Kultivatori (špartači)

Pa nesto nemam naviku da se hvalim za bilo koju masinu ovde na forumu (ne kazem da oni koji to rade ne treba, dosta korisnih sugestija ljudi upute) imao sam cetvorednu koju sam dobro prodao I dodao 200evra I kupio remontovanu sestorednu iz Metal Padina. Da nisi mozda ti prodavao svoju cetvorednu, bila je jedna u Indjiji na prodaju na kupujemprodajem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Nisam prodavao.Trebaju mi obe.Moja za soju 6x50cm a ova sto sam uzeo za kuruze😀
 
Kad pravite spartace na preklop de odradjujete plocevinu, ko vam pravi ?
I zaboravio sam da li 10 ili 12mm ? Prosli put sam u NSu ali nikako da opet odem tamo.
 
Jel menjao neko one caure na "palalelogramu" Tupanjac spartacu? Jel prodaju oni to kao rez deo?
 
Ako mislis caure plasticne u metalnim tockovima, 70 din po tocku bilo prosle godine. Imaju i salju brzom postom.
 
Ne u tocku, na bateriji na ona dva mesta gde ima mazalica. Na te caure mislim ali ako salju te od tocka, sto nebi i ove jel.
 
Petnaestak godina, oko 150kj godisnje je oparao. Nije to jos za rashod, nije ni luft strasan al ja volim da je sve utegnuto.Prosle godine sam mu morao menjati vodece tockove, potrosili se.
 
Nemam, rasturio sam jednu bateriju vidim da ima deformacije caure, al mi se cini da su se jos vise deformisale rupe na flahu ispod tih matica.
Ideja je, i novi ti flahovi malo deblji, i nove caure kadcse vec radi.
 


stigao i moj.... sklopivi, nisam ga nikad vidio u radu, nadam se da će biti ok, i još nisam provjerio, jel mogu složiti redove na 45cm
 


stigao i moj.... sklopivi, nisam ga nikad vidio u radu, nadam se da će biti ok, i još nisam provjerio, jel mogu složiti redove na 45cm
Imao sam takvog malog na 50cm,ekstra mašina samo su mi ta livena kućišta pucala. Na njivu smo išli uvek sa rezervnim kućištem inače Rajka ga je vukla 2.pun gas. Prodao sam ga davno negde u Sombor ili okolina.
 
sada imam sijačicu 3 reda, pa ću imati viška tih kučišta, ako ju nesložim još na 5 redi, pa će jedno ostati u rezervi..... sada samo se nadam, da mi ovaj dio gdje se sklapa krilo kultivatora, na to mjesto da neće morati doći baterija s motikama.....a htio bi ga vući s 539
 
Pravio bih spartac na preklop, poznat je sistem plocevine debljine 12mm, dimenzije 200*200mm, u sredini iseci kvadrat 90*90mm, sad gledam od cega sarke da napravim islo bi na osnovnom delu plocevine koji je fiksan da idu s krajeva dve po 50mm a u sredini baterija koja se dize da ima jednu sarku od 100mm. Debljina osovine sarke da je 18-20mm. Da ne placam strugara, nego ako ima neka cev gotova da se ubaci.
 
Nazad
Vrh