Kukuruzni adapter za kombajn

Neznam kako to, drugar je imao djurin adapter za 3000 ga uzeo uradio brdo posla sa negom 118, sad je zbog starosti taj adapter se raspao limarijski, uzeo orosa za 4000 na vasaru u rumi eno opet radi jutara i jutara, jel moguce da ima srece mnogo.
 
Slep nisam, al sam sve manje normalan :)
Adapter iz 89- 94 isto kupis za 5000 nije mnogo spram kombajna te generacije… kombajn 2008 na ovamo, nes nac za bar isti taj odnos kao cetiri adapetra tog godista mozda i skuplje…
 
U tom slučaju si trebao ostati na Zmaju, šta će ti Case, uradi i Dragon sve.
Poenta kukuruznog adaptera je ta da ti kombajn dođe do izražaja, da ga adapter ne davi i ne guši u radu već da imaš mogućnost da ga peglaš kako god hoćeš bez ograničenja.Ti adapteri koje spominješ i potenciraš nisu sposobni da progutaju i samelju masu pri većim brzinama a da miliš po njivi 5-6 km/h sa motorom od 300 ks izuzetno je isplativo.
 
A je l Conspeed opravda sto je toliko skuplji? Mogu li da mu pariraju ovi drugi? Mada vise ni oni nisu jeftini...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Kad smo mi kupovali adaptet za Lexiona prvo smo gledali polovne. Svi koji iole valjaju su bili 15+k evra. I u takav je trebalo uloziti jos par hiljada. Gledali smo iskljucivo 6R sklopivi. U to doba se jos kako tako moglo racunati na povrat(2020) od 50% pa smo se odlucili za nov. Gledali smo Kapelo, Olimak, Oros i Dominoni. Oros je bio ubedljivo najskuplji i on je odmah otpao. Skoro pa duplo skuplji od Dominonija i Kapela koji su bili cenovno tu. Nesto je malo bio skuplji Kapelo. Olimak je takodje bio skuplji od ova dva. Posle niza nekih kalkulacija, konsultacija i gledanja odlucili smo se Dominoni. Za sad se cini da nismo pogresili.
Adapter moze da radi u svim uslovima i kad je uspravan i kad je polegao kukuruz. Brzina rada zavisi sta zelite da bude sa zetvenim ostacima. Ako hocete da vas orac proklinje sto ne moze da uzore onda moze i 12 km/h, a ako hocete da se ore bez da gledate nazad onda do 9 km/ha. Ovo vazi za dobre kukuruze, mada ja nekako imam utisak da se losi kukuruzi losije tarupiraju jer su ko sajla, dok ovi bolji oni samo prste kad se radi i gotovo nista osim klipa ne zavrsi u kombajnu.
Gledajuci sisteme rada raznih adaptera moze se uociti neka dva osnovna nacuna usitnjavanja zetvenih ostataka. Da li je to sa klasicnim rotirajucim nozevima, jedan ili dva para, ili je to sistem sa plocicama na samim otkidackim valjcima. Sve ima svoje prednosti i mane. Po meni za nase uslove je dovoljan ovaj sa rotirajucim nozevima, pre svega zbog jednostavnosti i zbog cene odrzavanja.
 
U odnosu na te, kako radi conspeed? Niko da odgovori.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh