teatar plus,ostala tri preparata su isto. Čisto sam hteo da pomognem ljudima da lakše pronađu sredstvo da se ne vežu samo za jedno
 
Slažem se za teatar plus,ostala tri preparata su isto. Čisto sam hteo da pomognem ljudima da lakše pronađu sredstvo da se ne vežu samo za jedno

Pa jeste tako,Teatar plus je 3 puta jeftiniji od Promese,jedino sto nije cist,pa nije pozeljno prskati u cvetanju,a li zato pre cvetanja i posle berbe mu ne fali nista,samo se malo pojaca doza,ako kvadrisa ide 0,75l teatar plus ide cela litra


alen 1972 sto se tice lastara LOh Nes zakini najvece do pocetka cvetanja,oni koji budu tad 10-15 cm ostavi
 
zdravo ,imam kupinu cacanku ,pocetnik sam u kupinarstvu ,uzeo sam fungicid tilt 250 ec,insekticid nurelle d,i folijarnu prihranu slavol vvl...pa me interesuje vase misljenje...hvala
 
Pa jeste tako,Teatar plus je 3 puta jeftiniji od Promese,jedino sto nije cist,pa nije pozeljno prskati u cvetanju,a li zato pre cvetanja i posle berbe mu ne fali nista,samo se malo pojaca doza,ako kvadrisa ide 0,75l teatar plus ide cela litra


alen 1972 sto se tice lastara LOh Nes zakini najvece do pocetka cvetanja,oni koji budu tad 10-15 cm ostavi
Ja danas pokidao sve i vise nista da ne diram sto se tice novih lastara?
 
ja mislim da bi ti trebao da se javis institutu da te stave u knjige,to je povrsina ako je sadjeno na 3 metra malo vise od 20 ari,a imas svake godine prinos veci od 5 tona.
 
Igore sto mene pitas,pitaj ovog clana sto je napisao da mu toliko radja.:ppozdrav:
Svasta covek moze da procita
20 kg po metru duznom
Veoma zanimljivo
 
Nije nemoguće,ja sam prosle godine na 360 kućica-sadnica ,na rastojanju 2,5m-1,3m,imao 6500kg,prosek 18kg po kucici,čačanke naravno.
 
e pa mogu i diplomu da vam slikam sa sajma poljoprivrede kao rekorder u proizvodnji kupine i to sorte Dirksen doduse 93/94 godine. Moja porodica kupinu gaji od 1985 godine do danas. kupina je sadjena na 0.5 metara i iz korena se vezuju 2,sistem kap po kap je i sada ukljucen,stajnjak svake trece godine,4 prihrane vestackim djubrivom i svake druge godine Italpolina 4-4-4, 2 prihrane preko lista,sekvenca,quadris i ridomil su obavezni u kupini. e sad,imam mini hladnjacicu za svoje potrebe i da mi nije nje,ne bih imao racuna da sve ovo radim i ulazem ovoliko na otkupnoj ceni od recimo 55 dinara koliko je bila prosle godine u mom kraju. Nemojte biti sigurni da ne moze da bude i veci prinos cacanke. sto se trulezi tice jedini preparat koji moze da stopira trulez koja je vec nastala je Teldor a svi ostali su preventiva

- - - - - - - - - -

Jel to neka istocno- kineska sorta?:ppozdrav:

aha zar nisi cuo za nju,kockasti plodovi da se bolje upakuju u gajbicu:haha:

- - - - - - - - - -

Igore sto mene pitas,pitaj ovog clana sto je napisao da mu toliko radja.:ppozdrav:
Svasta covek moze da procita
20 kg po metru duznom
Veoma zanimljivo

i treba da procitas,zato i sluzi ovaj forum,da se obrazuju oni koji ne znaju. ja ne znam puno o polci pa pitam u odeljku za to predvidjenom
 
Kod mene ove godine zuta rdja u neverovatnoj kolicini,prskao 2 puta, prvi put Antrakol, topas , armada i fastak, a drugi put tilt ,mankozeb i fastak i naravno prihrane u oba puta. Mislim da sam je zaustavio . Sto se tice prinosa najveca kolicina koju sam imao bila je 16.5 kg po sadnici , odnosno 18 tona na 1090 cokota ili ti sadnica.Prosle godine 15.5 tona,a ove godine ako bude 9 tona bicu presrecan.
 
Zuta rdja ove godine je krenula kao nikada,do sada je nikad nije bilo na cacanci ali sad je ima i na njoj,mada akord plus i tilt resavaju problem. Najveci prinos cacanke je bio 15.5kg po korenu,a tornfri 10.4kg. Imam 180 korenova cacanke,i 360 korenova tornfrija na njivi povrsine 15 ari,i kad uhvatim prosek 10+kg po korenu ja sam zadovoljan.
 
Pa imao sam i ja jedne godine 25560 kg na 1340 sadnica,doduse kod mene je 1,5x 3 metra rastojanje,ali samo te jedne godine i tad su svi imali tako veliki rod.
 
sto manje lastara iz jednog korena to daje bolji prinos i manje ga opterecuje, zaperke na kupini skidam 2 puta i treci ih proredim. rekoh da mi je kupina na pola metra i da vezujem 2 iz korena a redovi su 3 metra razmaka. U Valjevu sam takodje cuo da ima zute rdje na cacanci,u Arilju za sada ne,a oni koji jos imaju dirksen ostali su bez kore takoreci,sva je u ranama od rdje i pocinje da pusta prah po listu.

- - - - - - - - - -

slike kupine od prosle godine










 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh