Kupina 2015.Cena,radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Boyla

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2013
Poruka
447
Šta se dešava sa kupinarima, jeste li još na godišnjem odmoru? Da li je kupina promrzla samo u mom kraju , niko o tome ne pise a cuo sam da je ima mrzle i u drugim krajevima?

tipsarevicn

Član
Učlanjen(a)
15 Jul 2012
Poruka
43
I kod nas su sarenolike,mada je cacanka nesto bolja. Ima posledica velike kolicine vode a ponegde i grada od prosle godine,a ima i izmrzavanja,mada ja bih rekao da su vise problema napravili kasni jutarnji mrazevi i slana kojih je bilo pre 15-20 dana. Moje i nisu toliko lose,mada bice nesto manji rod nego proslogodisnji.

goran_75

Član
Učlanjen(a)
16 Jul 2009
Poruka
76

jesu li ovo posledice mraza ???
Imaju ove stabljike usi ali ne vjerujem da ce izlistati.pozz

Poslednja izmena od urednika:

Markonator

Novajlija
Učlanjen(a)
13 Maj 2013
Poruka
711
Goran 75
Vecim delom je do ljubicaste pegavosti,tj didimele.Mozda i mraz ima manji udeo
Jel si je tretirao fungicidom?

tipsarevicn

Član
Učlanjen(a)
15 Jul 2012
Poruka
43
Ljubicasta pegavost je glavni razlog verovatno,a mraz ih je dokrajcio,a rekao bih po ovoj drugoj slici da je zakacio mraz i kad su vec bile krenule?

milrek76

Član
Učlanjen(a)
15 Jun 2014
Poruka
117
Jesenas sam posadio, 10-ak ari kupina, planiram bagremove stubove, na kom razmaku se postavljaju stubovi?Redovi su mi po 20 metara

igor19350

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Jul 2014
Poruka
17
Zutih listova ima i u mom kupinjaku,to je od slane koja je bila pre jedno desetak dana kod nas pored Timoka!

Jelena M.

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2014
Poruka
98
A kod nas se u svim kupinjacima u selu pojavila žuta rđa, imali smo vanredno prskanje i kod mnogih nije uspelo, kao i kod nas iza kuće, moramo ponoviti sutra.
Juče smo počupali lastare, većina metar dugački.
Malina je ovde prilično loša, sem mlade maline, kupina je uglavnom u redu. Kod nas iza kuće je ok, nije kao prošle godine, ali je solidna, a u velikoj njivi je nikad bolja.
Petnaest godina kupinarstva (dobro, za Xsala, meni tek osma godina), i svaki put različiti problemi, situacije, izazovi... Napisa neko skoro da je zanimljivo raditi kupinu, jeste- zabavi nigde kraja... ::namigivanje::

Jelena M.

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2014
Poruka
98
Tilt preventivno po programu zaštite, teatar plus kad se pojavila, danas opet tiltom tamo gde teatar nije delovao.

- - - - - - - - - -

[/URL][/IMG]

kiminis

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2014
Poruka
81
Pozdrav svima. Iz Galenike su me savetovali da protiv zute rdje i ljubicaste pegavosti prskam prvo PROMESOM a da za sedam dana ponovim kombinacijom AKORD + PEHAR, u pitanju je CACANKA .

dejants

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2013
Poruka
321
Promesa,quadris,teatar plus,queen je jedno te isto (azoksistrobin). Sastav preparata je isti, samo je naziv i proizvođač drugi i naravno cena.

slavisa0101

Član
Učlanjen(a)
18 Jul 2013
Poruka
798
zuta rdja se pojavila i kod nas,prskao sam presingom ZUPA i adama ne znam ciji je to tacno preparat ali koliko vidim nema pomoci,danas je bilo plavi kamen i krec

- - - - - - - - - -

Tilt preventivno po programu zaštite, teatar plus kad se pojavila, danas opet tiltom tamo gde teatar nije delovao.

- - - - - - - - - -

[/URL][/IMG]
po ovome ima prskanje u pocetku listanja pa tek pred jasno izdvajanje cvetanja sto mislim da nema veze sa praksom ni u dobrim godinama

xsale

Moderator
Učlanjen(a)
8 Maj 2010
Poruka
1.811
Promesa,quadris,teatar plus,queen je jedno te isto (azoksistrobin). Sastav preparata je isti, samo je naziv i proizvođač drugi i naravno cena.

Pa nije bas isto,Teatar plus sadrzi i Difenokonazol,fungicid iz grupe Triazola koji su u stvari lek za zutu rdju.Propikonazol iz Tilta ,ili Presinga je najdelotvorniji,ali sme samo dva puta da se koristi u jednoj godini.Plavi kamen,krec itd su kontaktni i pomazu samo pre ostvarene zaraze.
Ne znam sta je cudno,od pocetka listanja do faze jasno izdvajanje cvetova ima oko mesec dana,U normalnoj godini i ne treba cesce prskanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh