Kukuruzni adapter za kombajn

@pecinci gde si kupio adapter i koliko te izasao?
 
dao sam 5500e plus oko 100e farba ...
kupljen u kovilju ...
heder je remontovan od nozeva zupcanika lanaca itd.
da dobio sam uz njega sita za kukuruz,gornje stelujuce i donje klasino.
plus treci klip...
sve u svemu po meni nije skupo,imajuci u obzir da su samo ova dva sita sigurno 300-400e plus klip koji je sigurno 100e...
 
Tom brzinom što ti na snimku ideš, se ide u rekordnim kukuruzima (preko 7t/kj), a sa tim prinosom može i preko 9km/č, pod uslovom da sve radi OK.
 
u pravu si samo ne mogu da teram brze posto je vlasnik parcele jako lepo posejao kukuruz...:osmeh:
 
Slika tzv. papuče od nekog renomiranog proizvođača, možda nekom pomogne u izgradnji sličnih




2w314ig.jpg
 
blage veze nemam pa zato i pitamda li moze na ove male kombajne kao mf 24 da se ugradi adapter i da bere kukuruz u zrnu?? jabih sejao samo rane sorte kukuruza tj do fao 4oo pa me zanima za branje u zrnu?? kombajn mogu naci za 3000 evra.. ?? naravno ne planiram sada da kupujem ovo pitam radi informacije, da iz vagam sta mi je bolje berac ili kombajn za kukuruz posto bih ga koristio i u zetvu?
 
Pitanje ,da li se šestougaona osovina od 22 mm kupuje kao rezervni deo ili možda u nekoj bolje snabdevenoj gvožđari.
Danas nam je na adapteru pukla pored sastava .Pola dana se mučimo da izbijemo staru,a mučićemo se i sutra.
Pošto je Zmaj svojevremeno dobro farbao ,mučili smo se jedno popodne i ceo dan da promenemo osovinu koja se menja na njivi.Morali smo da sečemo osovinu na delove i da skidamo cele sekcije ,kako bi izbili staru osovinu.Nigde nije bila uvrnuta ali je bila ofarbana ljudski pa je izbija toliko dugo trajalo.Nova osovina je postavljena ,takoreći rukom.
 
Kod kuće to ide dosta lakše.Brusilica sa četkom da se OK osovina oriba i veliki čekić da pripomogne pri izbijanju.Takođe smo se mučili pri remontu adaptera ali ni jednu osovinu nismo sekli jer takvih više nema za kupiti.
 
Nešto smo uspeli da ošmirglamo ali deo osovine između dva kućišta ,ne.Slažem se da takvih osovina više nema ali bez sečenja nije išlo.Lupali smo dok nam jedno kućište nije puklo i tada je sledilo sečenje i skidanje sekcija.
 
Taj heder je isto dobar, da ne kazem odlican. Veoma lagan i prost, a sto je najvaznije uz redovno podmazivanje, ne kvari se. Bitno je samo da ga stavis na brzi mod.
 
Imas dve opcije prenosa od kombajna do hedera, sporije i brze. Ne mogu tacno da se setim koliko treba da budu lancanici, ali u knjizi mora tacno pisati.
 
Ima li neko katalog za Adaptere Geringhoff,mislim da je serija Pc,ili gde na internetu pronaci isti?
 
Morate tačno znati koji je model jer model PC nema na internetu, a noviji PCA i ostali postoje na njihovom sajtu.Pc postoji samo u pisanom obliku.
 
Zaista ne uspevam naci na masini nikakvu oznaku,sem da je proizvod Nemacke,tj poseduje plocicu Germany...inace radi se o 6 redova na 70 cm-i poseduje preklop,tj sklopivi je...evo jedne slike,pa prosudite...
6qb60h.jpg
 
Nazad
Vrh