Kultivatori (špartači)

Da li je tih 40kg nasumice odredjeno ili toliko stvarno bacas? Da li je vec pre toga nesto baceno u prolece?
 
Da li je tih 40kg nasumice odredjeno ili toliko stvarno bacas? Da li je vec pre toga nesto baceno u prolece?
Nije nasumice, kupio sam 375 kg An da bacim na 7 ha tog kukuruza posejanog na 15,5 cm i oko 2-2,5 ha kukuruza potučenog ledom. Bačeno je jesenas 3x16 200 kg/kj i u proleće 160-170 kg/kj urea.
 
Ne vidim problem nabaciti neko prosrenje rezervoara na tom apv-u ,jer 120lit je jako malo za klasicna mineralna djubriva.
 
Imt 2 reda spartac kupljen pre 20g za 200maraka ima depozitor za djubrivo i bacamo vestak sa njim u vocnjaku. Kalibracija se radi tako sto iskustveno znamo na koji polozaj rucice ce baciti koliko. Brzina kretanja nema uticaj jer preko pogonskog tocka izbacuje vise/manje vestaka. Sada verujem da za njega ne bi dobili ni 100e a radi radnju odlicno.
 
Dok sam sa dvorednim oltom prihranjivao kukuruz, izbazdarim ga u dvoristu, a na njivi baci tacno u kg. Ovde opet prodaju neke novotarije da uzmu par hiljada eura za nesto sto postoji vec decenijama.
 
Ja sam 2-redni IMT špartač odradio kroz baliranje, računali smo ga 150 e a kompletirao ga u full opremi koju sam pokupio po selu pa ga menjao za uzane točkove 13.6-36 za 577 uz račun od 350 e.Bolje nije moglo ispasti u ono vreme pre 10+godina.
 
Posto vidim da imam super masinu necu da progam ga sada. A hteo sam pa kupiti neki za voce :LOL:
 
Nazad
Vrh