Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

szeki-telep je napisao(la):
A kunić na roštilju?Imam odličan recept,moja supruga,inače pravi gurman je to smislila.Jel neko zainteresovan?
Šta čekaš?
 
szeki-telep je napisao(la):
A kunić na roštilju?Imam odličan recept,moja supruga,inače pravi gurman je to smislila.Jel neko zainteresovan?
Najverovatnije nije jos zastitio patent pa nesme da napise da ne bi neko patentirao kao svoj izum.
 
Beli gulas sa suvim grozdem i suvom brusnicom mmmmm.....moze i suva kajsija....
 
Nemoj samo naslove recepata da stavljate! Stavljajte cele recepte!
 
bas....ako dajemo recepte,dajmo cele!da prszimo,kuvamo,dinstamo i pijemo....posle jela....
 
4-5 glavica crnog luka
3-4 cena belog luka
2 babure
2 sargarepe
1 celerov koren
100g suvog grozda
100g brusnice (suve) ili suve kajsije (kako vam volja) a moze i obe
1 zekonja (bez rebarca) nekako me mrzi da glodjem
ZACINI
2 lovorova lista
pratohvat majcine dusice
so
biber
vegeta
PRIPREMA
luk, beli luk i babure sitno iseckati, posoliti i dinstati u maslacu na tihoj vatri. Sargarepe i celer samleti i dodati sa casom vode. Dinstati dok ne omeksa... popiti spricer izmedju inace nece valjati gulas :ppozdrav:
zekonju iseci na kocke iste velicine ubacite u lonac preko povrca, dodati lovorov list i vode da ogrezne. kuvati dok nije na pola meso i zatim dodati suvo voce. Vegetu dodati 5 minuta pre kraja (po ukusu) a biber i majcinu dusicu i jedan cen belog luka (izgnjecenog) dodati kad skidate sa vatre.
PRIJATNO Najbolje ide Vrsacki Muskat Otonel uz i posle jela. :ppozdrav:
 
Evo zeka na roštilju:Zeca(ili bolje dva)istranžirati(bez vrata i rebara,to ide u kis.čorbu)staviti u dublju posudu i začiniti sledećim začinima:korijander,slačica,majčina dušica,biber so,vegeta,samleveni na mlinu za kafu.To su bili suvi začini!Zatim to začinjeno meso prelijemo sa dosta zejtina i čašom belog vina.U to još dodamo iseckanog belog i crnog luka i svež ruzmarin.Odstoji preko noći,Pa upakujmo u alufoliju svaki komad posebno.Palimo roštilj uz neku finu domaću kajsiju ili dunju.Tako u alufoliji se lepo krčka,bari oko pola sata paih raspakujemo i damo joj boju i miris dima sledećih 15-20min.Prijatno i živeli!
Post je spojen: [time]1275940791[/time]
_________________________________________________
dorel je napisao(la):
4-5 glavica crnog luka
3-4 cena belog luka
2 babure
2 sargarepe
1 celerov koren
100g suvog grozda
100g brusnice (suve) ili suve kajsije (kako vam volja) a moze i obe
1 zekonja (bez rebarca) nekako me mrzi da glodjem
ZACINI
2 lovorova lista
pratohvat majcine dusice
so
biber
vegeta
PRIPREMA
luk, beli luk i babure sitno iseckati, posoliti i dinstati u maslacu na tihoj vatri. Sargarepe i celer samleti i dodati sa casom vode. Dinstati dok ne omeksa... popiti spricer izmedju inace nece valjati gulas :ppozdrav:
zekonju iseci na kocke iste velicine ubacite u lonac preko povrca, dodati lovorov list i vode da ogrezne. kuvati dok nije na pola meso i zatim dodati suvo voce. Vegetu dodati 5 minuta pre kraja (po ukusu) a biber i majcinu dusicu i jedan cen belog luka (izgnjecenog) dodati kad skidate sa vatre.
PRIJATNO Najbolje ide Vrsacki Muskat Otonel uz i posle jela. :ppozdrav:
E, ovo mora da se proba,interesantan recept.
 
Sočna zečetina
Sastojci za 8 osoba
sastojci za 8 osoba
1 veći zec
1 šargarepa
2 čena belog luka
100g dimljene slanine
malo origana,bibera,soli
2 listića lovora
prstohvat majorana
2 deci vode
2 deci belog vina
3 supene kašike masti
prilog
500 gr krompira
Priprema

1. Zeca nožem zasecati preveći manje rupice koje puniti-špikovati štapićima šargarepe,slanine i komadićima belog luka.
2. Posoliti zeca sa svih strana,posuti origanom,majoranom ,pobiberiti i stavitiga u vatrostanu činiju u kojoj će se peći.Odozgo staviti listiće lovora.
3. U sud zatim dodati mast i vodu pa staviti u ugrejanu rernu i peći .Povremeno prelivati tečnošću u kojoj se peče.
4. Kada bude polu pečen dodati očišćen krompir isečen na četvrtine,poslagati ga oko zeca da se zajedno peče kako bi upio sve mirise .
5. Kada može da se probode viljuškom doliti belo vino (malo i u gušu za dušu) i peći još par minuta,
izvaditi na dasku za sečenje pa iseči na komade.
6. S lužiti dok je toplo uz svežu zelenu salatu
Špricera na volju.
 
Jel ovo za roštilj malo komplikovano?Niko ne odgovara da mu se sviđa na prvi pogled!Verujte,ukus je isto tako komplikovan ali i fantastičan,može se jesti!!!!!!!A tek špricera piti!?!?
 
Kad probaš!?Možda ćeš ostati bez teksta,Ako ti ne uspe,ja te pozivam na isto kod mene u NS.Ponesi neko lepo vino za šp.
 
[/qu
szeki-telep je napisao(la):
Kad probaš!?Možda ćeš ostati bez teksta,Ako ti ne uspe,ja te pozivam na isto kod mene u NS.Ponesi neko lepo vino za šp.

mityoo zoves da mu napravis razanj a mene da ti pravim kaveze, jesi neki za...... igrac.
 
Momci sa koliko kg vi rešavate zekane. Moj drugar ih lišava kad napune 2-2.5kg jako mlade kaže da je meso mnogo lepše
 
Kod mene se drze do 3 meseca starosti pa koliko imaju, onda su bas za klanje. To je sa tezinom izmedu 3-3,5kg. Sta ima od kunica sa 2kg zive vage. Takvog kunica moj sin sam pojede i pita jer ima jos.
 
ja od rebaraca i ono malo iznutrica kuvam supu.
supa od zeke je kašiku da poližeš.
 
Nazad
Vrh