Kukuruzni adapter za kombajn

Ja sam citao kod jednog prijatelja za zmaj adaptere da treba da bude 1800 obrtaja na pogonskoj osovini adaptera, secka ili roto tarup 1200 obrtaja oklagije 700 i privodni lanci 900 obrtaja. Za ostale adaptere ne znam, i ja bi voleo znati npr. za moj fantini adapter.
DRuže nešto si pomešao... 1800 na pogonskoj osovini i privodni lanci 900obrtaja? Uuuu onda roto sečka ne bi ni trebala jer bi privodni odradili sve. Brzina privodnih po knjizi je od 1,1 do 2,3m/sec. Broj obrtaja "oklagija" 920 o/min. https://app.box.com/s/b21a93b0d87192099ad9
 
Jbg, citao sam pre nekih par meseci i pogresio. Hvala na ispravci!

- - - - - - - - - -

Jos nikako!
Nije ni klipa skinuo! Jbg , obecava puno vise od zmajevog bivseg!

Kod nas se uveliko skida kukuruz, sta cekas, probaj masinu kako radi? Gde si ga kupio?

- - - - - - - - - -

U Beceju kod Gal Jozefa.

Jel to onaj sto uvozi adaptere i ostalu poljo mehanizaciju? Ja sam od nekog Joske iz starog Beceja kupio adapter prosle godine.
 
Pitanje ,da li se šestougaona osovina od 22 mm kupuje kao rezervni deo ili možda u nekoj bolje snabdevenoj gvožđari.
Danas nam je na adapteru pukla pored sastava .Pola dana se mučimo da izbijemo staru,a mučićemo se i sutra.
 
Gde god da kupite,sve je to "plastelin",najbolje bi bilo kada bi nasli od nekog rashodovanog stranog adaptera,takav materijal.
 
Pitanje ,da li se šestougaona osovina od 22 mm kupuje kao rezervni deo ili možda u nekoj bolje snabdevenoj gvožđari.
Danas nam je na adapteru pukla pored sastava .Pola dana se mučimo da izbijemo staru,a mučićemo se i sutra.
to moze da se zavari obrusi se pod konus posle se var lepo obrusi da moze da prolazi kroz zupcanike najbolje je taj zavareni deo okrenuti tj staviti na kraj gde je najmanje opterecenje i najbolje je staviti jos jednu spoljnu spojnicu da moze da zivi osovina
 
Kiraj jel ti stoji šestougla u pravcu, tojest da li kućišta gde prolazi šestougla stoje u pravcu jer ako ima imalo ukošavanje ona puca ili je jednostavno od zamora.
 
Meni je na Z-222 pukla jedna šesteougaona isto ono di je lančanik s ljeve strane nije bilo u pravcu nisam obro 2 reda ona pukla kupio novu u trgovini jednoj kolko mi treba ubacio evo vec 3 godine oke je !
Ali smo morali dovest to u pravac !
 
Kiraj kad je uvučete u kućišta ona mora da ide (okreće) lako, nesme u određenim delu kruga da ide teže nego svugde jednako i kad je u radu nesme da se greje, ako se greje (može biti mlaka ali da je vruća i peče nesme, tu puca sigurno) u određenom delu onda tu i nije u pravcu ili ti taj pogon baterije ide teže (videti zbog čega). Kad je uvlačite videćete koje kućište ne stoji u pravcu i to kućište popustite a može i sva i onda ih dotežite jednako pošto će ih osovina sama staviti u pravac, mora da ide pogon lako na prazno (takoreći rukom). Kad je sklopite uključite u mestu da radi par minuta i oma će pokazati dal se negde greje.
 
Lako se okreće .Da li se grejala ,ne znam.Pukla je na delu gde se spaja.
 
Nema li dovoljno osovine da se ponovo sastavi bez kupovine druge?...mislim ako je bas pored sastava pukla znaci oko 3 mozda 4 cm je ostalo u sastavu ?
Meni je tako pukla ali ne pored sastava nego bas u tom delu gde je drzi sraf na mestu i naravno kad je pukla izvukla se pa mi nije radila desna strana privodnih lanaca...kuci smo izbusili novu rupu i cekicem je vratili u sastav,stegli je dobro i to je to.
 
Drugari danas sam probao moj adapter u kukuruzu i ide fenomenalno,medjutim vraca mi po malo povratne mase iz grlo sta bi mogao da bude uzrok tome?
 
Prošlonedeljna isporuka :
ssl22777.jpg
 
ja imam heder 5redi new hollandov sa tri noza po oklagiji i roto seckom koja je iza.rotosecku sam otkacio i radim samo sa nozevima,prezadovoljan sam radi extra..
nekako mi se ucinilo da je ta roto secka teska i da cu samo opterecivati kombajn.
imao sam razne hedere i samo kapelu skidam kapu.naravno na kombinaciji noz roto secka...
ovaj sada sto sam uzeo me je odusevio da takvom brzinom radi bez propusta i svaka kukurzovina je extra istarupirana na visinu oko 15cm..
evo video zapis u radu na ovoj parceli sam radio coveku prinos je bio 3,6t/kj.
heder-tx.jpg

[video=youtube_share;PYrGLsqNz2A]http://youtu.be/PYrGLsqNz2A[/video]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh