Kunići mešane rase za svoju potrebu

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
856
Ja opario n.belu zenkicu sa beckog plavog muzjaka i dobio 10 mali a svi su bele jbg i ja mislio da ce biti baren neki plavi al su svi beli

Ako si dobio sve bele, taj mužjak nije čist bečki plavi. ;)
Bela boja je recesivna i parenjem belog kunića (tu pretpostavljamo da su mu i preci beli, tj. da nema predaka koji su druge boje) sa kunićima u boji (koji takođe imaju sve pretke u toj boji) uvek se dobija kunić u boji u F1 generaciji. Tek u F2 generaciji se mogu dobiti beli kunići. A parenjem čiste plave i čiste bele boje se u F1 generaciji dobijaju kunići crne boje.

http://www.zjb-croata.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=26&Itemid=36

genca

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2013
Poruka
206
Pozdrav kunicari.
:)
Nov sam sto se tice ovoga, pa samim tim imam i jedan problem.
pa ako moze savet ili sugestija.
Zeceve koje imam su od letosnjeg kotila.
Svi su veliki sugurno preko 2-3kg.
Desavami se otprilike da jednom nedeljno da ugine po jedan.
Uvece kad ih hranim, svi su veseli i jedu svi.
A ujutru nadjem jednog mrtvog.
sta bi moglo to da bude?

Poslednja izmena od urednika:

mikash

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2013
Poruka
76
Po tome kako si opisao problem koji imas skoro sigurno je u pitanju nepravilna ishrana,na slikama se vidi da im dajes kupus pa bi bilo dobro da to izbacis uzrok moze biti i losa budjava detelina ili bilo koja druga neispravna hrana[zitarice granule]

genca

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2013
Poruka
206
Da znas da moze da bude to u pitanju..
Posto se kod nas nezna ko hrani zeceve...
Svako ko prodje pored njih da im po nesto...
I uvek imaju hranu na pretek, ne mogu da pojedu kolko im se daje.

Razmisljao sam zato dal moze i da bude u pitanju da slogiraju ako su mnogo debeli..

Poslednja izmena od urednika:

Vruljanin

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2013
Poruka
264
Moze biti uzrok vise faktora a da se ne primeti na vreme.Losa ishrana,preterana,ako su siti a dodje do jurnjave i tuce moze doci do stomacnih problema.naduva ,zatvora,uvrtanje creva itd.

mungosjf

Član
Učlanjen(a)
6 Jul 2013
Poruka
53
Ja mojima dajem kupus i nikada nisam imao ni najmanjih problema.. tako da neverujem ja da je od toga..

genca

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2013
Poruka
206
Izbacicu zelenis iz ishrane pa da vidim dal ce i tada da crkavaju.. Samo mleveno zito i kukuruz i koncentrat za kunice..

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
856
Vise oni vole zito u zrnu, nego mleveno. Zapravo, sve vise vole u zrnu, nego mleveno. ;)

alen1972

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2012
Poruka
2.503
Ja sam pre drzao kunice, nemam pojma koaj je rasa, neka mesavina jeste ali nisu puni veliki, orijace slabo ko drzi, kada sam ih drzao imao sam jednu crnu zenku i jednu belu, a muzjak je bio zeleni i nisam im nikad pravio kaveze, to sam sve rasprodao prosle godine ali sad me ponovo vuce da ih nabavim i da napravim neki kavez za njih

čuna

Član
Učlanjen(a)
27 Mar 2010
Poruka
87
Probao sam pariti kalifornijsku ženku i mužjaka bečkog plavog i evo dobio sam leglo prije 6 dana da vidim što če ispasti i dali če brzo napredovati:ppozdrav:

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
856
Biće svi crni, to se dobija parenjem čiste bele i čiste plave boje (kad kažem čiste, mislim da su svi preci te boje), nego me zanimalo šta se dobije parenjem sa kalifornijiskim, pošto oni imaju crne uši, nos, rep i noge.

crni tekir

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
2.163
Ovde je i krzno moglo da se stavi (ko ume) ...ja sam ostavljao na promaji da se susi (utrljano sa solju i projinim brasnom).Osusi se lepo ali ostane kruto...Dva ovakva zekana Pero i napravis zeni okovratnok na bundu.:osmeh::ppozdrav:

čuna

Član
Učlanjen(a)
27 Mar 2010
Poruka
87
Kunići koje ja uzgajam za svoje potrebe:mješanci stari 84 dana 4 kom u leglu otac bečki plavi-ženka kalifornijska

Mješanci stari 35 dana 8 kom u leglu otac bečki plavi ženka kalifornijska

Mješanci stari 13 dana 7 kom u leglu otac bečki plavi ženka mješanka

Mješanci stari 55 dana 8 kom u leglu otac bečki plavi ženka mješanka
:ppozdrav:

Vrh