Kukuruzni adapter za kombajn

Molio bih sliku otkidačkih ploča, privodnih lanaca i beračkih valjaka pa ću znati koji je.
 
Molio bih sliku otkidačkih ploča, privodnih lanaca i beračkih valjaka pa ću znati koji je.

112eaa1.jpg


30mbe68.jpg

1zp1xt4.jpg
nadam se da je sve vidljivo,slikano je po mraku pre 10 minuta...
 
@srdjan7 Moj je isti kao tvoj ali od 4 reda i ja isto nigde nevidim oznake sem plocice sa imenom geringhoff i made in west germany.Isto me zanima koji je ovo tip
 
Samo sto je agram bolji...

Mnogo puta sam već napisao da se ne donosi sud o nekoj mašini da li je bolja ili gora jer niko ovde nije merodavan za to!

adapter.jpg

Taj adapter je starija verzija ovog tipa Geringhoff adaptera.Imao je pogon rotirajuće sečke pomoću lanca i drugačiji oblik noževe, drugačije spojnice izmedju sekcija .... . Nažalost za njega nemam katalog ni uputstvo za upotrebu.Noževi se podešavaju na otkidačkim valjcima na 2 mm i nije dozvoljeno veliko odstupanje duž cele dužine noža.Mogućnost prilagodjavanja za veliki broj kombajna.
 
@panonsib: ovo je bila mala sala
ali opet geringhof sami vrh kome tesko ko parira!
Naravno da za nas male paore te teorije uz njihove cene padaju u vodu!
Samo koliko je dzep dubok , sve ostalo....
 
Vršio sam prvi put sa Agramovim 4 rednim adapterom. Ima jedan valjak i grickalicu. Jako lepo usitni masu. Jedino sam primetio da slabije vuče stabljiku, što je verovatno posledica izlizanih valjaka. Gde se mogu nabaviti delovi?
 
Svaki je dobar kad valja a čim se pokida odmah to je s*anje i te priče, kod nas u firmi pilot novog kombajna je imo caplea novog 6 redi i po njemu je to bilo smeče i nije nikakav, sada su mu kupili original claasov adapter conspeed, sada mu ne valja ni to navodno mu stalno štopa, đaba kad nemos ti budali ugodit, i onda na kraju je reko, sve to novo sto se radi od plastike je smeče zakon je zmajev adapter pa smo ga pitali hocemo mjenjat taj novi za zmajevog on blenio i gleda, nema tu pravila pa svaki adapter mora odradit odličan posao pod uslovom da je ispravan, a ne biseri u selu neki dan sam imo priliku bit na njivi stariji tip geringoffa lik vrši i spada mu lanac stalno i nije mu jasno zašto lanac se toliko razvuko da ni malo nije napet, da bi on uzeo i skinio taj lanac i u tom redu osto samo jedan i tako vrši već danima a bratić mi kaze da je prekjucer valjda opet na nekom redu spao jos jedan sto je on naravno skinio kaze preskupi su lanci ne isplati se mjenjat i tu je problem što se nema novaca a ne da adapter ne valja !
 
Kolko li para vredi heder od klasa konzula 3 M (zitni)
Sve zavisi ja sam naso 3,60 heder za merkatora uredan 1000€ al nisam imo para, bolje bih volio da je na merkatoru mom makar 4,20 ne sviđa mi se 3m kosa, vozio sam jednog sa 4,20 i puno bolje je a 3,60 bi mu taman pasalo, a cijena ti zavisi najviše od stanja al nikako preko 800-900€ sve vise je po meni previše !
 
kapelo olivijero godište ne znam al očuvan je jakkko dobro

- - - - - - - - - -

jbg u italiji je,sad me zvao kolega kupio kombajn sa oba kedra a čova je imao 2 kombajna jedan prodao sa žitnim kederom a ovaj mu ostao.Daje ga jeftino,kolega reče da je u super stanju keder.
 
Nazad
Vrh