Kukuruzni adapter za kombajn

Mora da bude fest našpanovan lanac a ploča da stoji ravno kao tepsija.
 
Bitno je da je tisi da se ne uplasi kukuruz ,a mozda i koja divlja svinja se upuca adapterom jer ga ne cuje na vreme.
 


Evo ja sam danas probao sa geringhoff pc bez adaptacije za suncokret, što se stavlja na njega vršiti suncokret i ide bez problema.....adapter je 4 reda
 
Ima nešto, nije značajno u odnosu na paprike.....al nemam problem sad ako je stabljika zelena a glava zrela, kao kod paprika, dok sam sijao konvencijalne hibride, paprika je bila ok,a ovi noviji imaju deblju stabljiku,pa dosta puta zaglavi a ni nedođe do kose.....ovaj samo šuška
Na ovom mogu suziti otvor prema otkidačkim rotorima, ovisno o debljini stabljike
 
Има ли још ко муке са кошењем кукуруза као ја, значи горњи део стабљике кукуруза кад ваљци одбију клип отпадне и нагомилава се изнад пужа у адаптеру. Онда ми ту нагомилава тог срања да морам стати и све рукама да свучем са адаптера јер нема шансе никако да прогута. Значи данас сам изгорео како ме је то хебало реко јбт па може ли мене бар нека глупост да обиђе.
 
Manje više da, bude i kod nas tih problema. Samo nemoj ići po adapteru a da ga ne isključiš. Znam da znaš, ali dovoljan je trenutak ne pažnje i eto belaja. Ko ja danas. Zamalo sam uspeo podići šupu sa prikolicom.
 
Manje više da, bude i kod nas tih problema. Samo nemoj ići po adapteru a da ga ne isključiš. Znam da znaš, ali dovoljan je trenutak ne pažnje i eto belaja. Ko ja danas. Zamalo sam uspeo podići šupu sa prikolicom.
Ја и вршалицу искључујем што је сигурно, сигурно. Значи мораћу неку дугачку штапину или летву носити или, чак дугачке ПВЦ грабуље.
 
Da li može suncokret da se vrše ako samo navarim kontra nož bez da stavljam lance sa zavarenim nožićima? Imam nekih 30ari da vršem pa mi se ne mili da sve menjam.
 
Nazad
Vrh