Kunići mešane rase za svoju potrebu

Ja opario n.belu zenkicu sa beckog plavog muzjaka i dobio 10 mali a svi su bele jbg i ja mislio da ce biti baren neki plavi al su svi beli

Ako si dobio sve bele, taj mužjak nije čist bečki plavi. ;)
Bela boja je recesivna i parenjem belog kunića (tu pretpostavljamo da su mu i preci beli, tj. da nema predaka koji su druge boje) sa kunićima u boji (koji takođe imaju sve pretke u toj boji) uvek se dobija kunić u boji u F1 generaciji. Tek u F2 generaciji se mogu dobiti beli kunići. A parenjem čiste plave i čiste bele boje se u F1 generaciji dobijaju kunići crne boje.

var%202.jpg


http://www.zjb-croata.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=26&Itemid=36
 
Pozdrav kunicari.
:)
Nov sam sto se tice ovoga, pa samim tim imam i jedan problem.
pa ako moze savet ili sugestija.
Zeceve koje imam su od letosnjeg kotila.
Svi su veliki sugurno preko 2-3kg.
Desavami se otprilike da jednom nedeljno da ugine po jedan.
Uvece kad ih hranim, svi su veseli i jedu svi.
A ujutru nadjem jednog mrtvog.
sta bi moglo to da bude?
 
Poslednja izmena od urednika:
Po tome kako si opisao problem koji imas skoro sigurno je u pitanju nepravilna ishrana,na slikama se vidi da im dajes kupus pa bi bilo dobro da to izbacis uzrok moze biti i losa budjava detelina ili bilo koja druga neispravna hrana[zitarice granule]
 
Da znas da moze da bude to u pitanju..
Posto se kod nas nezna ko hrani zeceve...
Svako ko prodje pored njih da im po nesto...
I uvek imaju hranu na pretek, ne mogu da pojedu kolko im se daje.

Razmisljao sam zato dal moze i da bude u pitanju da slogiraju ako su mnogo debeli..
 
Poslednja izmena od urednika:
Moze biti uzrok vise faktora a da se ne primeti na vreme.Losa ishrana,preterana,ako su siti a dodje do jurnjave i tuce moze doci do stomacnih problema.naduva ,zatvora,uvrtanje creva itd.
 
Ja mojima dajem kupus i nikada nisam imao ni najmanjih problema.. tako da neverujem ja da je od toga..
 
Izbacicu zelenis iz ishrane pa da vidim dal ce i tada da crkavaju.. Samo mleveno zito i kukuruz i koncentrat za kunice..
 
Vise oni vole zito u zrnu, nego mleveno. Zapravo, sve vise vole u zrnu, nego mleveno. ;)
 
Ja sam pre drzao kunice, nemam pojma koaj je rasa, neka mesavina jeste ali nisu puni veliki, orijace slabo ko drzi, kada sam ih drzao imao sam jednu crnu zenku i jednu belu, a muzjak je bio zeleni i nisam im nikad pravio kaveze, to sam sve rasprodao prosle godine ali sad me ponovo vuce da ih nabavim i da napravim neki kavez za njih
 
Probao sam pariti kalifornijsku ženku i mužjaka bečkog plavog i evo dobio sam leglo prije 6 dana da vidim što če ispasti i dali če brzo napredovati:ppozdrav:
 
Biće svi crni, to se dobija parenjem čiste bele i čiste plave boje (kad kažem čiste, mislim da su svi preci te boje), nego me zanimalo šta se dobije parenjem sa kalifornijiskim, pošto oni imaju crne uši, nos, rep i noge.
 
Ovde je i krzno moglo da se stavi (ko ume) ...ja sam ostavljao na promaji da se susi (utrljano sa solju i projinim brasnom).Osusi se lepo ali ostane kruto...Dva ovakva zekana Pero i napravis zeni okovratnok na bundu.:osmeh::ppozdrav:
 
Kunići koje ja uzgajam za svoje potrebe:mješanci stari 84 dana 4 kom u leglu otac bečki plavi-ženka kalifornijska
attachment.php


Mješanci stari 35 dana 8 kom u leglu otac bečki plavi ženka kalifornijska
attachment.php


Mješanci stari 13 dana 7 kom u leglu otac bečki plavi ženka mješanka

attachment.php


Mješanci stari 55 dana 8 kom u leglu otac bečki plavi ženka mješanka
:ppozdrav:
attachment.php
 
Nazad
Vrh