Kukuruzni adapter za kombajn

Ja kolko sam se nagledao klasovi adapteri su najbolji ,pogotovo ako se uzmu izradjeni polovni , opet rade poprilicno .
 
Svi rade, nema tu problema.Masivno i kvalitetno je urađeno a i sama cena kaže zbog čega su dobri adapteri skuplji od kombajna.
 
Kod nas sa baas mnogo novih claas adaptera uzeto zadnje 2 god, otkad Orban placa 75 %.
Sklapaju ga u Madjarskoj pa ulazi u posticaj.
Petoredni izadje bez pdva 9000e sto je bas povoljno. Neki su cak uzeli jos jedan druge godine ,planiraju da ga prodaju skuplje nakon isteka 3 g.Ja nisam uzo samo zato sto mi je ovaj jako malo uradio ,ko nov je ,a stari tip metalni
 
Da znas. Igrom slucaja sam ove godine zavirio u bateriju kod mene na orosa, pa zupcanici kao juce da su stavljeni. Samo da se promene semerinzi da ne curi ulje i moze da radi jos dosta dugo. Prosle godine stavili sve lance nove, i nove lezajeve u lancanicima privodnih lanaca. Lepo je kostalo, ali se isplatilo. Ja sam mislio da uzmem neki nov, tipa Dominoni, ali sad tesko da ce biti.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
I ja sam kod mene menjao semeringe pa takođe zbog toga pišem.Ono je sve predimenzionisano a kao novo unutra.
 
Matori tera a ja idem pored i guram grabljama za lišće kad zaštopa.
Dok je rosno ne guši, ide lepo a čim upekne Božija zvezda bude katastrofa.Nije bitno koji je adapter, sve je prcalo podjednako.
Znači nismo jedini koji su se napatili... I to uglavnom tamo gde su nekada bile avlije tj salaši, e tamo su bili umršeni do jaja! Imao sam neko poduže drvo, držalje... pa sam uspevao da dohvatim 4-ti red. Dok nije spirala uhvatila,otkinula deo a kombajn progutao....
 
Ma kakvi jedini.Jedni iz sela imaju relativno nov Capello adapter i isti slučaj, napatili se k'o Isus pa su prešli na noćni režim rada, dok je kukuruzovina mekša nema problema sa gušenjem.Takođe i pre podne ide a kada usija nema teorije, doduše u polegnutim je najviše zezalo, u redovnim i tamo gde ima sirka ide kao podmazano.Sva sreća pa je sezona gotova.
 
Nemoj tako ima nas koji nismo ni počeli kukuruz. Kad opadne lišće i opadnu temperature taman neće da guši.
 
Te kljunove sto sam sekao i navario su originl Olimak i tu je kljuc svega, nose kao lopatom.
@sale ratar je ti je adapter na brzi prenos, na lancanicima, ima i do toga. Moj je na sporiji mod i opet sam zadovoljan, mogu misliti kako nosi na brzi prenos.
 
Claas kombajni imaju 720 obrtaja na ulaznom grlu dok ostali kombajni 540 pa treba malo povesti računa o potrebnim obrtajima adaptera da ne bi došlo do raspada sistema bespotrebno.
 
Da li može suncokret da se vrše ako samo navarim kontra nož bez da stavljam lance sa zavarenim nožićima? Imam nekih 30ari da vršem pa mi se ne mili da sve menjam.
Ja radio sa geringhoff pc bez ikakvih dodataka,i išlo je bez problema, možda da je bilo samo malo usporiti heder,onda bi bilo top
 
Nazad
Vrh