Kukuruzni adapter za kombajn

Ja mislim da se kvalitet (najbitnije) odrađenog posla meri i gleda a ne broj hektara urađenih, svaki kombaj za sebe ima prousnu moć i ona određuje koliko će se uraditi a to se najbolje vidi u pšenici ko je kakav kombajner (bitnija stavka) i kakav je kombaj, sprem količine posla ide i alat.
 
Ljudi malo mesaju babe i zabe... porede zmaja 142 sa dominatorom ili megom sa pet ili sest slamotresa i onda misle da je Clas nesto najbolje sto ima na svetu. Ne kazem da nije dobar ali je mnogo izvikan kombajn. Vozio sam u istom danu na istoj njivi megu 202 i zmaja 171 nema nikakve razlike u kombajnima a ljudi misle da je Clas avion i da moze da poleti. Isto kao i za adaptere... zmajev adapter pravljen sedamdesetih godna porede sa klasovim koji je mladji 40 godina... gluposti
Kako ide mega 202?
 
Svaki ciga svoga konja hvali..

Sila nebeska i leskovacki plug sa ajkulinim perajima moze da zaore i rucno obran kukuruz, one sto su obrani Zmajem ne vidi u vremenu i prostoru..

E vec ove sto je Claas sa oros adapterom usitnio i rasporedio tu i ne kaci plug nego se samo provoza preko njive, preore je tockovima.. :ROFLMAO:
 
Zato ja kad sam izbacio misljenja o Claas Averu i NH 4.90 u dobroj zemlji svi za zelenka bili,cak se i Matic zakacio sa nekim likom u komentarima :)

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
Prednost claasa u srbiji je samo Almex i nista drugo. Jos sad kako onaj iz Topole ima svaki kombajn na otpadu i skidas delove sta ti treba, sad je Claas marka br1. Drugar dosao skoro iz Italije, tamo clasa skoro i da nema, svi voze NH ili Laverdu. A na otpadima isto to, samo biras koji model.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Prva slika je iz Claasovog prospekta. Adapter je sa dodatnim tarupom i verovatno su pazili prilikom slikanja da posao bude maksimalno kvalitetno odradjen.

OLvy0nF.jpg


Druga slika je moja sa najobicnijim Capellom. Brzina UVEK 7.5 km/h nebitno dal je prinos 2t ili 10t/ha.

KjSYX2X.jpg


U to vreme kada smo kupovali adapter moj je kostao 23k a isti takav Claas samo na sklapanje nesto preko 40k. Verovatno je Claasov od kvalitetnijeg materijala ali mojih par desetina KJ kukuruza godisnje jako zadovoljava i Capello.

Adapteri renomiranih proizvodjaca posao odrade maltene isto ili sa nekom minimalnom razlikom. Jako puno zavisi od kombajnera jer ako je budala i vozi brzinom kojom bi ga i panduri kaznili zbog brze voznje nece nijedan lepo da radi.

I ne zaboravite kada uporedjujete adaptere ( ovo vazi i za kombajne ) gledajte da budu isto godiste ili barem slicno. Ako je kombajn nov dal je NH, Claas, JD ili nesto trece odradice posao jako slicno.

Claas kod nas ima prednost zbog dostupnosti rezervnih delova i zbog kasnije lakse prodaje.
 
Prednost claasa u srbiji je samo Almex i nista drugo. Jos sad kako onaj iz Topole ima svaki kombajn na otpadu i skidas delove sta ti treba, sad je Claas marka br1. Drugar dosao skoro iz Italije, tamo clasa skoro i da nema, svi voze NH ili Laverdu. A na otpadima isto to, samo biras koji model.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
skontao sam Claas je No 1 i nista vise

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh