Kunići mešane rase za svoju potrebu

Vruljanin

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2013
Poruka
262
Pozdav dobro dosao u clansrvo!Lepi mesanci.Kada budem dolazio kod prijatela u Zabalj navraticu da pogledam.Posalji mi br.tel. moj broj je 064 993 8876.pozdrav vidimo se.

LIMUNDO

Član
Učlanjen(a)
5 Jun 2014
Poruka
33
Pozdrav vazi javise kad budes dolazio

063 7044 305
moj broj

Poslednja izmena od urednika:

čuna

Član
Učlanjen(a)
27 Mar 2010
Poruka
87
Jeli možda netko probao pariti kalifornijske kuniće sa panoncima? Ja sam danas pario kalifornijsku ženku sa mužjakom panoncem pa ču vidjeti što če ispasti i kako če napredovati.:ppozdrav:

LIMUNDO

Član
Učlanjen(a)
5 Jun 2014
Poruka
33
Pozdrav za sve imam muzijaka mesanca ima 5 meseci starosti nece da skace an zecicu ima jaja ima sve al ko da je peder

Poslednja izmena:

Pera NS 91

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2012
Poruka
797
Pa verovatno je pod neskim stresom kada nece da skace na zenku(Ako je cista rasa kunica Na primer N Sarac Ili B,Orijas onda treba tek sa 9-12 meseci da pripustas muzjaka prvi put)...Moje misljenje ako imas nekog drugog muzjaka,onda ovog skolni da nemucis i sebe i njega,jer verovano nece raditi kako treba,pa da ne gubis vreme...

LIMUNDO

Član
Učlanjen(a)
5 Jun 2014
Poruka
33
Muzijak je mesnac.

Hvala na savetu jel prodaje neko muzijaka mesanca vazno je samo da nije beo

- - - - - - - - - -

Inace to je taj zec sto nije teo da skace i ja ga danas teo zaklati i dao mu sansu i probam ga oce skakati i on poceo da skace produzio je sebi zivot bice tata

SHONE92

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2012
Poruka
101
LIMUNDO lep zekan....izgleda je namirisao noz pa racuna bolje da skoci nego da ide u kotlic :D :D :D

Vruljanin

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2013
Poruka
262
Limundo!Kada budem dolazio kod prijatelja u Zabalj donecu ti jednog mladog muzjaka nije beo sada ima 2.meseca starosti.cucemo se,pozdrav.

Zaki&zone

Član
Učlanjen(a)
30 Maj 2014
Poruka
105
Taj odgovor ti moze precizno dati Drobac. On uzgaja ovnolike za izlozbe i sigurno zna tu kombinaciju.

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
833
Uzgaja i Zima ovnolike. :)

Nisam imao prilike da ih ukrštam. Ovnoliki su nastali kao rasa za meso, a do danas su očuvali neke od tih karakteristika, kao što su prirast i solidan randman. Nisu kao današnji hibridi, ali su bolji za meso od nekih drugih rasnih kunića. Mislim da ne bi bili loši u kombinaciji ovnoliki mužjak i panon/hajkom ženka.

zima

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2010
Poruka
723
O tome sam razmisljao da uzmem neku panonku pa da je naparim sa ovnolikim. Imam tri muzijaka ovnolikih pa da ih iskoristim, mislim da ce biti brzi prirast. Jedino sad nastaje problem sto ja nevolim ruzne kunice pogotovo jedno uho gore drugo dole ali boze moj navicicemo se.
A o ovnolikim za izlozbe cemo nekom drugom prilikom ::namigivanje::

Milosevic

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2012
Poruka
79
Ja sam ukrstao ovnoliki muzjak X panonska zenka i mladi su ekstra napredovali,dobra je to kombinacija,neces sigurno pogresiti.
sa tri meseca svi preko tri kilograma,hranjeni mesavinom(suncokret,kukuruz,jecam,granule. sve u istoj razmeri) i detelinom.

Poslednja izmena od urednika:
Vrh